Domov / MAGAZÍN / SKRÁŠĽUJEME / Hit v bývaní: Tradičné aj netradičné police

Hit v bývaní: Tradičné aj netradičné police

04. 05. 2020, SCONTO Nábytok
Zdajú sa vám steny vašej domácnosti trochu holé či mdlé? Nezúfajte! Pristupujte k nim ako k prázdnemu priestoru s možnosťou prezentácie vlastného vkusu a kreativity. Interiérový dizajn prináša často aj neočakávané riešenia. Stačí sa na známe veci pozrieť trochu inak a nápad je na svete. Oživte preto steny netradičnými poličkami, ktoré zaujmú na prvý pohľad, alebo aj jednoduchou klasikou, ktorá nikdy nevyjde z módy.

BEZ POLÍC TO DOMA NEJDE

Sú užitočné, štýlové, aj na okrasu. Police, regály aj netradičné knižnice sú jednoducho nenahraditeľným doplnkom každej domácnosti. Nielenže slúžia na vystavenie rôznych drobností, dekorácií, kvetov či obľúbených kníh, ale veľakrát pomôžu oživiť či zútulniť interiér. Možno tiež na ne ukladať rôzne krabice a boxy (napr. textilné či kartónové), čo umožňuje poličky využiť prakticky, a získame tak dodatočný úložný priestor.

JEDNODUCHÁ KLASIKA


V dnešnej dobe ešte stále vyhrávajú rovné police z dreva alebo dyhy, ktoré môžu mať prírodný vzhľad, ale tiež rôzne farebné prevedenia. Sú vhodné predovšetkým do obývacích izieb, kuchýň, spální či detských izbičiek. Niekde vám na stene bohato postačí jedna polica, inde sa pýta políc viac. Zavesiť ich môžete symetricky pod seba alebo vedľa seba, ale aj atypicky – závisí od toho, čo sa hodí k štýlu interiéru.
Nástenná polica GURU 6678
Nástenné police sada 2 ks JAMBO T11

K populárnym typom políc patria hrubé police z dreva, ale tiež z voštinových dosiek (vyrábajú sa z tvrdého kartónu), ktoré pôsobia masívne, ale sú pritom pomerne ľahké. Do steny sa montujú zasúvaním na konzoly, ktoré vôbec nie sú viditeľné. Tieto police sa dodávajú v širokej rozmerovej škále a v rôznych farebných prevedeniach. Je teda možné kombinovať ich s takmer  akýmkoľvek štýlom nábytku.

ORIGINÁLNE BOXY ČI DEBNIČKY


Veľmi okúzľujúce a pre oko zaujímavé sú regálové boxy, resp. police v tvare debničiek. Na stenu ich môžete umiestniť len pár, ale nič vám nebráni v tom, aby ste z nich vytvorili celý policový systém. Ak ste domáci kutil, potom si môžete takéto police vyrobiť zo starých debničiek aj sami. Pri ich spracovaní je dôležitá povrchová úprava, ktorá zabezpečí ich dlhú životnosť a ochranu pred drevokaznými škodcami.
Regálové boxy ALEXIS
Okrem takýchto boxov sú k dispozícii aj viacúčelové nástenné regály. Police rozdelené na viacero segmentov, či už symetrických tvarov, alebo v rôznych nepravidelných vyhotoveniach, sú vhodné na kombinovanie rôznych dekorácií.
Nástenný regál YOGA
Polica LAURIO

REBRÍKOVÉ POLICE


Rebríkové police sú dnes veľmi populárne a svoje uplatnenie nájdu snáď v každej miestnosti domu. Rebríky slúžia ako dekoratívny držiak kuchynského riadu, odkladacia polička v kuchyni či kúpeľni, stojan na uteráky a osušky, závesná konštrukcia na odevy, miesto pre odloženie odevov v spálni, polička na kvety alebo knihy atď. V obchodoch nájdete všakovaké farebné variácie aj konštrukčné riešenia. Pôsobia dobre v rôznych štýloch interiéru.
Hit v bývaní: Tradičné aj netradičné police

KOMBINÁCIA MATERIÁLOV A EFEKTNÉ SVETLO 

Nástenná polica GENT 40

Hoci drevo či materiály imitujúce drevo v interiéroch dominujú, ničím výnimočným nie sú ani police, ktoré kombinujú drevo s čírym sklom či s kovovými prvkami rôznych farieb. Celokovové alebo kovom dekorované kúsky si zamilujete na prvý pohľad a v interiéri budú originálnou ozdobou. Sklené police sa môžu hodiť predovšetkým do kúpeľní, keďže pri skle sa nemusíte báť o jeho poškodenie nadmernou vlhkosťou. Tým, ktorí chcú zvýrazniť vystavené predmety, sa tiež ponúka možnosť zadovážiť si policu s decentným LED osvetlením. To sa okrem iného večer v izbe postará aj o príjemnú atmosféru. 

RADA NA ZÁVER

Je vhodné mať ešte pred kúpou premyslené, čo vlastne na police či nástenné regály položíte. Na základe toho budete schopní lepšie posúdiť, aká polica je pre vás tá pravá. Rozmery, štýl vyhotovenia i tvar by mali byť v harmónii s tým, čo na ňu bude postavené, a, samozrejme, s celkovým štýlom interiéru. Inšpirujte sa aj v článku o výbere funkčného regálu, kde sa dozviete o ďalších možnostiach štýlových úložných priestorov.

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Dekoračné vankúšiky pre štýlový domov

Ako samostatné doplnky sú v podstate nenápadné, ako dekorácie však vedia robiť veľké zázraky a úplne zmeniť atmosféru sedacieho kútika či celého interiéru. Dáme vám …

Stojaca lampa – tichý spoločník v domácnosti

Vybrať si dokonalé svietidlo je kumšt. V mnohých prípadoch totiž nejde iba o potrebu osvetlenia nejakého priestoru, ale o snahu vytvoriť určitú atmosféru. A práve tu…