Sedacie súpravy s kreslom

Sedacie súpravy s kreslom sú obľúbeným druhom sedacieho nábytku. Jedno, dve či tri kreslá spolu s pohovkou vytvoria sedaciu zostavu, ktorá sa stane ozdobou každej obývacej izby. Takáto zostava poslúži nielen na sedenie, čítanie, pozeranie televízie a odpočinok, ale aj na konzumáciu jedál, a stane sa centrom rodinného aj spoločenského života. Preto by jej kúpa mala byť investíciou, ktorej treba venovať náležitú pozornosť. Čítať ďalej
Typ vyhotovenia:
Dostupnosť
Cena
Ako vybrať sedacie súpravy s kreslom

Sedacie súpravy s kreslom sú žiadanou zostavou sedacieho nábytku, ktorá by nemala chýbať v žiadnej modernej a priestrannej obývacej izbe. Zároveň sú praktickým riešením pre tých, ktorí majú veľkú rodinu, často hostia návštevy alebo uprednostňujú už zladené prvky a zostavy, ktoré im ušetria čas pri zariaďovaní interiéru a hľadaní samostatných kresiel, ktoré by sa k ich pohovke dokonale hodili.

 

Takáto sedacia súprava môže poskytovať okrem klasickej funkcie sedenia aj možnosť rozloženia na lôžko, úložný priestor na odloženie lôžkovín a sezónnych vecí, polohovateľné časti, ako napríklad opierku hlavy alebo polohovateľné opierky rúk, manuálne či elektricky nastaviteľnú hĺbku sedu a podobne. Sedacie zostavy s kreslami ponúkajú rozličné štýly aj farby, takže váš priestor na oddych bude vyzerať presne podľa vašich predstáv. V ponuke Sconta nájdete sedacie súpravy rôznych štýlov od škandinávskeho cez klasický či minimalistický až po moderné súpravy.

 

Pre pohodlné čítanie aj sledovanie televízie

Sedacie súpravy bývajú doplnené jedným, dvoma alebo viacerými kreslami. Kreslo pritom kedysi nebolo bežnou súčasťou domácností, vlastniť ho bolo dokonca spoločenským statusom – sedávali na ňom šľachtici a panovníci. Dnes je pojem kreslo veľmi široký a bežne označuje miesto na sedenie pre jedného človeka s opierkou chrbta a lakťovými opierkami. Súčasťou sedacích súprav bývajú najčastejšie tieto typy kresiel:

  • klasické kreslo na čítanie s podrúčkami – poskytuje dostatok miesta pre celé telo, má pohodlný posed, mäkké čalúnenie a širokú opierku chrbta,
  • kreslo z ohýbaného dreva – aj keď pôvodne vzniklo v 18. storočí, dnes zažíva svoju renesanciu, jeho pevná konštrukcia je prispôsobená tvaru tela,
  • ušiak – hlboké pohodlné kreslo so zvýšenou opierkou hlavy môže zároveň slúžiť aj ako solitér v inej časti obývačky,
  • recliner – pohodlnému relaxačnému kreslu na sledovanie televízie sa dá sklopiť operadlo smerom dozadu a polohovať, prípadne aj predĺžiť opierka nôh.
    1. Materiál výplne

Aby sa vám na sedacej súprave pohodlne sedelo, zaujímajte sa pri kúpe aj o materiál výplne sedáka. Molitanová výplň, občas kombinovaná aj s pružinami, poskytuje pomerne kvalitné sedenie za nízku cenu, počítajte však s nižšou životnosťou. Výplň najlepších sedačiek sa skladá z viacerých druhov pien. Ak si potrpíte na extra dlhú životnosť, zamerajte sa na sedacie súpravy s PUR penou alebo HR PUR penou, ktorá má oproti klasickej vyššiu tuhosť aj dlhšiu životnosť. Jej zlepšené vlastnosti sa však premietnu aj do vyššej ceny.

 

Konštrukcia sedacej súpravy

Kostra sedačky sa najčastejšie vyrába z masívu, drevotriesky, kovu aj plastu. Nosnú časť môžu tvoriť drevené lamely, látkové nosné pásy alebo tzv. vlnovec – vlnitá, vodorovne uložená pružina do sedákov sedacích súprav. V kombinácii vlnovec + PUR pena očakávajte mäkkú sedačku, do ktorej sa pohodlne zaboríte. Ak uprednostňujete stredne mäkké sedenie, vlnovec by mal byť skombinovaný s HR PUR penou. Ešte tvrdšie sedenie poskytuje kombinácia vlnovcovej pružiny s bonell pružinou (tanierová pružina).

Ak ste sa ešte nerozhodli, či je sedacia súprava s kreslom to, čo práve hľadáte, odporúčame vám pozrieť si kompletnú ponuku sedacích súprav a pohoviek Sconta, ktorá zahŕňa všetky druhy sedačiek a pohoviek.

Inspirujte se

Poznáte najnovšie trendy v interiérovom osvetlení?

Svietidlá v interiéri sú nielen funkčným prvkom, ale svojimi tvarmi, veľkosťou a farbou sa podieľajú aj na celkovom vzhľade miestnosti a pomáhajú vytvoriť jej atmosféru. Ktoré trendy v rámci osvetlenia by nemali ujsť vašej pozornosti?

Ako si vybrať matrac: čo všetko vziať do úvahy?

Výber matraca je jedným z dôležitých krokov pre vaše zdravie. Kvalitný matrac sa prispôsobí vášmu telu, vďaka čomu bráni nevhodným polohám pri spaní a odbremeňuje chrbticu a svalové partie od zbytočnej záťaže. Viete, ako si vybrať matrac a čo všetko by ste pri jeho kúpe…

Žltá sedačka prežiari interiér. Prečo sa táto farba hodí do obývačky?

Žltá farba väčšinou nie je prvým odtieňom, ktorý zvažujeme pri výbere sedačky. A je to škoda. Obývačku totiž dokáže presvetliť a rozžiariť. Ak práve uvažujete o kúpe, žltá sedačka rozhodne stojí za zváženie.

Filtry

Typ vyhotovenia:
Antracitová
Béžová
Biela
Červená
Čierna
Fialová
Hnedá
Modrá
Oranžová
Prírodná
Ružová
Sivá
Tyrkysová
Zelená
Žltá
cm
cm
cm
cm
cm
cm