Sedacie súpravy v tvare U

Je vaša obývacia izba dostatočne priestranná na to, aby sa do nej vošla sedacia súprava v tvare U? Potom neváhajte. Nemôžete si vybrať nič pohodlnejšie. Priestor a komfort, ktorý vie ponúknuť veľká sedačka, ocení každý člen domácnosti aj návšteva. Sedačka do U však láka nielen svojou praktickou stránkou. Vybrať si môžete z mnohých trendových dizajnov, ktoré určite dodajú vášmu interiéru ten správny šmrnc. Čítať ďalej
Zobraziť 43 produktov podle Máme pro vás 43 produktov
1

Ako si vybrať sedaciu súpravu v tvare U  

Do rodinného domu alebo väčšieho bytu si môžete dopriať komfort sedacej súpravy v tvare U. Na tomto type sedačky oceníte, že poskytuje dostatok miesta, aby ste sa pri sledovaní filmu mohli pohodlne posadiť s celou rodinou. Obľúbená je aj pri oslavách a návštevách priateľov. Všetci budú komfortne usadení a pritom na seba dobre uvidia počas rozhovorov.
 

Rôzne dizajnové vyhotovenia sedačiek do U 

Hoci majú všetky sedačky tvar U, nie sú identické. Vybrať si môžete variant s otomanmi po oboch stranách alebo s otomanom na jednej strane a s klasickou opierkou chrbta na náprotivnej strane. Táto býva po celej dĺžke strany, prípadne siaha len do určitej časti. Otomany bývajú rozdielnej šírky a rôznym spôsobom bývajú riešené aj opierky chrbta, hlavy a rúk. Často sú polohovateľné, používateľ ich teda môže prispôsobiť svojej postave a aktuálnym potrebám.
 
Vyššie opierky chrbta dodávajú sedačkám mohutnejší a elegantný charakter, modely sedačiek s nižšími, prípadne s vankúšovými opierkami obyčajne pôsobia priestrannejšie a miestnosti dávajú otvorenejší, vzdušnejší ráz. Tento efekt podporujú aj modely na vyšších nožičkách.
 
Veľké sedačky do U sa vždy stávajú dominantou miestnosti a podľa ich vyhotovenia by ste mali zariadiť aj zvyšok izby. Zvolili ste si napríklad výrazný poťahový materiál? Hodiť sa k nemu bude menej nábytku vo svetlej farbe. Páči sa vám biela, svetlosivá alebo krémová v jednoduchom dizajne? Potom môže byť v miestnosti tmavší nábytok a viac výrazných doplnkov. Sedacie súpravy sa robia v širokej škále farieb, pri výbere však myslite i na svetelné podmienky bytu – do tmavších dispozícií sú vhodnejšie svetlejšie odtiene, v miestnostiach s dostatkom prirodzeného svetla sa zaiste osvedčia aj tmavé odtiene. 
 
Tak ako pri sedacích súpravách v tvare L, aj pri sedačkách do U si treba všímať variant vyhotovenia rohu. Ten môže byť ľavý alebo pravý. Niektoré modely sú univerzálne a je na ľubovôli používateľa, pre ktorý variant zloženia sedačky sa rozhodne.
Moderné sedacie súpravy sú zväčša čalúnené poťahovou textíliou s vysokou odolnosťou voči oderu, stále obľúbené a veľmi cenené sú však aj nadčasové a luxusne pôsobiace kožené sedacie súpravy.
 

Návštevy potešíte hneď dvakrát 

Výberom rozkladacej sedacej súpravy do U potešíte vašich hostí. Môžu u vás stráviť nielen príjemné popoludnie, ale aj celú noc. Rozkladacia sedacia súprava do U sa veľmi ľahko premení na priestranné jednolôžko či dvojlôžko. Ak chcete vedieť, koľko miesta sedačka ponúka na spanie, je potrebné všímať si v parametroch produktov šírku a dĺžku plochy na ležanie.
 
Okrem možnosti rozloženia býva vítaným doplnkom sedačiek aj úložný priestor. Ten dobre poslúži najmä na lôžkoviny, prípadne iné textilné doplnky, ktoré chcete mať pri používaní sedačky poruke.
 

Veľká a praktická sedačka aj do menších izieb a otvorených dispozícií 

Ak potrebujete veľkú rohovú sedaciu súpravu, avšak sedačka v tvare U dispozične nevyhovuje, môžete zvážiť aj praktickejší model v tvare L. V prípade, že si želáte vytvoriť prirodzený predel v miestnosti, napríklad medzi jedálenským kútom a obývačkou, sedacia súprava v tvare L môže byť pre vás ideálnou voľbou. Oproti modelu do U má len jednu leňošku na ľavej alebo pravej strane, a tak vám na jednej strane zostane ešte dostatok miesta napríklad na odkladací stolík.
 

Komfort na nezaplatenie 

Ak je váš interiér dostatočne priestranný na to, aby sa vám do obývacej izby vošla sedacia súprava do U, potom neváhajte. Nemôžete si vybrať nič pohodlnejšie. Priestor a komfort, ktorý vie ponúknuť veľká sedačka, je na nezaplatenie. Sedačka do tvaru U dáva možnosť všetkým členom domácnosti, aby si našli svoje obľúbené miesto na sledovanie televízneho programu či iný druh oddychu. Zároveň sa postaráte o dostatok miesta aj pre prípadné návštevy. Sedacia súprava do U predstavuje mierne vyššiu investíciu, nebudete však ľutovať. Najlacnejšie modely sú v ponuke zhruba od 800 eur, tie najluxusnejšie sa pohybujú cenovo okolo 2 000 eur. Pokiaľ však vezmete do úvahy fakt, že na sedacej súprave strávite desiatky hodín každý týždeň, iste nám dáte za pravdu, že väčšia investícia do tohto nábytku sa rozhodne vyplatí.