Sedacie súpravy v tvare L

Pôsobivé na pohľad a veľkorysé počtom miest na sedenie. Také sú sedacie súpravy v tvare L, ktoré sú vyhľadávané vzhľadom na komfort aj z praktických dôvodov. Na výber máte z rôznych variantov, ktoré sa budú skvelo vynímať v rohoch, ale aj v otvorenom priestore. Multifunkčnosť zabezpečujú najmä rozkladacie modely s úložným priestorom, vysoký komfort zas polohovateľné opierky. Bez ohľadu na to, v akom štýle máte zariadený interiér, trendové sedačky z našej ponuky určite naplnia vaše očakávania. Čítať ďalej
Typ vyhotovenia:
Dostupnosť
Cena
Zobraziť 1192 produktov podľa Máme pre vás 1192 produktov

Ako si vybrať sedaciu súpravu v tvare L 

Organizujete u vás doma večierok a potrebujete dostatok miest na sedenie alebo si len chcete vychutnať svoj obľúbený televízny program z pohodlia kvalitnej a praktickej sedacej súpravy? V takom prípade vám môžu skvele poslúžiť rohové sedacie súpravy. Sedačky do L jednak pojmú viacero osôb, jednak majú praktický tvar, takže hoci často majú väčšie rozmery, nezaberajú v obývacej izbe či inej miestnosti, kde sú umiestnené, priveľa miesta.
 

Pohodlie a praktická stránka sedacích súprav do L


Sedačky do L patria medzi najobľúbenejšie tvary sedacích súprav, a to predovšetkým preto, že sú veľmi praktické a pohodlné. Jeden sedák majú zvyčajne predĺžený do leňošky, takže si môžete urobiť maximálne pohodlie. Iným variantom sú sedačky bez leňošky, ktoré majú opierku chrbta po celom obvode sedacej časti. Ramená sedačky bývajú buď rovnako, alebo rozdielne dlhé. Sedačky s otomanom pôsobia subtílnejšie a priestoru dodávajú otvorenejší, vzdušnejší charakter. Sedačky s chrbtovou opierkou po celom obvode bývajú robustnejšie, umožňujú však pohodlne sa oprieť všetkým sediacim členom domácnosti či hosťom.
 
Sedacie súpravy v tvare L sa hodia najmä do väčších interiérov (napr. do rodinných domov alebo kancelárií), ale uplatnenie nájdu aj v menších bytoch, detských izbách alebo pracovniach. Doplnené môžu byť o kreslátaburety z rovnakej nábytkovej kolekcie, ale tiež o dizajnové kusy, ktoré dodajú vášmu sedaciemu kútiku moderný šmrnc. Pozor si treba dávať na osadenie otomanu – ten môže byť buď len vľavo, alebo len vpravo. Univerzálne modely dovoľujú používateľom, aby si sami zvolili, kde bude umiestnený. Tieto sú optimálne najmä vtedy, ak rátate, že sa bude sedačka v budúcnosti presúvať na iné miesto, prípadne do iného bytu. Tak nebudete obmedzení tým, kde je otoman umiestnený.
 
Tak ako iné sedacie súpravy a pohovky, aj tie v tvare L si môžete zadovážiť v rôznych variantoch. Ak potrebujete príležitostné lôžko pre hostí, potom sa oplatí investovať do rozkladacieho modelu. Praktickým doplnkom najmä v malých bytoch sú sedačky s úložným priestorom. Zvýšené pohodlie zas zabezpečia funkčné prvky, ako polohovateľné opierky či nastaviteľná hĺbka sedu.
 
Farebná škála sedačiek do L je tiež široká. V súčasnosti sú vyhľadávané najmä neutrálne farby, medzi ktorými kraľujú sivé odtiene, ale i výrazné farby, ktoré oživia aj ten najfádnejší interiér.
 

V čom sa líši od sedacích súprav v tvare do U?

Sedačky do L sa spoločne s tými v tvare U zaraďujú do kategórie rohových sedacích súprav, avšak je medzi nimi niekoľko rozdielov. Tie najzásadnejšie si teraz vymenujeme.
 
Sedačky v tvaru L sú zvyčajne vybavené dvoma sedákmi. Na ne sa potom napája jeden sedák pretiahnutý do leňošky, resp. otoman. Oproti tomu sedacie súpravy do U majú po stranách dve leňošky alebo v niektorých prípadoch taktiež iba jednu, akurát s tým rozdielom, že na druhej strane sa potom nachádzajú ďalšie klasické sedáky. Samozrejme, to im pridáva na objeme, čo ich predurčuje na umiestnenie v priestrannejších interiéroch.
 
Na rozdiel od sedacích súprav do tvaru U sa tie do tvaru písmena L lepšie hodia do tradičných štvorcových alebo obdĺžnikových miestností, lebo dokážu lepšie kopírovať ich steny, a tak zbytočne nezaberajú vnútorný priestor miestnosti. V otvorených dispozíciách, kde sa napríklad spája kuchyňa s obývačkou, sa rohové sedačky v tvare U, ale aj väčšie elkové modely používajú ako deliace prvky na optické rozčlenenie jednotlivých zón.
 

Koľko sedacie súpravy v tvare L stoja?

Sedačku do L si môžete zaobstarať už za niekoľko sto eur. Pokiaľ si želáte niečo exkluzívne, je potrebné rátať s investíciou okolo 2 000 eur, za ktoré môžete mať ozaj luxusnú sedaciu súpravu. Sedacie súpravy sú dostupné v mnohých veľkostiach, s rôznou hĺbkou a šírkou sedacej plochy a plochy na ležanie, v rozličných dizajnových vyhotoveniach a materiáloch, pričom za najprémiovejšie sú považované sedačky z pravej kože. Vybrať si teda môžete sedačku presne podľa osobných preferencií.

Inspirujte se

Populárne truhlice – nahádzať, zavrieť a je upratané

Kto by si nepamätal starodávne truhlice, ktoré mávali na povale naši prarodičia? Myslíte si, že im už odzvonilo? Práve naopak. Truhlice sa znova tešia veľkej popularite, pretože sa môžu stať nielen perfektnou dekoráciou do interiéru, ale navyše ide aj o funkčný kus náby…

Komoda do spálne. Ako si vybrať tú pravú?

Potrebujete v spálni úložný priestor, ktorý nezaberie veľa miesta? Stavte na komodu. Vyrába sa v najrôznejších rozmeroch a vždy vám poskytne dostatok priestoru na veci, ktoré potrebujete upratať. Navyše je krásnym reprezentatívnym kúskom a môže plniť viacero funkcií. Ak…

7 + 1 rád, ako na štýlovú predsieň

Priestor, ktorý zbadáme ako prvý, keď vstúpime do akéhokoľvek bytu či domu, hrá omnoho dôležitejšiu úlohu, než si možno myslíme. Nejde iba o štvorcové metre, kde sa vyzujeme a vyzlečieme si kabát. Vo svete dizajnu funguje predsieň ako pozdrav či predstavenie sa.

Filtry

Typ vyhotovenia:
Antracitová
Béžová
Biela
Červená
Čierna
Fialová
Hnedá
Modrá
Oranžová
Prírodná
Ružová
Sivá
Tyrkysová
Zelená
Žltá
cm
cm
cm
cm
cm
cm