Ktoré radšej? Sedenie v ružovej

Domov / MAGAZÍN / INŠPIRÁCIA / Ktoré radšej? Sedenie v ružovej
Publikováno: 07. 06. 2021
Ružové sedačky, kreslá a stoličky ovládli v posledných rokoch svet interiérového dizajnu. Všetko sa to začalo Instagramom, na ktorom si jeho používatelia obľúbili odtieň s názvom millennial pink. Ružová sa už dnes neobmedzuje len na detské izby. Predstavujeme vám päť produktov, ktoré vás presvedčia, že ružová farba nie je len pre romanticky založené ženy a malé deti.

Ružová mánia

Ružový ošiaľ odštartoval ešte v roku 2014 filmom Wesa Andersona Grandhotel Budapešť s gýčovým retro hotelom vymaľovaným viacerými odtieňmi ružovej. O dva roky neskôr sa objavil odtieň millennial pink, ktorý ružovú charakterizoval ako farbu jednej generácie – mileniálov. Prirodzene sa dostala aj do interiérov rôznych štýlov. Pre milovníkov škandinávskeho štýlu je tu napríklad pohovka AMBER v nevinnej ružovej farbe. Mimochodom, ak si myslíte, že ružová bola, je a vždy zostane len farbou pre dievčatá, mali by ste vedieť, že koncom 19. storočia bola ružová farbou práve pre chlapcov; rodičia ich do nej mali obliekať, aby raz boli dostatočne mužní.

 

Spojenie ružovej so sivou

Ružová môže mať rôzne odtiene, od koralovej, pastelovej, lososovej, ružovej à la barbie, malinovej, grapefruitovej až po žuvačkovoružovú. Zároveň je však neutrálnou farbou, ktorú môžete kombinovať s tmavými odtieňmi a veľmi dobre si rozumie aj so sivou. Do menších miestností sa hodí pohodlná rozkladacia pohovka PORTO s jednoduchými líniami, ktorá kombinuje práve tieto dve farby. Pre návštevy poslúži na príležitostné spanie.

Kreslo v ružovej

Ak sa ružovej farby v interiéri trocha obávate, skúste ju použiť v menšom a na začiatok si kúpte ružové kreslo. Bude vyzerať výnimočne a môže byť tým pravým solitérom vašej obývačky. Ak chcete príjemné sedenie s mäkkou oporou tela, siahnite po kresle so škrupinkovou konštrukciou, ktorá vás doslova objíme. Prvok glamouru mu dodáva výrazné prešívanie sedacej časti a opierky chrbta. Ružové kreslo MIKAEL v jemnej púdrovoružovej je možné zakomponovať do interiérov vo viacerých štýloch.

S retro nádychom

Ak máte radi retroštýl, z ružového vintage kresla VALLI nebudete vedieť odtrhnúť zrak. Eleganciu mu prináša dekoratívne prešitie poťahu, nohy z masívneho dubového dreva zase odkazujú na poctivú drevársku výrobu ako z minulých čias. Harmonicky bude pôsobiť so sedačkou v béžovej a sivej farbe, kontrastom bude k zamatovým sedačkám v smaragdovej farbe, ktoré sa stávajú čoraz populárnejšími aj v našich končinách. Vďaka širokej chrbtovej opierke poslúži nielen v obývačke, ale stane sa aj oddaným nemým sluhom v spálni.

Ružová pre dievčatká

Či chceme, alebo nie, hoci je dnes ružová farba vnímaná ako androgýnna a nevyhýbajú sa jej ani muži (či už vo svete módy, alebo interiérového dizajnu), navždy bude spojená s detskou izbou pre dievčatká. Moderná ružová stolička WINNIE, ktorá vychádza z línií plastových stoličiek z polovice minulého storočia, nájde svoje uplatnenie nielen v detskej izbe, ale aj v jedálni. Odolný plastový materiál jej sedacej časti sa ľahko udržiava, čo sa pri deťoch ráta dvojnásobne.
Publikováno: 07. 06. 2021
Autor článku: SCONTO Nábytok

MAGAZÍN

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.
všetky články
Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Zariadili ste krásnu izbičku pre vašu princezničku či malého nezbedníka, ale dnes už vášho potomka akosi neoslovuje? Keď sa z dieťaťa stane tínedžer, objavia sa indi…
Čítať ďalej
Toppery – kedy sa vám zídu?

Toppery – kedy sa vám zídu?

Ak ste si kúpili nový matrac, určite vám ležalo na srdci, aby bol nielen pohodlný, ale aj trvácny. Možno netušíte, že komfort počas spánku a životnosť matraca môže z…
Čítať ďalej
Cookies Táto stránka používa cookies. Ďalším prehliadaním stránky vyjadrujete Váš súhlas. Viac informácií