Pohovky s úložným priestorom

Hľadáte šikovné sedenie do obývacej izby, ktoré by zároveň doplnilo úložné kapacity vášho malého bytu? Pohovky s úložným priestorom patria k multifunkčným kusom nábytku, ktoré vyriešia dva problémy naraz – nedostatok miesta i odkladacích plôch. Využijete ich nielen v obývačke, ale aj v hosťovskej či detskej izbe. Čítať ďalej
Úložný priestor:
Dostupnosť
Cena
Farba
Antracitová
Béžová
Biela
Bordová
Červená
Čierna
Fialová
Hnedá
Modrá
Oranžová
Petrolejová
Prírodná
Ružová
Sivá
Strieborná
Tyrkysová
Viacfarebná
Zelená
Žltá
Šírka
cm
cm
Výška
cm
cm
Hĺbka
cm
cm
Rozkladanie na lôžko
Úložný priestor
Vhodné na každodenné spanie
Počet miest na sedenie
Zobraziť 302 produktov podľa Máme pre vás 302 produktov

Ako si vyberať pohovky s úložným priestorom 

Pohovky s úložným priestorom sú vítaným sedacím nábytkom najmä v malých priestoroch, ako sú byty s limitovanou metrážou či komplikovanou dispozíciou. Poskytnú subtílne, no zároveň komfortné sedenie pre dve až tri osoby a bonusový priestor na odkladanie rozličných vecí, či už ide o knihy, magazíny, CD a DVD, sezónne oblečenie, spoločenské hry, alebo o rozličné doplnkové lôžkoviny, ako sú vankúše, deky, prikrývky alebo posteľná bielizeň pre hostí. 

Plusom je, že úložný priestor majú takéto pohovky zvyčajne integrovaný priamo pod sedadlom, takže odkladacia plocha zostáva šikovne zakamuflovaná vnútri rámu. Niektoré typy pohoviek majú úložný priestor zakomponovaný ešte nenápadnejšie – ak sa napríklad celý rám nesie na malých nožičkách, navonok môžu pôsobiť, akoby ani žiadnym odkladacím priestorom nedisponovali.

Pohovky si vždy vyberajte podľa veľkosti úložného priestoru a jeho dostupnosti, resp. podľa spôsobu otvárania. Z hľadiska umiestnenia, samozrejme, rozhoduje aj samotný dizajn pohovky. Ak ide o reprezentatívny sedací prvok v hlavnej spoločenskej zóne bytu, potom je potrebné, aby ukladací priestor zbytočne nezaťažoval dizajn sedačky, napríklad príliš masívnym vzhľadom. 

Ak potrebujete viac odkladacích plôch, potom si vyberte pohovku, v ktorej sa úložný priestor nachádza pod celou sedacou časťou – do boxu sa vám teda hravo zmestí aj väčší paplón s dvomi vankúšmi pre návštevy. Takýto typ pohovky bude dobrým pomocníkom aj do detskej izby vašich ratolestí. Úložný box môže slúžiť ako miesto na sezónne oblečenie, cestovné tašky, ale aj hračky a športové potreby. Niektoré typy pohoviek však ponúkajú aj minimalistický úložný priestor, ktorý využijete len na pár nevyhnutností, ako sú deky či prikrývky. Zvyčajne sa nachádza pod vyklápacím roštom sedadla. 

Typ otvárania môže ovplyvniť celkový komfort pri manipulácii či prístup k úložnému priestoru. Ak predpokladáte, že budete odkladací box využívať častejšie, prípadne aj denne, zvoľte si pohovku s úložným priestorom pod výklopným roštom. Všetko z neho ľahko vytiahnete, kedykoľvek budete potrebovať. Pomerne ľahký prístup ponúka aj zásuvný systém umiestnený pod sedadlom. Zásuvky bývajú na čelnej ploche čalúnené, takže vôbec nenarúšajú celkový dizajn pohovky. Kvôli ľahšej manipulácii bývajú vybavené pútkom. Avšak v tomto prípade treba dať pozor, aby zásuvke nič neprekážalo pri pohybe, napríklad koberec s vysokým vlasom, konferenčný alebo príručný stolík. 

Úložný priestor pohoviek sa môže, vcelku netypicky, nachádzať aj v zadnej časti pohovky, ku ktorej sa dostanete po vysunutí celej sedacej časti smerom dopredu. Takýto typ pohovky zvoľte len vtedy, ak ste si istí, že odkladací box nebudete často otvárať.

V neposlednom rade sa ubezpečte, či úložný priestor pohovky zostáva aj v uzatvorenom stave dobre vetraný. V opačnom prípade by sa v ňom zbytočne nahromadila vlhkosť, ktorá by sa mohla stať  živnou pôdou pre plesne a baktérie. Takisto sa oplatí nezapĺňať odkladací priestor pohovky „na prasknutie“, ale nechať priestor na voľné prúdenie vzduchu.

Inspirujte se

Populárne truhlice – nahádzať, zavrieť a je upratané

Kto by si nepamätal starodávne truhlice, ktoré mávali na povale naši prarodičia? Myslíte si, že im už odzvonilo? Práve naopak. Truhlice sa znova tešia veľkej popularite, pretože sa môžu stať nielen perfektnou dekoráciou do interiéru, ale navyše ide aj o funkčný kus náby…

Komoda do spálne. Ako si vybrať tú pravú?

Potrebujete v spálni úložný priestor, ktorý nezaberie veľa miesta? Stavte na komodu. Vyrába sa v najrôznejších rozmeroch a vždy vám poskytne dostatok priestoru na veci, ktoré potrebujete upratať. Navyše je krásnym reprezentatívnym kúskom a môže plniť viacero funkcií. Ak…

7 + 1 rád, ako na štýlovú predsieň

Priestor, ktorý zbadáme ako prvý, keď vstúpime do akéhokoľvek bytu či domu, hrá omnoho dôležitejšiu úlohu, než si možno myslíme. Nejde iba o štvorcové metre, kde sa vyzujeme a vyzlečieme si kabát. Vo svete dizajnu funguje predsieň ako pozdrav či predstavenie sa.

Filtry

Úložný priestor:
Antracitová
Béžová
Biela
Bordová
Červená
Čierna
Fialová
Hnedá
Modrá
Oranžová
Petrolejová
Prírodná
Ružová
Sivá
Strieborná
Tyrkysová
Viacfarebná
Zelená
Žltá
cm
cm
cm
cm
cm
cm