Hotové závesy

Dôležité je pri výbere závesov to, či od nich očakávate iba dekoratívnu funkciu, alebo aj optimálne zatemnenie. Správne vybraný záves ladí s interiérom miestnosti a poskytne mieru zatemnenia, ktorú očakávate. Dôležité je, rovnako ako pri záclonách, vybrať správnu dĺžku a šírku závesu aj spôsob zavesenia. Čítať ďalej
Dostupnosť
Cena
Šírka
cm
cm
Výška
cm
cm
Farba
Antracitová
Béžová
Biela
Červená
Čierna
Fialová
Hnedá
Modrá
Oranžová
Prírodná
Ružová
Sivá
Strieborná
Viacfarebná
Zelená
Zlatá
Žltá
Závesný systém
Zobraziť 71 produktov podľa Máme pre vás 71 produktov

Ako vybrať závesy

Závesy na okná môžu plniť okrem funkcie dekorácie aj ďalšie funkcie. Tlmiť mieru hluku i svetla prichádzajúce zvonku a poskytujú súkromie. V niektorých miestnostiach chcete mať úplnú tmu, to platí napríklad pre závesy do spálne.

Blackout závesy

Pre takéto miestnosti vyberajte zatemňovacie závesy - tzv. blackout. Tie sú vyrobené tak, aby dokázali úplne zabrániť prieniku svetla zvonku. Ide o ťažšie závesy, ktoré sú obvykle podšité špeciálnou, svetlo nepriepustnou, látkou. Zaobstarať si ale môžete aj trojvrstvové závesy, kedy je táto špeciálna látka zakrytá z oboch strán látkou totožného dekoru.

Dimout závesy

Tam, kde nepotrebujete miestnosť úplne zatemniť, odporúčame dimout závesy. Ide o ideálne závesy do obývačky. Poskytujú veľkú mieru zatemnenia, v miestnosti ale neurobia úplnú tmu.
Stačia vám dekoračné závesy, ktoré len dokreslia dojem z interiéru (často napr. závesy do kuchyne)? Aj také v našej ponuke máme. Pri zatiahnutí chráni interiér pred priamym slnečným svetlom.

Medzi ďalšie funkcie závesu patrí tepelná izolácia. Také vlastnosti majú obvykle viacvrstvové a husto tkané závesy. V zime navyše držia teplo v miestnosti, sú cenné tam, kde okná netesnia na 100 percent.

Vyberte materiál s jednoduchou údržbou

V našom sortimente nájdete najčastejšie závesy z polyesteru. Ten je ľahký na údržbu, prať také závesy môžete jednoducho v práčke. To oceníte aj vtedy, ak máte doma alergika. Záclony aj závesy sú veľkými lapačmi prachu. V práčke sa prachu ľahko zbavíte. Medzi ďalšie populárne materiály pre závesy patrí bavlna, ľan a hodváb.

Jednoduché uchytenie

Medzi najobľúbenejšie varianty zachytenia závesov patrí garniža alebo koľajnica. V minulosti bolo časté uchytenie na tzv. žabky, išlo ale o namáhavý spôsob, ktorý sa už dnes príliš nevyužíva.

Garniža

V dnešnej dobe si môžete vybrať z rôznych prevedení, čo sa týka materiálu aj farby. Vybrať si pre garnižu môžete plastové, drevené aj kovové tyče. Na tie jednoducho zachytíte záves, ktorý má tunel na zavesenie, oká, pútka či skryté pútka na zadnej strane závesu. Garniže sa inštalujú len pár centimetrov nad okno a 20 až 30 cm od každej strany okna.

Koľajnice

Koľajnica je pevne namontovaná na strop. Preto ani pri ťažkých závesoch nehrozí, že by sa v niektorej svojej časti prehla. Pokiaľ uvažujete o zavesení záclon aj závesov, kúpte si dvojradové koľajnice. Koľajnica obvykle vedie až do rohu nad oknom. Vyrába sa z rôznych materiálov, najčastejšie z kovu alebo plastu.

Pozor na rozmer

Nezabudnite na nutnosť riasenia závesu a kupujte závesy vždy aspoň v dvojnásobku šírky okna. Myslite tiež na to, že by záves mal presahovať cez šírku okna, a to podľa toho, aké dlhé koľajnice alebo garniže máte. Obvykle to býva aspoň 20 cm. V našej ponuke sú hotové kusové závesy, pri ktorých nájdete ich presný rozmer. Výhodou našich kusových závesov je to, že už majú zhotovený spôsob uchytenia aj zapracovaný spodný lem. Máme ich v rôznych variantoch farieb i vzorov.
 

Inspirujte se

Objavte výhody lavíc do predsiene

Predsieň je ako obal knihy. Je to prvý priestor, ktorý uvidia vaši hostia pri vstupe do bytu. Predsieň by ich mala privítať vrelou a príjemnou atmosférou, preto je jej správne zariadenie kľúčové. Aby si mohli odložiť oblečenie a vyzuť topánky, nemala by tam chýbať lavic…

Koberec do kuchyne: čo sú plusy a mínusy tejto voľby

Otázka koberca do kuchyne rozdeľuje spoločnosť na dva tábory. Jeden naň nedá dopustiť, druhý by si nedal koberec do kuchyne za žiadnu cenu. Aby sme vám pomohli so správnym rozhodnutím, spísali sme výhody aj nevýhody kuchynského koberca. A pridáme praktické rady, na ktor…

Konferenčný stolík: čo zohľadniť pri výbere?

Aká by to bola obývačka bez konferenčného stolíka? Výber toho správneho však môže byť poriadna fuška. Stolík by mal štýlovo zapadnúť do interiéru, plniť svoju funkciu a zároveň zodpovedať špecifikám domácnosti a jej členov. Čo by ste mali zohľadniť pri jeho výbere?

Filtry

cm
cm
cm
cm
Antracitová
Béžová
Biela
Červená
Čierna
Fialová
Hnedá
Modrá
Oranžová
Prírodná
Ružová
Sivá
Strieborná
Viacfarebná
Zelená
Zlatá
Žltá