Rohové sedacie súpravy

1 3 ... 5

Rohové sedacie súpravy


Ako sa vyznať v typoch rohových sedačiek
Rodinné stretnutie, večer s priateľmi pri víne či pri sledovaní športových udalostí? Potom potrebujete dostatok miest na sedenie! Problém vyriešite elegantne s rohovou sedacou súpravou. Prezrite si ponuku rohových sedačiek do U či L, vyberte si tú svoju a užívajte si spoločné chvíle v pohodlí.
 
Vyberáte rohovú sedačku a narážate na rôzne značenia. Rohová sedačka do L, sedacia súprava doU, ľavý bok, pravý bok, čo to znamená? Poradíme vám, ako vyberať, aby ste neurobili chybu a nová sedacia súprava sa hodila do vášho interiéru.
 
Rohová sedačka alebo sedacia súprava?
Než sa pustíte do samotného lovu naprieč kategóriami sedačiek a sedacích súprav, dobre si premyslite, kam plánujete sedačku umiestniť a koľko tam na ňu máte miesta. Podľa toho tiež zvážte, či hľadáte len rohovú sedačku, alebo celú sedaciu súpravu, ktorej súčasťou bývajú tiež kreslá alebo taburetky.
 
Rohová sedačka dokáže pekne kopírovať steny miestnosti, prípadne vytvorí optický predel izby. Túto schopnosť oceníte predovšetkým vo veľkých interiéroch. Rohová sedačka trčiaca do priestoru tu vytvorí príjemne útulnú atmosféru. Sedaciu súpravu s rohovou sedačkou vyberajte vtedy, ak na ňu máte skutočne miesto. V malom byte by vám mohli byť kreslá a taburetky skôr na obtiaž.
 
Typy rohových sedačiek
Prvým typom, s ktorým sa v ponuke stretnete, je rohová sedačka do L. Tento model má zvyčajne dva sedáky, na ktoré sa napája jeden predĺžený do leňošky. Niektoré sedačky umožňujú napojenie predĺženého sedadla na oba konce, častejšie sa však stretnete s označením "pravý roh" a "ľavý roh". Tie vám oznamujú, ku ktorému koncu sedačky predĺžená časť patrí, čiže na akej strane sa vytvorí roh.
 
Druhým prevedením rohovej sedačky je variant do U. Rohové sedačky do U doprajú miesto na sedenie až 8 osobám. Tento typ má buď po oboch stranách napojené leňošky, alebo disponuje len jednou leňoškou, ​​zatiaľ čo na jeho protiľahlom ramene nájdete klasické sedadlá.
 
Rohové sedačky do U pristanú predovšetkým veľkým interiérom. Zaberajú totiž veľa miesta a v bežnom panelovom byte môžu pôsobiť stiesnene, neprakticky. Vedľa netradične veľkých obývacích izieb či hál sa však dobre vynímajú v domovoch, kde sa spojila kuchyňa s obývačkou. Rovnako ako sedačka do L dokáže aj tá do U vytvoriť optickú hranicu medzi jedálenskou a obývacou časťou.

 
Zobraziť viac
Cookies Táto stránka používa cookies. Ďalším prehliadaním stránky vyjadrujete Váš súhlas. Viac informácií