Pohovky

Pohovky patria k praktickému sedaciemu nábytku, ktorý je možné využiť vo všetkých typoch miestností vrátane obývacej izby, detskej izby, hosťovskej izby, kuchyne, vstupnej haly či pracovne. Keďže sú menšie ako klasické sedacie súpravy, sú nesmierne flexibilné z hľadiska umiestnenia aj využitia. Čítať ďalej
Dostupnosť
Cena
Farba
Antracitová
Béžová
Biela
Bordová
Červená
Čierna
Fialová
Hnedá
Modrá
Oranžová
Petrolejová
Prírodná
Ružová
Sivá
Strieborná
Tyrkysová
Viacfarebná
Zelená
Žltá
Šírka
cm
cm
Výška
cm
cm
Hĺbka
cm
cm
Rozkladanie na lôžko
Úložný priestor
Vhodné na každodenné spanie
Počet miest na sedenie
Zobraziť 199 produktov podľa Máme pre vás 199 produktov

AKO VYBRAŤ POHOVKU

Pohovky sú obyčajne jednoduchou dvojmiestnou alebo trojmiestnou sedačkou. Často sem možno zaradiť aj leňošky či váľandy, ktoré ponúkajú chrbtovú opierku či veľké chrbtové vankúše. Pri ich výbere sa vždy zamyslite nad tým, na aký účel majú slúžiť. Plánujete pohovku využiť ako doplnkové sedenie, oddychové, relaxačné lehátko alebo ako plnohodnotnú menšiu sedačku? Dvojmiestne pohovky môžete dokonca umiestniť do zimnej záhrady alebo im prisúdiť rolu netradičnej jedálenskej "lavice" a umiestniť pohovku do kuchyne, kde dotvoria sedenie okolo rodinného stola.

Vyriešia problém s príležitostným spaním pre hostí, pretože sa dajú rozložiť do praktického lôžka. Najčastejšie využívajú výsuvný alebo sklápací mechanizmus. V prípade druhého spôsobu šírka sedadla zodpovedá šírke ležacej plochy a vyhovie dvom dospelým osobám, napríklad v hosťovskej izbe. Pohovky, ktoré sa priečne vysúvajú z úložného priestoru, sú ideálne aj pre slobodných ľudí, ktorí dočasne využívajú sedačku aj na spánok. Rozkladacie pohovky cez deň nezaberú veľa miesta av noci poskytnú potrebné pohodlie na spánok. Sedacie vankúše väčšiny dvojmiestnych pohoviek sú pekne široké, napriek tomu šetria priestor. K dispozícii sú aj malé dvojdielne modely s menšou hĺbkou – okolo 75 až 90 centimetrov.

POHOVKY S ÚLOŽNÝM PRIESTOROM

S nedostatkom úložných kapacít v domácnosti si pre zmenu vedia rady pohovky s úložným priestorom. Niektoré modely dokonca ponúkajú obe funkcie, takže výborne zvládnu rolu hlavnej sedacej súpravy aj doplnkového lôžka v malom byte. Pohovky vám môžu byť užitočné aj keď často meníte dizajn aj celkové usporiadanie izby. Sú totiž ľahšie ako klasické sedacie súpravy, a teda ich ľahko premiestnite. Pohovky so subtílnymi opornými nožičkami v priestore dokonca pôsobia nenútene a vzdušne.
 

TROJMIESTNE POHOVKY

O niečo väčšie trojmiestne pohovky výborne poslúžia menšie domácnosti a vytvoria priestor pre celú rodinu. Ich cena sa pohybuje v rozmedzí dvojlôžkových pohoviek a rohových sedacích súprav. Podobne ako menšie dvojmiestne modely, trojmiestne pohovky sú dostupné v nespočetných farebných prevedeniach a štýloch. Ľahko ich doplníte aj ďalšími sedacími prvkami, napríklad zladenými či kontrastnými kresielkami alebo taburety. Pre dosiahnutie ešte zaujímavejšieho efektu je možné skombinovať aj trojmiestnu a dvojmiestnu pohovku.

MATERIÁL KONŠTRUKCIE

Pri výbere pohovky sa zaujímajte o konštrukciu; v prípade rozkladacích modelov to platí dvojnásobne. K pevnejším materiálom patrí tvrdé drevo, napríklad dub, k menej odolným, ktoré sa ľahšie opotrebujú, napríklad mäkšia borovica, drevotrieska alebo plast. Na druhej strane vám však ľahšie materiály uľahčia prácu pri premiestňovaní nábytku. Na materiálové zloženie si treba dať obzvlášť pozor aj pri nákupe rozkladacej pohovky, na ktorú sa neustálym skladaním vyvíja väčšia záťaž.

DIZAJN POHOVKY

Nemenej dôležitý je aj samotný dizajn sedacieho prvku. Vyberte si kúsok, ktorý odráža váš životný štýl a zodpovedá vášmu vkusu. V ponuke nájdete elegantné pohovky vyrobené z materiálov, ako sú prírodná koža či umelá eko koža, ale aj z praktických a príjemných textilných poťahov, ako je odolné mikrovlákno. Ak majú plniť rolu hlavného sedacieho prvku v obývacej izbe, ktorá bude umiestnená v priestore, hľadajte modely s celočalúneným chrbtom. V ponuke sú retro aj vintage pohovky, kúsky v elegantnom aj útulnom škandinávskom štýle, modely s rustikálnym nádychom aj ultramoderné či minimalistické pohovky, ktoré sa hodia takmer do každého interiéru.

Inspirujte se

Ako si poradiť so strašidlom? Vyžeňte detský strach z izby

Detská izba má veľký vplyv na pohodu a vývoj dieťaťa. Mala by pôsobiť príjemne, hravo a bezpečne. Pri zariaďovaní však treba zohľadniť aj fakt, že najmenší od narodenia bojujú so strachom z tmy, zo strašidiel alebo zlých ľudí. Možno budete prekvapení, ale niekedy môžu a…

Populárne truhlice – nahádzať, zavrieť a je upratané

Kto by si nepamätal starodávne truhlice, ktoré mávali na povale naši prarodičia? Myslíte si, že im už odzvonilo? Práve naopak. Truhlice sa znova tešia veľkej popularite, pretože sa môžu stať nielen perfektnou dekoráciou do interiéru, ale navyše ide aj o funkčný kus náby…

Komoda do spálne. Ako si vybrať tú pravú?

Potrebujete v spálni úložný priestor, ktorý nezaberie veľa miesta? Stavte na komodu. Vyrába sa v najrôznejších rozmeroch a vždy vám poskytne dostatok priestoru na veci, ktoré potrebujete upratať. Navyše je krásnym reprezentatívnym kúskom a môže plniť viacero funkcií. Ak…

Filtry

Antracitová
Béžová
Biela
Bordová
Červená
Čierna
Fialová
Hnedá
Modrá
Oranžová
Petrolejová
Prírodná
Ružová
Sivá
Strieborná
Tyrkysová
Viacfarebná
Zelená
Žltá
cm
cm
cm
cm
cm
cm