Moderné sedacie súpravy

Moderné sedacie súpravy zodpovedajú súčasným požiadavkám na bývanie a vysokým nárokom používateľov na vzhľad i vyhotovenie. Ak hľadáte ideálne sedenie do obytného či komerčného priestoru, neváhajte si vybrať práve z týchto štýlových a pohodlných sedacích súprav. Čítať ďalej
Štýl:
Dostupnosť
Cena
Zobraziť 1470 produktov podľa Máme pre vás 1470 produktov

Ako si vybrať modernú sedaciu súpravu

Rozmanitosť moderných sedacích súprav odzrkadľuje rôznorodé potreby interiérov aj ich používateľov. Sú trendové, veľmi komfortné a predurčené stať sa dominantou nielen obývacích izieb. Vďaka pokrokovým materiálom a výrobným technológiám majú vysokú životnosť a dômyselné systémy umožňujú mnohé z modelov premeniť rýchlo a jednoducho na pohodlné lôžka. Sú synonymom oddychu počas dňa i večera, centrom spoločenských udalostí a solitérom, ktorý dokáže na seba prevziať rolu ústredného dizajnového prvku miestnosti bez ohľadu na štýl, v akom je zariadená.
 

Vyberáme si modernú sedačku

Ponuka sedacích súprav a pohoviek je v súčasnosti ozaj široká. Aby ste zúžili výber a zároveň vybrali pre seba tú optimálnu, je vhodné odpovedať si hneď na začiatku na niekoľko otázok.
 
Aký veľký priestor mám na sedačku?
Vo všeobecnosti možno rozdeliť moderné sedacie súpravy do troch veľkostných kategórií. Malé sedacie súpravy s dĺžkou do 250 cm, stredné sedačky s rozmermi od 251 do 298 cm a veľké sedacie súpravy od 299 cm. Do menších priestorov sa hodia sedačky s jemnejšími líniami, na nožičkách, s nižšími opierkami, ktoré navodzujú vzdušnejší dojem. Do väčších priestorov si môžete dovoliť aj robustnejšie modely, ku ktorým patria napríklad rohové sedacie súpravy v tvare U. Moderné sú sedačky rôznych farieb, platí však, že menším dispozíciám obyčajne viac pasujú bledšie farby, ktoré opticky zväčšujú priestor. Vhodné sú aj do miestností, ktoré nedisponujú dostatkom prirodzeného svetla.
 
Koľko miest na sedenie potrebujem?
Moderné sedačky obyčajne poskytujú od 3 do 8 miest na sedenie. Väčší počet miest je typický najmä pre veľké rohové súpravy, ktoré sú ideálne pre mnohopočetné rodiny, ako aj pre tých, ktorí u seba radi hostia priateľov. Obľúbeným riešením sú aj sedacie zostavy, ktoré k sedačke typu pohovky ponúkajú dve kreslá alebo taburety, ktoré je možné v priestore naaranžovať presne podľa momentálnej potreby používateľov.
 
Aké sú moje špeciálne požiadavky?
Moderné sedacie súpravy ponúkajú modely zvyšujúce komfort používateľa na maximum. K populárnym patria polohovateľné opierky hlavy a chrbta, nastaviteľná hĺbka sedu aj odnímateľné vankúše. Okrem toho môžu plniť aj praktické funkcie, ku ktorým patrí rozložiteľnosť na lôžko a integrovaný úložný priestor. Tieto sú cenené najmä v interiéroch, kde sa snažia používatelia využiť každý centimeter plochy čo najefektívnejšie.
 
Zo zdravotného a časového hľadiska, ako aj kvôli životnosti sedačky je potrebné pozerať aj na materiál poťahu. Moderné textílie sú nenáročné na údržbu a pripravené aj na vysokú záťaž. Tu si treba všímať najmä parameter odolnosť proti oteru. Platí, že čím vyššie číslo, tým vyššia odolnosť. Vysokokvalitné látky sa pohybujú v rozmedzí 40 000 až 70 000 cyklov Martindale, pričom cykly udávajú vlastne to, koľkokrát sa posadíte na sedačku a vstanete z nej, kým začne látka vykazovať známky zodratia. Pre milovníkov prírodných materiálov je ako stvorená koža, ktorá sa môže pýšiť nielen vysokou odolnosťou voči poškodeniu a minimálnymi požiadavkami na údržbu, ale aj eleganciou a starnutím do krásy. Kožené sedacie súpravy sú vynikajúcou voľbou pre alergikov a domácnosti s domácimi zvieratami.
 
Bez ohľadu na to, aký materiál si zvolíte, pri výbere je potrebné všímať si, či má sedacia súprava celočalúnené vyhotovenie. Od toho závisí, či ju bude možné umiestniť aj voľne do priestoru.
 
V akom štýle je alebo bude zariadený interiér?
Dnes zažívajú svoju slávu viaceré štýly bývania, pričom každý je niečím charakteristický a výnimočný. Niekomu je blízka strohosť a praktickosť minimalizmu, iným zas umeleckosť a surovosť priemyselne ladených príbytkov, romantika a prirodzenosť vidieka, pragmatickosť a čistota Škandinávie či hravosť a veselosť retra atď. Moderné sedacie súpravy reflektujú tieto trendy a dizajnovo sa hodia do rôzne ladených interiérov. Pokiaľ si nie ste istí, k akému štýlu sa prikloniť, prípadne radi často meníte atmosféru izby, odporúčajú sa jednoduchšie modely sedačiek v neutrálnych farbách. Celkový dojem tak bude možné poľahky meniť pomocou doplnkov, ako sú dekoračné vankúše a deky.
 

Trendové sedenie pre každého

Či už ste sa rozhodli do svojho nového sedenia zainvestovať menej, alebo viac, moderné sedačky zaiste budú ozdobou vášho interiéru a prinesú vám komfort, po akom túžite. Ako lacné sedačky, tak aj luxusné sedacie súpravy sú vyberané do našej ponuky od overených dodávateľov s cieľom ponúkať zákazníkom kvalitu za primeranú cenu. Neváhajte si vybrať a doprajte si príjemné chvíle na sedačkách, ktoré potešia na pohľad, na dotyk i na posedenie.
 

Inspirujte se

Objavte výhody lavíc do predsiene

Predsieň je ako obal knihy. Je to prvý priestor, ktorý uvidia vaši hostia pri vstupe do bytu. Predsieň by ich mala privítať vrelou a príjemnou atmosférou, preto je jej správne zariadenie kľúčové. Aby si mohli odložiť oblečenie a vyzuť topánky, nemala by tam chýbať lavic…

Koberec do kuchyne: čo sú plusy a mínusy tejto voľby

Otázka koberca do kuchyne rozdeľuje spoločnosť na dva tábory. Jeden naň nedá dopustiť, druhý by si nedal koberec do kuchyne za žiadnu cenu. Aby sme vám pomohli so správnym rozhodnutím, spísali sme výhody aj nevýhody kuchynského koberca. A pridáme praktické rady, na ktor…

Konferenčný stolík: čo zohľadniť pri výbere?

Aká by to bola obývačka bez konferenčného stolíka? Výber toho správneho však môže byť poriadna fuška. Stolík by mal štýlovo zapadnúť do interiéru, plniť svoju funkciu a zároveň zodpovedať špecifikám domácnosti a jej členov. Čo by ste mali zohľadniť pri jeho výbere?

Filtry

Štýl:
Antracitová
Béžová
Biela
Červená
Čierna
Fialová
Hnedá
Modrá
Oranžová
Prírodná
Ružová
Sivá
Tyrkysová
Zelená
Žltá
cm
cm
cm
cm
cm
cm