Relax na balkóne

Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Relax na balkóne
Publikováno: 20. 05. 2020
Vlastná záhrada môže podľa výskumov psychológov prispieť k pocitu pohody a šťastia. Podvedome všetci túžime po vlastnom kúsku zelene. Nie každému je však záhradka dopriata, vtedy jej funkciu môže suplovať balkón. Čo s ním, aby sme sa na ňom cítili príjemne?

Zelená oáza v meste


Balkóny sa nám akosi automaticky spájajú so zeleňou. Rastlinky oživia každý priestor. Ako praktické sa ukážu závesné držiaky na kvetináče, trendové sú kvetináče umiestnené na závese z makramé a v dizajnových stojanoch. Dekoratívne a zaujímavo budú pôsobiť aj vodné rastliny umiestnené v miskách s vodou. Pre balkóny sú vhodné ich trpasličie odrody. Balkón však môže suplovať aj záhradku a byť využitý na mestské záhradkárčenie – na pestovanie byliniek, zeleniny a drobného ovocia (napríklad jahôd). Pozor však na jeho orientáciu, aby prudké slnko v lete rastlinkám neublížilo.
Relax na balkóne

In/Out nábytok

Relax na balkóne

Základom relaxu na balkóne je pohodlné sedenie. Na veľké balkóny sa zmestí aj exteriérová pohovka alebo ratanová zostava. Ak ste majiteľmi menšieho balkóna, dobrým riešením budú jednoduché stohovateľné stoličky a rozkladací nábytok. Tak ako sa prvky z exteriéru dostávajú do interiéru, je to aj naopak. Mobiliár je vďaka zdokonaleným materiálom prispôsobený nárokom na outdoor a v prípade nepriaznivého počasia ho môžete preniesť do interiéru. Hranice medzi in/out nábytkom sa stierajú.

Svetielka a skrotený oheň


Ako vytvoriť počas teplých večerov na balkóne tú správnu atmosféru? Predsa osvetlením. Balkón zútulnia prenosné LED lampy a svetelné reťaze či už so solárnym napájaním, alebo s malými LED svetielkami. Ak patríte medzi romantické typy, dajte prednosť mihotavému plameňu sviečky v štýlovom lampáši. Veľké lampáše z ratanu alebo bambusu na zimu pre istotu umiestnite do haly alebo obývačky. Element ohňa prinesú na balkón aj stoly s plynovým ohniskom, ktoré majú svoje miesto tam, kde nemôžete alebo nechcete založiť pravý oheň.
Relax na balkóne

Doplnky balkón zútulnia

Relax na balkóne

Aj keď drvivá väčšina Slovákov využíva balkóny prakticky, na sušenie bielizne, trendom je spraviť z tohto kútika útulné miesto na trávenie času. Praktický koberec z recyklovaného plastu, ktorý je odolný voči vlhkosti a jednoducho sa čistí, má na balkóne svoje miesto. Vďaka nemu môžete chodiť naboso a tento priestor rozhodne zútulní. Svoj malý súkromný raj si dotvoríte aj mäkkými vankúšmi a sedákmi. Na chladnejšie večery sa vám zase zíde teplý pléd alebo deka v štýle hygge.
Publikováno: 20. 05. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytok

MAGAZÍN

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.
všetky články
Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Zariadili ste krásnu izbičku pre vašu princezničku či malého nezbedníka, ale dnes už vášho potomka akosi neoslovuje? Keď sa z dieťaťa stane tínedžer, objavia sa indi…
Čítať ďalej
Toppery – kedy sa vám zídu?

Toppery – kedy sa vám zídu?

Ak ste si kúpili nový matrac, určite vám ležalo na srdci, aby bol nielen pohodlný, ale aj trvácny. Možno netušíte, že komfort počas spánku a životnosť matraca môže z…
Čítať ďalej
Cookies Táto stránka používa cookies. Ďalším prehliadaním stránky vyjadrujete Váš súhlas. Viac informácií