Kožené sedacie súpravy

Kožené sedacie súpravy sú vyhľadávané pre svoj charakteristický elegantný vzhľad, vďaka ktorému povznesú každý interiér. Hodia sa pritom nielen do obývacích izieb, ale aj do hál, pracovní či iných miestností, kde túžime po luxusne pôsobiacom a zároveň vysoko komfortnom sedení. Čítať ďalej
Materiál poťahu:
Dostupnosť
Cena
Zobraziť 104 produktov podľa Máme pre vás 104 produktov

Kožené sedacie súpravy

Kožené sedačky patria k najpredávanejším na našom trhu. Obľubu si síce získali najmä pre svoj jedinečný vzhľad, za sedačkami z iných materiálov však nijako nezaostávajú ani po funkčnej stránke.
 

Jedinečnosť kože

Čas koži neuberá na kráse. Rokmi síce môže získať tmavšiu farbu, to však len podčiarkuje unikátnosť tohto prírodného materiálu a zvyšuje jeho atraktivitu. Vysoká odolnosť kože voči opotrebovaniu a roztrhnutiu zaisťuje sedačke dlhú životnosť. Vďaka uzavretému povrchu nie je koža náchylná na poškodenie nápojmi či inými nečistotami, ľahko sa udržiava a v čalúnení sa nemnožia roztoče. To z koženej sedačky robí ideálne sedenie pre alergikov, ako aj pre rodiny s domácimi zvieratami.
 

Výhody kožených sedacích súprav

Kožené sedacie súpravy sú obľúbené z viacerých dôvodov. Okrem jedinečného vzhľadu sú to najmä:
  • dlhá životnosť daná kvalitou, odolnosťou a nadčasovosťou materiálu,
  • komfort pri sedení,
  • ľahká údržba,
  • vhodnosť pre alergikov a rodiny s domácimi zvieratami,
  • originálna vôňa pravej kože.
 

Ako sa starať o koženú sedaciu súpravu

Sedačka z kože je odolná voči poškodeniu, avšak tak ako pri sedačkách z iných poťahových materiálov je potrebné vyvarovať sa toho, aby bola vystavená UV žiareniu a príliš vysokým teplotám, preto sa odporúča umiestňovať ju ďalej od okien a výhrevných telies. V opačnom prípade hrozí, že farba vybledne a na povrchu sa vytvoria praskliny. Tiež je potrebné dbať na správnu vlhkosť vzduchu. Príliš veľká vlhkosť môže zapríčiniť tvorbu plesne, príliš suchý vzduch zas odstraňuje vodu z kože a spôsobuje jej zmršťovanie. Optimálna teplota v miestnosti je od 17 do 21 °C s vlhkosťou vzduchu okolo 50 %.
 
Zo sedačky je potrebné pravidelne poutierať prach suchou alebo mierne navlhčenou handričkou, ideálne z mikrovlákna. Na hladkú kožu stačí handrička navlhčená v destilovanej vode. Mali by ste sa vyhýbať vode z vodovodu, pretože môže zanechávať stopy vodného kameňa. V prípade potreby môžete použiť aj PH neutrálne mydlo.
 
Aj keď cez kožu ťažko môže preniknúť akákoľvek tekutina, v prípade, že sa vám niečo rozleje, odporúča sa tekutinu čo najskôr odstrániť, aby na sedačke nevznikli nežiaduce fľaky. Okrem toho najmä na zošívaných miestach hrozí preniknutie tekutiny do čalúnenia.
 
Raz alebo dvakrát do roka je potrebné koženú sedaciu súpravu naimpregnovať prípravkom na kožu. To jednak obnovuje jej vodotesnosť, jednak oživí farbu. Použiť môžete aj špeciálne balzamy, ktoré sa postarajú o hĺbkovú ochranu kože a udržia ju pružnú a mäkkú.
 

Čo si všímať pri výbere

Kožené sedacie súpravy, rovnako ako luxusné sedačky, sú rozmanité dizajnom, ako aj vyhotovením a odzrkadľujú rôzne priestorové či používateľské potreby. V ponuke nájdete:
  • klasické dvoj- a trojmiestne pohovky, rohové sedačky v tvare L alebo U,
  • ľavé alebo pravé vyhotovenie rohu,
  • modely s úložným priestorom,
  • rozkladacie sedačky,
  • celokožené modely vhodné aj do otvoreného priestoru alebo modely bez koženého poťahu chrbta vhodné k stene.
 

Kožená sedacia súprava ako ozdoba interiéru

Kožená sedacia súprava pôsobí hrejivým dojmom a môže doslova zažiariť ako solitér v interiéroch rôzneho štýlu. Pozor si treba dávať na takzvané kožené súpravy z rôznych imitácií kože. Umelé materiály sotva môžu konkurovať pravej, prírodnej koži. Hoci je cena kožených sedacích súprav vyššia, pravá koža sa vám odmení luxusom na pohľad aj na dotyk. Je priam stvorená na povznesenie interiéru, ako aj na relax po náročnom dni. Kožené sedacie súpravy sú ideálne pre náročnejších klientov, ktorí vedia oceniť originalitu a nadčasovosť. Zavítajte aj vy do dimenzie prírodných materiálov a doprajte vášmu bytu eleganciu v podobe koženého dizajnového kúska.
 
Ak ešte stále váhate, či je pre vás koža to pravé, odporúčame vám pozrieť si kompletnú ponuku sedacích súprav a pohoviek Sconta, ktorá zahŕňa moderné sedačky z rôznych poťahových materiálov.

Inspirujte se

Populárne truhlice – nahádzať, zavrieť a je upratané

Kto by si nepamätal starodávne truhlice, ktoré mávali na povale naši prarodičia? Myslíte si, že im už odzvonilo? Práve naopak. Truhlice sa znova tešia veľkej popularite, pretože sa môžu stať nielen perfektnou dekoráciou do interiéru, ale navyše ide aj o funkčný kus náby…

Komoda do spálne. Ako si vybrať tú pravú?

Potrebujete v spálni úložný priestor, ktorý nezaberie veľa miesta? Stavte na komodu. Vyrába sa v najrôznejších rozmeroch a vždy vám poskytne dostatok priestoru na veci, ktoré potrebujete upratať. Navyše je krásnym reprezentatívnym kúskom a môže plniť viacero funkcií. Ak…

7 + 1 rád, ako na štýlovú predsieň

Priestor, ktorý zbadáme ako prvý, keď vstúpime do akéhokoľvek bytu či domu, hrá omnoho dôležitejšiu úlohu, než si možno myslíme. Nejde iba o štvorcové metre, kde sa vyzujeme a vyzlečieme si kabát. Vo svete dizajnu funguje predsieň ako pozdrav či predstavenie sa.

Filtry

Materiál poťahu:
Antracitová
Béžová
Biela
Červená
Čierna
Fialová
Hnedá
Modrá
Oranžová
Prírodná
Ružová
Sivá
Tyrkysová
Zelená
Žltá
cm
cm
cm
cm
cm
cm