Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Veselé a hravé: Pustite pastelové farby do interiéru

Veselé a hravé: Pustite pastelové farby do interiéru

10. 05. 2020, SCONTO Nábytok
Pastelové farby sú momentálne v kurze, a to nielen v kráľovstvách malých slečien. Po vymaľovaní vašej steny takýmito odtieňmi budete mať pocit, že sa akosi viac usmieva. Pastelové farby sú teplé a svieže zároveň, no pri zariaďovaní je potrebná opatrnosť a vkus, aby nebol výsledok katastrofálny. Obzvlášť v tomto prípade platí, že dobrého veľa nebýva. Na čo myslieť, ak chcete pustiť pastelové farby do svojho interiéru?

KAM SA HODIA


V nedávnej minulosti sme ich mohli vidieť najmä v detských izbách. Postupom času sa ale dostali aj do ďalších miestností, kde pri správnom použití robia veľkú parádu. Zvlášť, ak máte problém s nedostatkom svetla, pastelové farby v kombinácii s bielou či béžovou váš byt zaručene rozžiaria. A majú ešte jednu veľkú výhodu. Nemusíte si vybrať len jednu a ladiť s ňou celý byt. Na docielenie želaného efektu môžete použiť aj kombináciu viacerých.
Veselé a hravé: Pustite pastelové farby do interiéru

POZOR NA MNOŽSTVO

Program LILO

Aby bol výsledok dokonalý, pastelové farby by nemali zaberať viac ako tretinu miestnosti. Ideálna môže byť napríklad pastelová kombinácia závesov s malými doplnkami, alebo prikrývky cez posteľ s obrazmi a svietidlami. Ak plánujete farbu na stene, buďte opatrní dvojnásobne, pretože veľká plocha bude pôsobiť veľmi dominantne. Zvážte vymaľovanie len jednej steny a dolaďte ju s doplnkami a bytovým textilom v tom istom odtieni.
Ak sa na vymaľovanie stien necítite, zvážte použitie geometrickej tapety. Geometrické prvky sa k pastelovým farbám veľmi hodia. Dávajte ale pozor, aby tapeta zároveň dobe ladila s celkovým štýlom interiéru.

Aby bol výsledok premeny interiéru vkusný, je potrebné držať sa uvedených rád. Iba tak bude dojem na prvý pohľad svieži a očarí každého návštevníka. Ak sa zatiaľ nechcete púšťať do veľkých zmien a aj tak by ste v interiéri chceli mať pastelové farby, postačí iba výmena menších dekorácií, textílií alebo obrazov. Hitom tejto sezóny sú určite farebné kombinácie ako modrá a ružová, žltá a fialová či zelená a biela.
Veselé a hravé: Pustite pastelové farby do interiéru

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Ako zariadiť byt lacno alebo 4 kroky, ako neminúť viac než treba

Plánujete sa osamostatniť, čaká vás prerábka, staviate či kupujete nový byt? Pri všetkých týchto životných momentoch vzniká otázka, ako zariadiť nové bývanie. Ceny n…

Riešenie do malých kuchýň: barové pulty a stoličky

Kuchyne s barovým pultom sú nielen trendom, ale aj praktickým riešením nejednej domácnosti. Pult dokáže v prípade spojenia kuchyne s obývačkou jednotlivé miestnosti …