Domov / Textil / Koberce a rohožky / Kusové koberce

Kusové koberce

Hrejivé teplo od nôh, tlmenie hluku a tiež aj pastvu pre oči vnášajú do bytu kusové koberce. 
  Čítať ďalej
Dostupnosť
Vyberte predajne Vyberte predajne
Cena
Zobraziť 155 produktů podle Máme pro vás 155 produktů
1 3 ... 5
Koberce s dlhým vlasom (tzv. shaggy koberce) sa navzájom líšia dĺžkou vlasu a materiálom. Napríklad doplnkové vlákno Lurex prepožičia kobercu lesk a luxusný vzhľad. Vlákna môžu byť stočené do slučiek, alebo jednotlivo zatkané. Shaggy koberce sú väčšinou jednofarebné alebo s melírom tón v tóne.

Pestrá je ponuka aj medzi kobercami s nízkym vlasom. Rozdiely sú v hustote vlasu, materiálu a farebnosti. Nájdete tu kusy s pestrejšími vzormi abstraktnými, rastlinnými, orientálnymi alebo detskými.

Zaujímavú skupinu tvoria koberce typu zajac s husto a jemne tkaným vlasom vysokým 20–50 mm. Je mäkký a hebký, takže na prvýkrát pochopíte, na čo sa hodí najlepšie: na povaľovanie a leňošenie jako ideálny koberec do obývačky. Ponúkame ho v niekoľkých farebných vyhotoveniach.

Tradičný a dlhoveký je koberec bouclé alebo buklák. Vyrába sa z odolných syntetických vlákien v hladkej väzbe bez vlasu, preto sa aj ľahko udržuje. Stačí ho jednoducho pozametať a občas vyklepať. Skvelé vlastnosti koberca do kuchyne.

V našej ponuke narazíte tiež na penové detské koberce v rôznych dizajnoch a rozmeroch. Jednou z ich predností je možnosť prania pri 30 °C. Koberec je ideálny na hranie, pretože dobre izoluje chlad a je príjemne mäkký.

Konečne môžete premýšľať aj o umelej kožušine. Vlastnosťami ani vzhľadom si nezadá s tou prírodnou. Ponúkame v niekoľkých veľkostiach a farbách. Kožušiny sa skvele hodia pod konferenčný stolík, ku kreslu v čitateľskom kúte alebo ku krbu.
 

Filtry