Vážení zákazníci, z dôvodu štátneho sviatku budú dňa 1.11.2020 naše obchodné domy zatvorené. Na nákup neváhajte využiť náš e-shop.

Relax na balkóne

Vlastná záhrada môže podľa výskumov psychológov prispieť k pocitu pohody a šťastia. Podvedome všetci túžime po vlastnom kúsku zelene. Nie každému je však záhradka dopriata, vtedy jej funkciu môže suplovať balkón. Čo s ním, aby sme sa na ňom cítili príjemne?

Zelená oáza v meste


Balkóny sa nám akosi automaticky spájajú so zeleňou. Rastlinky oživia každý priestor. Ako praktické sa ukážu závesné držiaky na kvetináče, trendové sú kvetináče umiestnené na závese z makramé a v dizajnových stojanoch. Dekoratívne a zaujímavo budú pôsobiť aj vodné rastliny umiestnené v miskách s vodou. Pre balkóny sú vhodné ich trpasličie odrody. Balkón však môže suplovať aj záhradku a byť využitý na mestské záhradkárčenie – na pestovanie byliniek, zeleniny a drobného ovocia (napríklad jahôd). Pozor však na jeho orientáciu, aby prudké slnko v lete rastlinkám neublížilo.
Relax na balkóne

In/Out nábytok

Relax na balkóne

Základom relaxu na balkóne je pohodlné sedenie. Na veľké balkóny sa zmestí aj exteriérová pohovka alebo ratanová zostava. Ak ste majiteľmi menšieho balkóna, dobrým riešením budú jednoduché stohovateľné stoličky a rozkladací nábytok. Tak ako sa prvky z exteriéru dostávajú do interiéru, je to aj naopak. Mobiliár je vďaka zdokonaleným materiálom prispôsobený nárokom na outdoor a v prípade nepriaznivého počasia ho môžete preniesť do interiéru. Hranice medzi in/out nábytkom sa stierajú.

Svetielka a skrotený oheň


Ako vytvoriť počas teplých večerov na balkóne tú správnu atmosféru? Predsa osvetlením. Balkón zútulnia prenosné LED lampy a svetelné reťaze či už so solárnym napájaním, alebo s malými LED svetielkami. Ak patríte medzi romantické typy, dajte prednosť mihotavému plameňu sviečky v štýlovom lampáši. Veľké lampáše z ratanu alebo bambusu na zimu pre istotu umiestnite do haly alebo obývačky. Element ohňa prinesú na balkón aj stoly s plynovým ohniskom, ktoré majú svoje miesto tam, kde nemôžete alebo nechcete založiť pravý oheň.
Relax na balkóne

Doplnky balkón zútulnia

Relax na balkóne

Aj keď drvivá väčšina Slovákov využíva balkóny prakticky, na sušenie bielizne, trendom je spraviť z tohto kútika útulné miesto na trávenie času. Praktický koberec z recyklovaného plastu, ktorý je odolný voči vlhkosti a jednoducho sa čistí, má na balkóne svoje miesto. Vďaka nemu môžete chodiť naboso a tento priestor rozhodne zútulní. Svoj malý súkromný raj si dotvoríte aj mäkkými vankúšmi a sedákmi. Na chladnejšie večery sa vám zase zíde teplý pléd alebo deka v štýle hygge.

MAGAZÍN

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.
všetky články
Vyberáme si jednolôžkovú posteľ

Vyberáme si jednolôžkovú posteľ

Jednolôžkové postele sú zvyčajne súčasťou detských a študentských izieb, využitie však nájdu aj v hosťovských izbách, pracovniach či menších bytoch, ktoré obývajú sl…
Čítať ďalej
Oživte izbu geometrickými tvarmi

Oživte izbu geometrickými tvarmi

Geometrické tvary sú v interiérovom dizajne veľmi obľúbené. Kruhy, štvorce, obdĺžniky, trojuholníky, rôzne krivky a ich kombinácie v nespočetnom množstve farieb využ…
Čítať ďalej
Cookies Táto stránka používa cookies. Ďalším prehliadaním stránky vyjadrujete Váš súhlas. Viac informácií