Veselé a hravé: Pustite pastelové farby do interiéru

Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Veselé a hravé: Pustite pastelové farby do interiéru
Publikováno: 10. 05. 2020
Pastelové farby sú momentálne v kurze, a to nielen v kráľovstvách malých slečien. Po vymaľovaní vašej steny takýmito odtieňmi budete mať pocit, že sa akosi viac usmieva. Pastelové farby sú teplé a svieže zároveň, no pri zariaďovaní je potrebná opatrnosť a vkus, aby nebol výsledok katastrofálny. Obzvlášť v tomto prípade platí, že dobrého veľa nebýva. Na čo myslieť, ak chcete pustiť pastelové farby do svojho interiéru?

KAM SA HODIA


V nedávnej minulosti sme ich mohli vidieť najmä v detských izbách. Postupom času sa ale dostali aj do ďalších miestností, kde pri správnom použití robia veľkú parádu. Zvlášť, ak máte problém s nedostatkom svetla, pastelové farby v kombinácii s bielou či béžovou váš byt zaručene rozžiaria. A majú ešte jednu veľkú výhodu. Nemusíte si vybrať len jednu a ladiť s ňou celý byt. Na docielenie želaného efektu môžete použiť aj kombináciu viacerých.
Veselé a hravé: Pustite pastelové farby do interiéru

POZOR NA MNOŽSTVO

Program LILO

Aby bol výsledok dokonalý, pastelové farby by nemali zaberať viac ako tretinu miestnosti. Ideálna môže byť napríklad pastelová kombinácia závesov s malými doplnkami, alebo prikrývky cez posteľ s obrazmi a svietidlami. Ak plánujete farbu na stene, buďte opatrní dvojnásobne, pretože veľká plocha bude pôsobiť veľmi dominantne. Zvážte vymaľovanie len jednej steny a dolaďte ju s doplnkami a bytovým textilom v tom istom odtieni.
Ak sa na vymaľovanie stien necítite, zvážte použitie geometrickej tapety. Geometrické prvky sa k pastelovým farbám veľmi hodia. Dávajte ale pozor, aby tapeta zároveň dobe ladila s celkovým štýlom interiéru.

Aby bol výsledok premeny interiéru vkusný, je potrebné držať sa uvedených rád. Iba tak bude dojem na prvý pohľad svieži a očarí každého návštevníka. Ak sa zatiaľ nechcete púšťať do veľkých zmien a aj tak by ste v interiéri chceli mať pastelové farby, postačí iba výmena menších dekorácií, textílií alebo obrazov. Hitom tejto sezóny sú určite farebné kombinácie ako modrá a ružová, žltá a fialová či zelená a biela.
Veselé a hravé: Pustite pastelové farby do interiéru
Publikováno: 10. 05. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytok

MAGAZÍN

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.
všetky články
Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Zariadili ste krásnu izbičku pre vašu princezničku či malého nezbedníka, ale dnes už vášho potomka akosi neoslovuje? Keď sa z dieťaťa stane tínedžer, objavia sa indi…
Čítať ďalej
Toppery – kedy sa vám zídu?

Toppery – kedy sa vám zídu?

Ak ste si kúpili nový matrac, určite vám ležalo na srdci, aby bol nielen pohodlný, ale aj trvácny. Možno netušíte, že komfort počas spánku a životnosť matraca môže z…
Čítať ďalej
Cookies Táto stránka používa cookies. Ďalším prehliadaním stránky vyjadrujete Váš súhlas. Viac informácií