Domov / Svietidlá

Svietidlá

Vplyv osvetlenia na prívetivú atmosféru bytu je zásadný. Voľba vhodných svietidiel je veľmi dôležitá pre dobrý pocit z bývania.
  Čítať ďalej
Zobraziť 526 produktov podle Máme pro vás 526 produktov
1 3 ... 15

Osvetlenie do každej miestnosti

U nás nájdete kompletné spektrum bytových svietidiel. Stropné svietidlá, závesné svietidlá a nástenné svietidlá na celkové osvetlenie miestností, stojacie lampy na vytvorenie pravej domácej atmosféry a stolné lampy a lampičky na pracovný stôl a nočný stolík. V nákupnom zozname by nemali chýbať ani špeciálne svietidlá do kúpeľní a kuchýň.

V ponuke nájdete svojich favoritov v modernom aj retro štýle, medzi klasickými aj vintage svietidlami. Lampy v týchto a mnohých ďalších štýloch rozžiaria byty aj kancelárie všetkých možných poňatí. Všetky svietidlá sú vybavené úspornými zdrojmi integrovanými alebo výmennými (s rôznymi typmi pätíc).

Aké svietidlá vybrať a ako ich v byte kombinovať

Ľudský mozog je stále napoly v praveku. Preto naňho príjemným a upokojujúcim dojmom pôsobia svetelné zdroje pripomínajúce plameň ohňa, lúča alebo sviečky. Ak si nechcete do bytu vniesť atmosféru staničných čakární, voľte svetelné zdroje s farebnou teplotou do 3000 kelvinov.

Nie je to len otázka vkusu. Svetlo s vysokým podielom modrej zložky zodpovedá svetlu dennému, a na mozog má aktivizujúci účinok. Chladné svetlo s teplotou nad 4500 K vyžarované žiarovkou (alebo displejom) môže komplikovať zaspávanie a zhoršovať kvalitu spánku. Naopak, stolná lampa s farebne studeným zdrojom môže prinútiť k mimoriadnym pracovným výkonom.

Väčší počet slabších zdrojov v stojacích a stolných lampách vytvorí útulný priestor ľahšie ako silné stropné svietidlo. Jeho chvíľa nastáva pri upratovaní alebo rodinných a spoločenských akciách.