Rohové sedacie súpravy

Rohové sedacie súpravy sú dlhodobo obľúbené najmä pre množstvo miesta, ktoré poskytujú. Vďaka trendovým vyhotoveniam pozdvihnú vizuálne aj ten najnenápadnejší kút alebo poslúžia ako vynikajúci deliaci prvok v otvorených dispozíciách. Vyberte si svoj vysnívaný model a doprajte si komfortné sedenie, ktoré oceníte ako po náročnom dni, tak i pri početnejších návštevách. Čítať ďalej
Typ vyhotovenia:
Dostupnosť
Cena
Zobraziť 1398 produktů podle Máme pro vás 1398 produktů

Ako si vybrať rohovú sedaciu súpravu

Ak potrebujete dostatok miesta na sedenie, rohové sedacie súpravy sú ideálnou voľbou. Široká ponuka umožňuje vybrať si model presne zodpovedajúci charakteru priestoru, ako aj vášmu vkusu. Moderné rohové sedačky vizuálne pozdvihnú interiér a poskytnú vám maximálny komfort.
 

Využitie rohovej sedačky

Rohová sedacia súprava nájde svoje uplatnenie v malých i veľkých bytových dispozíciách. Umiestnením v rohu šetrí miesto, v otvorených priestoroch zas môže slúžiť ako predel jednotlivých zón. Na rozdiel od mnohých dvoj- alebo trojmiestnych pohoviek ponúka rohová sedačka aj priestor na spánok. Na väčších modeloch si ležiačky pohodlne oddýchnu i dve osoby. Výhodou rohového sedenia, keď ste s rodinou alebo s priateľmi, je aj to, že prítomní sedia v príjemnom konverzačnom polkruhu.
 

Ako sa vyznať v typoch rohových sedačiek

Rovnako ako ostatné sedacie súpravy a pohovky, aj tie rohové možno rozdeliť do niekoľkých typov. Nie každému priestoru a používateľovi vyhovujú všetky typy, preto si ich teraz bližšie predstavíme. Tak môže byť pre vás jednoduchšie vybrať si tú správnu rohovú sedaciu súpravu do vášho interiéru.
 

Rohová sedačka a sedacia súprava

Skôr než sa pustíte do výberu, dobre si premyslite, kam sedačku umiestnite, a premerajte si, koľko tam na ňu máte miesta. Podľa toho tiež zvážte, či bude pre vás vhodnejšia len rohová sedačka alebo celá sedacia súprava, ktorej súčasťou bývajú aj kreslá alebo taburety.
 

Rohová sedačka v tvare L a U

Prvým typom, s ktorým sa v ponuke rohových sedacích súprav stretnete, je rohová sedačka v tvare L. Tento model má zvyčajne dva sedáky, na ktoré sa napája jeden predĺžený do leňošky. Niektoré sedačky umožňujú napojenie predĺženého sedadla (otomanu) na oba konce – ide o univerzálne modely sedačiek. Častejšie sa však stretnete s označeniami pravý roh a ľavý roh. Tie vám oznamujú, ku ktorému koncu sedačky predĺžená časť patrí, čiže na akej strane sa vytvorí roh. Inou alternatívou rohovej sedačky v tvare L je model, ktorý má po celom obvode sedačky chrbtovú opierku. Takto riešené modely nedisponujú predĺženou leňoškou. Zväčša sú obe ramená sedačky rovnako dlhé, k dispozícii sú však aj modely s rozdielnou dĺžkou ramien.
 
Druhým typom rohovej sedačky je variant v tvare U. Rohové sedačky do písmena U doprajú miesto na sedenie zvyčajne až 8 osobám. Tento typ má buď po oboch stranách napojené leňošky, alebo disponuje len jednou leňoškou, ​​zatiaľ čo na jeho protiľahlom ramene nájdete klasické sedadlá.

