Rozkladacie sedacie súpravy

Chýba vám v byte hosťovská izba? Rozkladacie sedacie súpravy sú vynikajúcim riešením, ako si poradiť s týmto problémom. Vďaka jednoduchému mechanizmu sa sedačka razom zmení na lôžko, zatiaľ čo bežne vám bude slúžiť ako komfortná oddychová zóna. Pokiaľ ide o dizajn, nemusíte robiť žiadne kompromisy. Rozkladacie sedacie súpravy kráčajú s trendmi a predstavujú štýlové sedenie, ktoré skrášli každý interiér. Čítať ďalej
Rozkladanie na lôžko:
Dostupnosť
Cena
Zobraziť 1215 produktů podle Máme pro vás 1215 produktů

Ako si vybrať rozkladaciu sedaciu súpravu

Sedacie súpravy sú dôležitou súčasťou každej obývacej izby. Sú miestom, kde si môžeme oddýchnuť či stráviť príjemný čas so známymi. Rozkladacie sedačky a gauče navyše umožňujú efektívne využiť priestor a v priebehu niekoľkých minút premeniť obývačku na izbu pre hostí s pohodlnou posteľou. V Sconte si môžete vybrať z mnohých modelov. Nie je teda problém nájsť taký, ktorý by presne zodpovedal priestorovým možnostiam miestnosti aj vašim predstavám o peknom a pohodlnom sedení.
 

Máte na výber z niekoľkých variantov

Rozkladacie sedačky môžete kúpiť vo viacerých variantoch. Rozkladacie rohové sedacie súpravy patria k tým najpopulárnejším do menších i väčších bytových dispozícií. V malých totiž umožňujú efektívne využiť rohy miestností, v tých veľkých zasa dokážu opticky rozdeliť priestor na rôzne zóny. Okrem toho ponúkajú rohové sedačky dostatok miesta na sedenie, prípadne aj natiahnutie si nôh a vylihovanie po náročnom dni. Sedacie súpravy, ktoré tvorí pohovka a kreslá, sú ďalšou z ponúkaných alternatív. Tieto sú vítané najmä z dôvodu ľahkej manipulácie a možnosti kombinovať a presúvať jednotlivé kusy podľa aktuálnej potreby. Kreslo, ktoré bežne nie je potrebné, môže okrem svojho hlavného účelu slúžiť napríklad ako sedenie k písaciemu či kozmetickému stolíku.
 
Čo sa týka čalúnenia, dlhodobo obľúbená je plochá tkanina, k dispozícii sú však aj ďalšie textílie. Zaobstarať si môžete aj kožené sedacie súpravy. Súčasné materiály sa vyznačujú vysokou odolnosťou voči poškodeniu, ľahkou údržbou a dlhou životnosťou.
 
Na základe mechanizmu rozkladania rozlišujeme modely sedačiek: 
  • so sklopným chrbtom,
  • s vysúvacím rozkladaním. 
Oba spôsoby rozkladania sú rýchle a jednoduché. Pri rozkladaní sklápaním treba rátať s tým, že sedačku treba pred sklopením posunúť do priestoru, aby za ňou vzniklo miesto na rozloženie. Vysúvacie rozloženie rozširuje sedačku v jej prednej časti a často je využívané nielen vtedy, keď je potrebné lôžko pre hosťa, ale i vtedy, keď si chceme dopriať oddych ležmo napríklad pred televízorom.
 
Rôzne modely sedacích súprav v rozloženom stave poskytujú rozdielnu veľkosť lôžka. Pri výbere teda venujte pozornosť dĺžke a šírke plochy na ležanie. Niektoré lôžka sú veľkostne vhodné len pre jednotlivca, na iných sa vyspia aj dve osoby.
 
Ak chcete lepšiu predstavu o tom, ako sedačka vyzerá v rozloženom stave, všímajte si nákresy, ktoré bežne nájdete v obrázkovej dokumentácii k tomuto druhu produktov.
 

Rozkladacia sedacia súprava s úložným priestorom 

Mnohé z rozkladacích sedačiek majú integrované aj úložné riešenia. Často sú využívané na lôžkoviny, ako aj na doplnkové vankúšiky či deky, ktoré sa používajú len príležitostne. Odkladacie priestory bývajú umiestnené obyčajne v otomane alebo pod hlavnou sedacou časťou. Otvárajú sa buď vyklopením, alebo vysunutím.
 

Ideálne nielen do obývacích izieb 

Vďaka širokému dizajnovému a rozmerovému spektru rozkladacie sedacie súpravy nájdu svoje uplatnenie nielen v obývacích izbách. Poslúžiť môžu aj v detských izbách, kde za bežných okolností poskytnú deťom miesto na denný odpočinok a hru, v čase prenocovania kamarátov ako posteľ. Podobne môžu byť užitočné vo vašej domácej pracovni, ale napríklad aj na chatách, kde sa ocitne z času na čas väčší počet ľudí, než je počet lôžok na spanie.
 
Väčšina modelov je určená na umiestnenie k stene i do priestoru vďaka celočalúnenému poťahu. Vyhotovením zodpovedajú rôznym štýlom bývania a je teda možné vybrať si model presne zodpovedajúci charakteru toho-ktorého miesta.
 

Už nemusíte riešiť, kde necháte prespať svojich hostí 

V ponuke Sconta sú k dispozícii lacnejšie, no spoľahlivé modely rozkladacich gaučovvych súprav, ideálne pre tých, ktorí nechcú do sedačky investovať viac, ako je nevyhnutné, ale aj luxusné sedacie súpravy pre náročných. Ak ste teda rozhodnutí pre kúpu novej sedačky a zároveň potrebujete príležitostné lôžko na prespanie hostí, nie je prečo váhať. Rozkladacie sedacie súpravy spájajú príjemné s užitočným a trendové s praktickým. Stanú sa nielen ozdobou vášho interiéru, ale aj multifunkčným prvkom, ktorý si určite zamilujete.

Inspirujte se

Poznáte najnovšie trendy v interiérovom osvetlení?

Svietidlá v interiéri sú nielen funkčným prvkom, ale svojimi tvarmi, veľkosťou a farbou sa podieľajú aj na celkovom vzhľade miestnosti a pomáhajú vytvoriť jej atmosféru. Ktoré trendy v rámci osvetlenia by nemali ujsť vašej pozornosti?

Ako si vybrať matrac: čo všetko vziať do úvahy?

Výber matraca je jedným z dôležitých krokov pre vaše zdravie. Kvalitný matrac sa prispôsobí vášmu telu, vďaka čomu bráni nevhodným polohám pri spaní a odbremeňuje chrbticu a svalové partie od zbytočnej záťaže. Viete, ako si vybrať matrac a čo všetko by ste pri jeho kúpe…

Žltá sedačka prežiari interiér. Prečo sa táto farba hodí do obývačky?

Žltá farba väčšinou nie je prvým odtieňom, ktorý zvažujeme pri výbere sedačky. A je to škoda. Obývačku totiž dokáže presvetliť a rozžiariť. Ak práve uvažujete o kúpe, žltá sedačka rozhodne stojí za zváženie.

Filtry

Rozkladanie na lôžko:
Antracitová
Béžová
Biela
Červená
Čierna
Fialová
Hnedá
Modrá
Oranžová
Prírodná
Ružová
Sivá
Tyrkysová
Zelená
Žltá
cm
cm
cm
cm
cm
cm