Domov / Textil / Textil do spálne / Prestieradlá

Prestieradlá na posteľ

Spánok tvorí tretinu nášho života. Jeho kvalita významne ovplyvňuje náladu a energiu. Vybavenie postele je preto zásadné. Prestieradlo plní ochrannú funkciu pre matrac a zároveň pomáha pri spánku odvádzať pot z tela. Vyberáte ho podľa dĺžky, šírky aj výšky matraca tak, aby na ňom perfektne sedelo a nezhŕňalo sa. K tomu pomáha aj výber materiálu. Čítať ďalej
Dostupnosť
Cena
Typ prestieradla
Maximálna výška matraca
Farba
Antracitová
Béžová
Biela
Bordová
Červená
Čierna
Fialová
Hnedá
Modrá
Oranžová
Prírodná
Ružová
Sivá
Zelená
Žltá
Zobraziť 104 produktov podľa Máme pre vás 104 produktov

Ako vybrať prestieradlá

Prestieradlá by ste mali vyberať aj na základe vlastností, ktoré od nich očakávate. Chcete, aby vás prestieradlo chladilo alebo hrialo? Podľa toho volíte materiál, z ktorého má byť. Môžete ho povliecť priamo na matrac alebo cez vrchný topper, ktorý ho chráni.

Materiál ovplyvňuje komfort spánku

Froté napínacie prestieradlo z bavlny s prímesou polyesteru patrí k najobľúbenejším variantom. Je extra savé, hypoalergénne, odolné voči baktériám a plesniam. Počas spánku pomáha froté materiál udržovať príjemnú teplotu.

Jersey prestieradlá z bavlny sú príjemné, hladké a mäkké. Vyrába sa z husto tkaných priadzí, ktoré im zaručujú veľkú odolnosť a kvalitu.

Nestarnúcou klasikou je bavlnená prestieradlo. Na dotyk pôsobí hladko a studene. Nemá ale gumičku pozdĺž svojho okraja, preto je jeho zastlanie zložitejšie. Ráno sa vám často stane, že sa miesto na ňom prebudíte na matrac.

Prestieradlo z mikroplyšu z našej ponuky oceníte v zimných mesiacoch, kedy sa chcete v posteli poriadne zahriať. Je z antibakteriálneho mikrovlákna vhodného pre alergikov. Je jemné, nadýchané a mäkučké.

Vyberte správnu veľkosť, nezabudnite na výšku matraca

Máme kvalitné prestieradlá na jednolôžko aj dvojlôžko. Pri prestieradlách uvádzame okrem ich šírky a dĺžky aj výšku. Tento údaj je pre vás zásadný, prestieradlo na vysoký matrac môže mať výšku aj 25 cm. Pokiaľ rozmer nedodržíte, bude sa prestieradlo zhŕňať, alebo z neho nevzhľadne vykukovať matrace. Čo sa týka výšky a šírky, medzi najčastejšie rozmery pre jednolôžko patrí prestieradlo 90x200 cm a 120x200 cm, pri dvojlôžku 160x200 cm a 180x200 cm.

Farebné varianty prestieradiel

V našom sortimente nájdete rôzne farby prestieradiel. Biele alebo čierne prestieradlo sa hodí k väčšine vzorov. Pokiaľ ho ale chcete ešte lepšie ladiť s motívom posteľné bielizně, vybrať si môžete zo širokej škály farebných prestieradiel. Veselšie farby vyberte aj do detských izbičiek.
 

Inspirujte se

Moderný nočný stolík: aký je pre vás ten pravý?

Moderný nočný stolík predstavuje pekný, no najmä praktický doplnok postele. Slúži totiž na odloženie vecí, ktoré máme pred spánkom alebo krátko po zobudení radi poruke. V súčasnosti si môžeme vyberať z rôznych moderných nočných stolíkov. Viete, aký je vhodný pre vás?

Objavte výhody lavíc do predsiene

Predsieň je ako obal knihy. Je to prvý priestor, ktorý uvidia vaši hostia pri vstupe do bytu. Predsieň by ich mala privítať vrelou a príjemnou atmosférou, preto je jej správne zariadenie kľúčové. Aby si mohli odložiť oblečenie a vyzuť topánky, nemala by tam chýbať lavic…

Koberec do kuchyne: čo sú plusy a mínusy tejto voľby

Otázka koberca do kuchyne rozdeľuje spoločnosť na dva tábory. Jeden naň nedá dopustiť, druhý by si nedal koberec do kuchyne za žiadnu cenu. Aby sme vám pomohli so správnym rozhodnutím, spísali sme výhody aj nevýhody kuchynského koberca. A pridáme praktické rady, na ktor…

Filtry

Antracitová
Béžová
Biela
Bordová
Červená
Čierna
Fialová
Hnedá
Modrá
Oranžová
Prírodná
Ružová
Sivá
Zelená
Žltá