Domov / Svietidlá

Svietidlá

Vplyv osvetlenia na prívetivú atmosféru bytu je zásadný. Voľba vhodných svietidiel je veľmi dôležitá pre dobrý pocit z bývania.
  Čítať ďalej
Dostupnosť
Cena
Zobraziť 808 produktov podľa Máme pre vás 808 produktov

Osvetlenie do každej miestnosti

U nás nájdete kompletné spektrum bytových svietidiel. Stropné svietidlá, závesné svietidlá a nástenné svietidlá na celkové osvetlenie miestností, stojacie lampy na vytvorenie pravej domácej atmosféry a stolné lampy a lampičky na pracovný stôl a nočný stolík. V nákupnom zozname by nemali chýbať ani špeciálne svietidlá do kúpeľní a kuchýň.

V ponuke nájdete svojich favoritov v modernom aj retro štýle, medzi klasickými aj vintage svietidlami. Lampy v týchto a mnohých ďalších štýloch rozžiaria byty aj kancelárie všetkých možných poňatí. Všetky svietidlá sú vybavené úspornými zdrojmi integrovanými alebo výmennými (s rôznymi typmi pätíc).

Aké svietidlá vybrať a ako ich v byte kombinovať

Ľudský mozog je stále napoly v praveku. Preto naňho príjemným a upokojujúcim dojmom pôsobia svetelné zdroje pripomínajúce plameň ohňa, lúča alebo sviečky. Ak si nechcete do bytu vniesť atmosféru staničných čakární, voľte svetelné zdroje s farebnou teplotou do 3000 kelvinov.

Nie je to len otázka vkusu. Svetlo s vysokým podielom modrej zložky zodpovedá svetlu dennému, a na mozog má aktivizujúci účinok. Chladné svetlo s teplotou nad 4500 K vyžarované žiarovkou (alebo displejom) môže komplikovať zaspávanie a zhoršovať kvalitu spánku. Naopak, stolná lampa s farebne studeným zdrojom môže prinútiť k mimoriadnym pracovným výkonom.

Väčší počet slabších zdrojov v stojacích a stolných lampách vytvorí útulný priestor ľahšie ako silné stropné svietidlo. Jeho chvíľa nastáva pri upratovaní alebo rodinných a spoločenských akciách.
 

Inspirujte se

Nástenné a stojanové vešiaky – šikovní pomocníci do každého bytu

Dnes sa zameriame na užitočných, ale často opomínaných pomocníkov v domácnosti – na nástenné a stojanové vešiaky. Vítané sú na viacerých miestach v domácnosti, nielen v predsieni. Hoci si ich nikto nekupuje na ozdobu, môžu byť aj skvelým dekoratívnym prvkom, ktorý zdôra…

Zútulnite terasu stromami, ktorým sa darí aj v kvetináčoch

Hádam niet človeka, ktorý by si v teplých mesiacoch s radosťou neposedel na terase. V súčasnosti sa tomuto priestoru venuje veľa pozornosti. Stáva sa akousi obývačkou na čerstvom vzduchu, pričom dôraz sa kladie nielen na pohodlné zariadenie, ale aj na doplnky, ktoré dot…

Očami dizajnéra: Zariadenie izby pre tri deti

Zariaďovanie detskej izby pre tri deti môže byť náročné, najmä ak vezmeme do úvahy ich rozdielny vek, pohlavie a záujmy. Začať treba od nevyhnutných prvkov, bez ktorých sa detská izba nezaobíde, ostatné je akousi nadstavbou, ktorá závisí hlavne od veľkosti priestoru.

Filtry