Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Štýly kúpeľne alebo V ktorej by ste si radi dopriali očistu?

Štýly kúpeľne alebo V ktorej by ste si radi dopriali očistu?

13. 05. 2020, SCONTO Nábytok
Kúpeľňa je miesto na očistu, ale tiež na relax tela i duše, preto si ju zariaďujeme tak, aby sme sa v nej cítili čo najpríjemnejšie a uvoľnene. Hoci ide často o jednu z najmenších miestností v dome, aj tu sa odzrkadľuje vkus majiteľa. Aké štýly kúpeľne sú obľúbené?

ZÁVAN MINULOSTI


Vintage kúpeľňa je ako stvorená pre tých, ktorí sa radi obklopujú vecami s nádychom minulých čias. Starožitné rámiky na fotografiách či zrkadlách, retro doplnky, ozdobne tvarované batérie, nábytok z dreva či kovu s patinou, samostatne stojaca vaňa na nožičkách, ale aj vlastnoručne vyrobené či zreštaurované kúsky zariadenia dodávajú kúpeľni nezameniteľný ráz, ktorému neprekáža ani trocha nedbalosti, ak občas nestihnete upratať.
Štýly kúpeľne alebo V ktorej by ste si radi dopriali očistu?

KRÁSA V JEDNODUCHOSTI

Štýly kúpeľne alebo V ktorej by ste si radi dopriali očistu?

V minimalistickej kúpeľni má všetko svoje stále miesto. Nič nie je navyše, nábytok má jednoduché tvary a hladké rovné plochy zariadenia a doplnkov sú praktické na ľahké udržiavanie poriadku. Z farieb prevláda biela, nezriedka kombinovaná s doplnkami krikľavejších odtieňov. Tento štýl sa hodí do malých i veľkých kúpeľní a obľubujú ho všetci, ktorí sa stotožňujú so starou známou pravdou, že v jednoduchosti je krása.

OSLNIVÝ LESK


Luxusné materiály, štruktúrované povrchy, kovy v striebornej či zlatej úprave, koža, veľkolepé zrkadlá, krištáľové sklo, umelecké diela a lesklé povrchy – glamour je jeden zo štýlov, ktorý je veľmi ženský a vzbudzuje dojem prepychu. Vhodný je najmä pre dámy milujúce poriadok a čistotu, pretože neporiadok takejto kúpeľni ozaj nepristane.
Štýly kúpeľne alebo V ktorej by ste si radi dopriali očistu?

KONŠTRUKČNÁ NAHOTA

Štýly kúpeľne alebo V ktorej by ste si radi dopriali očistu?

Betón, neomietnutá tehla, viditeľné potrubia a vodovodné rúrky, vešiaky z roxorov, odhalené konštrukcie – to všetko môže „číhať“ na majiteľov industriálnej kúpeľne. Okrem toho sem dobre zapadnú nevšedné kúsky nábytku, sochy, (naoko) neopracované alebo opotrebované materiály ako drevo či kov. Cítia sa tu dobre rebelské a umelecké duše, ktoré rady tvoria a neboja sa výziev.

VZDUŠNOSŤ Z CHLADNÉHO SEVERU


Jednoduché, čisté línie, maximálna funkčnosť, prírodné materiály, geometrické tvary aj živé izbové kvety patria k populárnemu škandinávskemu štýlu. Biele steny, nenápadné obklady, prostý nábytok z bledého dreva, dekorácie v neutrálnych či pastelových farbách, prútené koše, malé koberčeky a doplnkové svietidlá tvoria uhladený vzdušný priestor, ideálny na očistné a kozmetické úkony, ale aj oddych a zbavenie sa stresu.
Štýly kúpeľne alebo V ktorej by ste si radi dopriali očistu?

KOMFORT AKO V SALÓNE

Štýly kúpeľne alebo V ktorej by ste si radi dopriali očistu?

Kúpeľňa, v ktorej sa cítite skoro ako v obývačke a poskytuje všetko pre dokonalý relax, si vyžaduje pomerne veľký priestor a je snom mnohých, ktorí milujú komfort aj v spojení so starostlivosťou o telo. Nájdete tu zariadenie ako sedačka či kreslo, pekné skrine a svietidlá, koberce alebo závesy, doplnky ako vázy, obrazy, svietniky či izbové kvetiny. Samozrejme, celková atmosféra sa odvíja od štýlu zariadenia – kúpeľňa v štýle lounge môže mať mnoho podôb.

KAŽDÝ DETAIL JE DÔLEŽITÝ


Tým, ktorí nemajú radi všedné a tradičné riešenia a zároveň majú v sebe dávku odvahy, sa ponúka kúpeľňa kombinujúca dizajnové obklady rôznych farieb, vzorov a tvarov s jedinečnými kusmi sanity a nábytku. Dôležité je nepodceniť žiadny detail a aj pri výbere doplnkov byť dôsledný. Na zariadenie dizajnovej kúpeľne je vhodné najať si odborníka, ktorý dohliadne, aby sa z vášho vysnívaného miesta očisty nestal len nepraktický a zbytočne predražený gýč.
Štýly kúpeľne alebo V ktorej by ste si radi dopriali očistu?

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Ako zariadiť byt lacno alebo 4 kroky, ako neminúť viac než treba

Plánujete sa osamostatniť, čaká vás prerábka, staviate či kupujete nový byt? Pri všetkých týchto životných momentoch vzniká otázka, ako zariadiť nové bývanie. Ceny n…

Riešenie do malých kuchýň: barové pulty a stoličky

Kuchyne s barovým pultom sú nielen trendom, ale aj praktickým riešením nejednej domácnosti. Pult dokáže v prípade spojenia kuchyne s obývačkou jednotlivé miestnosti …