Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Štýly kúpeľne alebo V ktorej by ste si radi dopriali očistu?

Štýly kúpeľne alebo V ktorej by ste si radi dopriali očistu?

13. 05. 2020, SCONTO Nábytok
Kúpeľňa je miesto na očistu, ale tiež na relax tela i duše, preto si ju zariaďujeme tak, aby sme sa v nej cítili čo najpríjemnejšie a uvoľnene. Hoci ide často o jednu z najmenších miestností v dome, aj tu sa odzrkadľuje vkus majiteľa. Aké štýly kúpeľne sú obľúbené?

ZÁVAN MINULOSTI


Vintage kúpeľňa je ako stvorená pre tých, ktorí sa radi obklopujú vecami s nádychom minulých čias. Starožitné rámiky na fotografiách či zrkadlách, retro doplnky, ozdobne tvarované batérie, nábytok z dreva či kovu s patinou, samostatne stojaca vaňa na nožičkách, ale aj vlastnoručne vyrobené či zreštaurované kúsky zariadenia dodávajú kúpeľni nezameniteľný ráz, ktorému neprekáža ani trocha nedbalosti, ak občas nestihnete upratať.
Štýly kúpeľne alebo V ktorej by ste si radi dopriali očistu?

KRÁSA V JEDNODUCHOSTI

Štýly kúpeľne alebo V ktorej by ste si radi dopriali očistu?

V minimalistickej kúpeľni má všetko svoje stále miesto. Nič nie je navyše, nábytok má jednoduché tvary a hladké rovné plochy zariadenia a doplnkov sú praktické na ľahké udržiavanie poriadku. Z farieb prevláda biela, nezriedka kombinovaná s doplnkami krikľavejších odtieňov. Tento štýl sa hodí do malých i veľkých kúpeľní a obľubujú ho všetci, ktorí sa stotožňujú so starou známou pravdou, že v jednoduchosti je krása.

OSLNIVÝ LESK


Luxusné materiály, štruktúrované povrchy, kovy v striebornej či zlatej úprave, koža, veľkolepé zrkadlá, krištáľové sklo, umelecké diela a lesklé povrchy – glamour je jeden zo štýlov, ktorý je veľmi ženský a vzbudzuje dojem prepychu. Vhodný je najmä pre dámy milujúce poriadok a čistotu, pretože neporiadok takejto kúpeľni ozaj nepristane.
Štýly kúpeľne alebo V ktorej by ste si radi dopriali očistu?

KONŠTRUKČNÁ NAHOTA

Štýly kúpeľne alebo V ktorej by ste si radi dopriali očistu?

Betón, neomietnutá tehla, viditeľné potrubia a vodovodné rúrky, vešiaky z roxorov, odhalené konštrukcie – to všetko môže „číhať“ na majiteľov industriálnej kúpeľne. Okrem toho sem dobre zapadnú nevšedné kúsky nábytku, sochy, (naoko) neopracované alebo opotrebované materiály ako drevo či kov. Cítia sa tu dobre rebelské a umelecké duše, ktoré rady tvoria a neboja sa výziev.

VZDUŠNOSŤ Z CHLADNÉHO SEVERU


Jednoduché, čisté línie, maximálna funkčnosť, prírodné materiály, geometrické tvary aj živé izbové kvety patria k populárnemu škandinávskemu štýlu. Biele steny, nenápadné obklady, prostý nábytok z bledého dreva, dekorácie v neutrálnych či pastelových farbách, prútené koše, malé koberčeky a doplnkové svietidlá tvoria uhladený vzdušný priestor, ideálny na očistné a kozmetické úkony, ale aj oddych a zbavenie sa stresu.
Štýly kúpeľne alebo V ktorej by ste si radi dopriali očistu?

KOMFORT AKO V SALÓNE

Štýly kúpeľne alebo V ktorej by ste si radi dopriali očistu?

Kúpeľňa, v ktorej sa cítite skoro ako v obývačke a poskytuje všetko pre dokonalý relax, si vyžaduje pomerne veľký priestor a je snom mnohých, ktorí milujú komfort aj v spojení so starostlivosťou o telo. Nájdete tu zariadenie ako sedačka či kreslo, pekné skrine a svietidlá, koberce alebo závesy, doplnky ako vázy, obrazy, svietniky či izbové kvetiny. Samozrejme, celková atmosféra sa odvíja od štýlu zariadenia – kúpeľňa v štýle lounge môže mať mnoho podôb.

KAŽDÝ DETAIL JE DÔLEŽITÝ


Tým, ktorí nemajú radi všedné a tradičné riešenia a zároveň majú v sebe dávku odvahy, sa ponúka kúpeľňa kombinujúca dizajnové obklady rôznych farieb, vzorov a tvarov s jedinečnými kusmi sanity a nábytku. Dôležité je nepodceniť žiadny detail a aj pri výbere doplnkov byť dôsledný. Na zariadenie dizajnovej kúpeľne je vhodné najať si odborníka, ktorý dohliadne, aby sa z vášho vysnívaného miesta očisty nestal len nepraktický a zbytočne predražený gýč.
Štýly kúpeľne alebo V ktorej by ste si radi dopriali očistu?

 

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Kupujeme pre bábätká: detská postieľka a prebaľovací pult

Čakáte prírastok a chcete svojej ratolesti pripraviť útulnú a zároveň funkčnú detskú izbičku? K dôležitým veciam, ktoré sú súčasťou výbavy domácností s novorodencom,…

Tipy na zariadenie obývačky, ak radi meníte atmosféru izby

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí milujú zmeny? Ani vás nadlho neuspokojí aktuálny vzhľad obývacej izby a po krátkom čase už rozmýšľate, čo upraviť? Pôsobivý redizajn nem…