Rohové sedačky do U pristanú predovšetkým veľkým interiérom. Zaberajú totiž veľa miesta a v bežnom panelovom byte môžu navodzovať stiesnený dojem a byť nepraktické. Okrem veľkých obývacích izieb či hál sa dobre vynímajú v otvorených priestoroch, kde sa spojila napríklad kuchyňa s obývačkou. Rovnako ako sedačka do L dokáže aj tá do U vytvoriť optickú hranicu medzi jedálenskou a obývačkovou časťou, prípadne ďalšími obytnými zónami.
 

Praktické a efektné doplnky rohových sedačiek

Rohová sedacia súprava, samozrejme, neponúka iba veľa miesta na sedenie. Početné voliteľné doplnky sa môžu postarať o vyšší komfort, praktické využitie alebo aj dizajnové spestrenie. Rôzne funkcie jednoducho premenia vašu sedačku na všestranný nábytkový kus. Čo patrí k obľúbenému vybaveniu sedačky?
  • Možnosť rozloženia sedačky na lôžko. Obzvlášť do bytov, v ktorých nie je priestor na hosťovskú izbu, sú rozkladacie sedacie súpravy vyhľadávané. Funkcia rozloženia umožní urobiť zo sedačky príležitostnú posteľ pre jedného alebo dvoch hostí. Pri výbere si treba všímať mechanizmus rozkladania a veľkosť sedačky v rozloženom stave.
  • Integrovaný úložný priestor. Ideálny najmä na to, čo je dobré mať pri využívaní pohovky poruke, ako napríklad deky či vankúšiky.
  • Polohovateľné opierky chrbta, hlavy či nastaviteľná hĺbka sedenia. Umožňujú prispôsobiť sedenie potrebám jednotlivcov a zvyšujú tak ich pohodlie.
  • Ozdobné LED osvetlenie. Večer vytvára príjemnú oddychovú atmosféru.
  • Dekoračné vankúšiky. Okrem toho, že zvyšujú pohodlie, predstavujú aj rýchly spôsob, ako zmeniť výmenou obliečky štýl priestoru podľa aktuálnej nálady či sezóny.
 
Pohodlie pre všetkých
Má vaša domácnosť veľa členov? Radi si vychutnávate večer s priateľmi pri víne či pri sledovaní športových udalostí? Milujete leňošenie na sedačke? Rohová sedacia súprava je pre vás ideálnym riešením. Prezrite si ponuku štýlových rohových sedačiek, vyberte si tú svoju a začnite si užívať chvíle v objatí komfortu.

Inspirujte se

Poznáte najnovšie trendy v interiérovom osvetlení?

Svietidlá v interiéri sú nielen funkčným prvkom, ale svojimi tvarmi, veľkosťou a farbou sa podieľajú aj na celkovom vzhľade miestnosti a pomáhajú vytvoriť jej atmosféru. Ktoré trendy v rámci osvetlenia by nemali ujsť vašej pozornosti?

Ako si vybrať matrac: čo všetko vziať do úvahy?

Výber matraca je jedným z dôležitých krokov pre vaše zdravie. Kvalitný matrac sa prispôsobí vášmu telu, vďaka čomu bráni nevhodným polohám pri spaní a odbremeňuje chrbticu a svalové partie od zbytočnej záťaže. Viete, ako si vybrať matrac a čo všetko by ste pri jeho kúpe…

Žltá sedačka prežiari interiér. Prečo sa táto farba hodí do obývačky?

Žltá farba väčšinou nie je prvým odtieňom, ktorý zvažujeme pri výbere sedačky. A je to škoda. Obývačku totiž dokáže presvetliť a rozžiariť. Ak práve uvažujete o kúpe, žltá sedačka rozhodne stojí za zváženie.

Filtry

Typ vyhotovenia:
Antracitová
Béžová
Biela
Červená
Čierna
Fialová
Hnedá
Modrá
Oranžová
Prírodná
Ružová
Sivá
Tyrkysová
Zelená
Žltá
cm
cm
cm
cm
cm
cm