Rozkladacie pohovky

Rozkladacie pohovky a gauče sú obľúbené pre ich praktickosť. Okrem funkcie sedenia ich môžete využiť aj na spanie a svojou pohodlnosťou sa vyrovnajú aj klasickej posteli. Ak vaša obývacia izba slúži aj ako spálňa, rozkladacia pohovka je pre vás to pravé. Rovnako je výborným riešením na príležitostné spanie pre návštevy. Čítať ďalej
Zobraziť 115 produktov podle Máme pro vás 115 produktov
1 3 4

Ako vybrať rozkladacie pohovky a gauče

Rozkladacie pohovky a gauče sú praktickým kusom nábytku, ktorý je obľúbený medzi všetkými vekovými kategóriami. Zároveň sú žiadaným riešením pre prvé bývanie mladých ľudí a do bytov s nedostatkom priestoru. Hodia sa do obývačiek, detských a študentských izieb, hosťovských izieb či pracovní. Zvyčajne ich rozdeľujeme na dvojmiestne a trojmiestne pohovky, v ponuke Sconta však nájdete rozkladacie pohovky a gauče od jednomiestnych až po štvormiestne
 
Spanie na rozkladacej pohovke môže byť dostatočne komfortné a príjemné, treba sa však zamerať na správny typ a veľkosť. Rozkladací mechanizmus pohovky by mal vydržať časté používanie a model by si mal aj po mnohonásobnom rozkladaní zachovať svoju stabilitu a pevnosť. Plnohodnotné lôžko pre jednu osobu by malo byť široké aspoň 80 cm. Tvrdený pružinový matrac s hustejšou penou zaručí, že lôžko dlho vydrží a nezdeformuje sa.
 

Aké rôzne štýly u nás nájdete?

Rozkladacie pohovky ponúkajú rozličné štýly aj farby, takže váš priestor na oddych aj príležitostná spálňa môžu byť presne podľa vašich predstáv a bez zbytočných kompromisov. V ponuke Sconta nájdete sedačky v rôznych štýloch:
 • moderný,
 • škandinávsky,
 • nadčasový,
 • klasický,
 • glamour,
 • minimalistický,
 • rustikálny,
 • patchwork,
 • retro,
 • provence.
 

Zamerajte sa na typ rozkladania

Pri kúpe rozkladacej pohovky si vyberajte nielen podľa štýlu, veľkosti a tvaru, ale aj podľa typu rozkladacieho mechanizmu, ktorý je použitý. 
 • Najjednoduchším typom rozkladania je „klik“, pri ktorom stačí zodvihnúť sedadlo, zatlačiť ho o opierku chrbta až po zvuk kliknutia a obe zarovnané časti položiť do vodorovnej polohy. Takáto sedačka je vhodná na príležitostné prespanie a týmto typom rozkladania disponujú cenovo dostupnejšie dvojmiestne a trojmiestne pohovky. 
 • Rozkladanie typu „klzák“ spočíva v tom, že sedacia časť sa kĺzaním posunie dopredu a prisunie sa k nej opierka sklopená do vodorovnej polohy. Takéto spanie by malo byť tiež využívané len príležitostne. Ponúkajú ho trojmiestne pohovky aj rohové sedacie súpravy. 
 • Kvalitné rohové sedačky disponujú rozkladaním typu „vozík“, ktoré ponúka možnosť častejšieho využívania. Systém funguje na princípe vozíka – konštrukcia náhradného lôžka sa jednoducho vysunie spod sedacej časti spolu s matracom. Ide o veľmi pohodlný spôsob rozkladania. 
 • Rozkladanie označované ako „automat“ sa podobá klzáku, odlišuje sa len tým, že sedacia časť sa dopredu vysúva zdvihnutím do výšky. Pohovku s týmto typom rozložíte na posteľ v podstate na dva ťahy. Hoci neponúka plnohodnotnú náhradu klasického lôžka, môžete ju využívať na spánok častejšie. 
 • Ak hľadáte pohovku na každodenné spanie, mala by disponovať rozkladacím systémom „roll“. Konštrukcia sa postupne roluje zvnútra sedacej časti, ktorá má zabudovaný matrac. Kúpou takejto sedačky získate pohodlnú súpravu na sedenie aj plnohodnotnú posteľ v jednom. Môže to byť dvojmiestny, trojmiestny aj rohový model.
 
Ďalším dôležitým parametrom je aj maximálna nosnosť rozkladacieho lôžka na spanie a kvalita matraca. Náhrada za plnohodnotnú posteľ by mala byť stabilná a pevná. Takisto čalúnenie musí disponovať vysokou odolnosťou voči oderu. Hoci rozkladacie gauče a pohovky majú isté obmedzenia, ktoré sa týkajú dizajnu, aj v tejto kategórii nájdete množstvo atraktívnych modelov pre interiéry zariadené v rôznych štýloch. Veľkou výhodou tohto typu sedenia je, že mnohé rozkladacie pohovky ponúkajú úložný priestor, ktorý výborne poslúži na uskladnenie lôžkovín alebo sezónneho oblečenia.
 
Ak ste sa ešte nerozhodli, či je pre vás rozkladacia sedačka to pravé, odporúčame vám pozrieť si kompletnú ponuku sedacích súprav a pohoviek Sconta, ktorá zahŕňa moderné aj klasické sedačky.