Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Tri aplikácie, ktoré vám pomôžu s dizajnom bytu

Tri aplikácie, ktoré vám pomôžu s dizajnom bytu

19. 05. 2020, SCONTO Nábytok
Každá renovácia či zariaďovanie nového bytu si vyžadujú hodiny úvah, ešte dlhší čas strávený v kamenných predajniach, showroomoch či e-shopoch, ale v konečnom dôsledku aj veľkú predstavivosť. No nie každý z nás sa narodil ako interiérový dizajnér, preto logicky oceníme každú pomoc.
Tú môžete nečakane ľahko objaviť vo svojich mobiloch a tabletoch v podobe šikovných a voľne dostupných aplikácií, ktorých v knižniciach AppStore a Google Play nájdete celé desiatky. Ktoré sa používateľom osvedčili najviac?

HOUZZ

Viac ako 10 miliónov inštalácií, takmer 400-tisíc recenzií a skóre spokojnosti používateľov 4,7 (z celkového ratingu 5) si stihla vyslúžiť aplikácia Houzz. New York Times ju zaradil na prvé miesto zoznamu programov určených na redizajn či kompletnú prerábku domova, CNN ju nazvala „Wikipediou interiérového a exteriérového dizajnu“. Svoj byt či dom si môžete zrenovovať alebo zariadiť pomocou obrovskej databázy niekoľkých miliónov inšpiratívnych fotiek, ktoré sa dajú vyhľadávať podľa rozličných kritérií, napríklad podľa štýlu či miestnosti. 

Za pomoci 3D vizualizácií si vo virtuálnej realite dokážete pozrieť, ako bude vaše vysnívané bývanie vyzerať so zvoleným kusom nábytku, povrchovými úpravami či doplnkami.

Tri aplikácie, ktoré vám pomôžu s dizajnom bytu
Všetky fotografie, nápady či vizualizácie môžete navyše zdieľať s rodinou, priateľmi či profesionálmi, ktorí sa starajú o realizáciu výstavby alebo rekonštrukcie a ktorých môžete rovnako nájsť a osloviť prostredníctvom aplikácie.

MAGICPLAN

Tri aplikácie, ktoré vám pomôžu s dizajnom bytu
Celý rad výhod ponúka aj program Magicplan, ktorý umožňuje vytvárať dispozičné návrhy pomocou fotoaparátu v mobile. Stačí naskenovať miestnosť a môžete sa pustiť do práce. Aplikácia má viac ako 18 miliónov používateľov a vyše 40-tisíc recenzií s priemerným ratingom 4,4. Pracovať s ňou môžete zadarmo, avšak niektoré funkcie sa odblokujú až po výbere niektorej z platených verzií, ako napríklad exportovanie PDF, JPG či ďalších súborov. S programom môžete pridávať fotky a poznámky, kreovať vlastné objekty na mieru, vytvárať prehľad výdavkov, 2D modely dispozičných plánov, či dokonca 3D virtuálne prehliadky finálnych výtvorov. Prínosom je aj laserový merač vzdialenosti, ktorý funguje po spustení Bluetooth.

HOMESTYLER

Aplikácia, ktorá má na konte viac ako 5 miliónov inštalácií a používateľmi je hodnotená štyrmi hviezdičkami z piatich, vám pomôže zvládnuť domáci projekt redizajnu celého domu či jedinej miestnosti. Táto platforma je vítanou voľbou pre tých, ktorí sa so svojím amatérskym návrhom radi pochvália – obrázky môžete zdieľať s komunitou Homestyler alebo na sociálnych sieťach ako Facebook, Pinterest či Instagram. Aj tu môžete zariaďovať svoju izbu či dom s množstvom 3D objektov a pomocou rozšírenej reality vizualizovať ich reálnu podobu.
Tri aplikácie, ktoré vám pomôžu s dizajnom bytu

NIEKOĽKO RÁD NA ZÁVER

  • Aplikácie si môžete sami vyhľadať v spomínaných knižniciach Google Play alebo AppStore v závislosti od toho, či používate iPhone (operačný systém iOS) alebo Android. Niektoré z nich však ponúkajú možnosť inštalácie len pre jeden operačný systém.
  • Skutočnosť, že aplikácia má vysoký rating, nemusí znamenať, že s ňou budete spokojní tak ako väčšina používateľov. Najlepšie urobíte, ak vyskúšate viacero možností a vyberiete si program, ktorý vám bude najviac vyhovovať.
  • Overte si, koľko megabajtov vám aplikácia zaberie v mobile. Čím viac aplikácií používate, tým viac zaťažujete svoje zariadenie.
  • Pri výbere aplikácií buďte opatrní – neinštalujte do svojho mobilu žiadny podozrivý program, najmä nie taký, ktorý vyžaduje prístup k osobným údajom. Dajte na rady recenzentov a vyberajte si programy, ktoré boli odskúšané nespočetnekrát, a teda sú osvedčené a bezpečné.
  • Bezpečnosť aplikácie spoznáte aj podľa toho, ako často ponúka aktualizácie, resp. kedy naposledy bola vykonaná posledná aktualizácia programu. Pre používateľov sú aktualizácie síce otravné, no znamenajú zvýšenú ochranu pred potenciálnymi virtuálnymi hrozbami.

 

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Posedenie vonku – aký je ideálny nábytok na terasy či do záhrad?

Časy, keď sme záhradný či terasový nábytok vnímali iba ako sezónny doplnok vonkajších priestorov, sú dávno preč. V súčasnosti sa „exteriérovej obývačke“ venuje rovna…

Je chybou zariaďovať ako prvé miestnosti, ktoré je vidieť. Prečo je to vo feng šuej naopak?

Feng šuej vnáša harmóniu do priestoru, ktorý obývame. Hoci jeho základy boli položené už pred tisíckami rokov, tieto princípy využívame v interiéroch i dnes. O tom, …