Malé sedacie súpravy

Malé sedacie súpravy sú ideálne do menších obývačiek, ale aj priestorov, kde sa nevyžaduje veľa miesta na sedenie. Dizajnovo odzrkadľujú súčasné trendy a zároveň ponúkajú praktické využitie v podobe rozloženia na lôžko či doplňujúceho úložného priestoru. Hoci obyčajne majú subtílnejšie tvary, sú komfortné a spoľahlivo splnia svoj účel v každej domácnosti či na pracovisku. Malé sedacie súpravy sú tu pre všetkých, ktorí sú síce limitovaní priestorom, ale nechcú sa vzdať pohodlia a štýlového dizajnu. Čítať ďalej
Veľkosť:
Dostupnosť
Cena
Zobraziť 421 produktov podľa Máme pre vás 421 produktov

Ako si vybrať malú sedaciu súpravu

V bytoch s menšou rozlohou je potrebné obzvlášť starostlivo zvážiť, ako ich zariadime. Vítaný je najmä praktický nábytok, ktorý sa vyznačuje subtílnejšími tvarmi a je schopný podľa potreby plniť viacero funkcií. K takémuto sa radia aj malé sedacie súpravy, ktoré ponúkajú komfortné sedenie a obvykle aj možnosť rozloženia na lôžko či doplňujúci úložný priestor.
 
K malým sedacím súpravám patria modely s dĺžkou do 250 cm. K najrozšírenejším typom patria rohové sedacie súpravy v tvare L. Opierku chrbta majú obyčajne buď pozdĺž celej sedacej plochy, alebo len na zadnej časti, a teda jedno rameno sedačky je bez opierky. Takéto modely s otomanom pôsobia vzdušnejšie, zároveň však umožňujú pohodlné vystretie nôh, keď túžite relaxovať. K obľúbeným prvkom, ktoré zvyšujú komfort sedenia, patria polohovateľné opierky hlavy alebo aj odnímateľné chrbtové a podrúčkové vankúše. Ako ostatné rohové sedacie súpravy z ponuky Sconta, tak i väčšinu tých malých možno vďaka celočalúnenému vyhotoveniu umiestniť k stene aj do priestoru. Varianty rohu sú pravý, ľavý alebo univerzálny. Malé rohové sedacie súpravy sú ideálne na sedenie dvoch až troch osôb.
 
Okrem malých rohových sedačiek máte možnosť siahnuť aj po súpravách, ktoré pozostávajú z pohovky a dvoch kresiel. Takéto riešenie má niekoľko výhod. Majú viac možností, ako ich umiestniť v priestore, kreslá môžu slúžiť podľa aktuálnej potreby v rôznych miestnostiach bytu a zostava celkovo poskytuje na sedenie 4 až 5 miest.
 

Malé sedačky pristanú malému interiéru 

Malé sedačky dizajnom nezaostávajú za veľkými modernými sedacími súpravami, a tak aj v menších interiéroch môžete mať obývaciu izbu zariadenú vkusne. K vybraným modelom možno dokúpiť aj kreslá či taburety, vďaka ktorým získate ďalšie miesto na sedenie. Možnosťou je aj zaobstarať si doplnkové sedenie, ktoré nie je z rovnakej série ako sedačka. V súčasnosti ide o populárne riešenie, keď sa kombináciou rôznych nábytkových kusov docieľuje oživenie priestoru či štýlové vytváranie kontrastov.
 
Ak sa rozhodnete pre rozkladacie sedačky, získate navyše príležitostné lôžko pre hostí. Pri výbere si treba všímať hlavne systém, akým sa sedačka rozkladá, a koľko miesta v rozloženom stave zaberá. Veľmi praktické najmä v malých dispozíciách, kde sa snažíme užitočne využiť každý centimeter, sú sedačky s úložným priestorom. Pokiaľ používate sedačku aj ako posteľ, uvítate, že ranné upratovanie lôžkovín bude rýchle a jednoduché. Samozrejme, úložné miesto môže poslúžiť aj na iné predmety z domácnosti. 
 

Do otvorených priestorov, kancelárie aj študentskej izby 

Sedacie súpravy a pohovky neodmysliteľne patria do našich príbytkov, či už skúpych na priestor, alebo nie. Kto má obývaciu izbu prepojenú s jedálňou a kuchyňou, iste uvíta nápaditosť malej rohovej sedacej súpravy. Tá dokáže nenásilne vytvoriť predel medzi jednotlivými zónami a je prirodzeným ohraničením priestoru pre obývaciu izbu.

Malá rohová sedačka do 200 cm sa hodí aj do študentskej izby alebo do kancelárskych priestorov. Poskytne miesto na chvíľkový oddych a načerpanie síl. V kancelárii ju využijete pri obchodných stretnutiach, v študentskej izbe slúžia malé sedacie súpravy na posedenie s priateľmi v súkromí.
 

Bude s vami dlhé roky 

Malá sedacia súprava je veľmi jednoduchá na prepravu, preto s ňou nebudete mať problém pri žiadnom sťahovaní. Aj keď si v budúcnosti zaobstaráte priestranný domov, ľahko jej nájdete nové miesto, napríklad v hale, pracovni alebo hosťovskej izbe.
 
Výška investície do malej sedacej súpravy závisí len od vás a vašich priorít. Tie najlacnejšie modely získate do 400 eur, pri luxusných sedacích súpravách menších rozmerov treba rátať obyčajne s výdavkami nad 1 200 eur. Cena však odzrkadľuje kvalitu materiálu a vyhotovenie, ktoré zaručí, že s vami sedačka vydrží dlhé roky. Za vynikajúce ceny si môžete zaobstarať malé aj veľké sedacie súpravy vo výpredaji.

Inspirujte se

Tohtoročné terasové trendy nie sú len o nábytku a vonkajšom sedení

Vždy, keď sa blíži letná sezóna, začne sa riešiť údržba nábytku na terase, príp. nákup nového. Čo keby ste sa tento rok pozreli na celkový vzhľad vašej terasy? Tohtoročné trendy hovoria, že terasy budú predovšetkým o spojení s prírodou, o prepájaní interiéru s exteriéro…

Typy postelí: z akých máte na výber?

Dobrá pohodlná posteľ je na nezaplatenie. Každý deň v nej strávime aspoň šesť až osem hodín, čo nie je zanedbateľný čas. Kvalitný spánok totiž človeku dáva energiu do nového dňa, schopnosť sústrediť sa a zvládať každodenný nápor stresu. Posteľ musí zodpovedať používateľ…

Nástenné a stojanové vešiaky – šikovní pomocníci do každého bytu

Dnes sa zameriame na užitočných, ale často opomínaných pomocníkov v domácnosti – na nástenné a stojanové vešiaky. Vítané sú na viacerých miestach v domácnosti, nielen v predsieni. Hoci si ich nikto nekupuje na ozdobu, môžu byť aj skvelým dekoratívnym prvkom, ktorý zdôra…

Filtry

Veľkosť:
Antracitová
Béžová
Biela
Červená
Čierna
Fialová
Hnedá
Modrá
Oranžová
Prírodná
Ružová
Sivá
Tyrkysová
Zelená
Žltá
cm
cm
cm
cm
cm
cm