Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Doprajte si maximálny komfort v boxspringovej posteli

Doprajte si maximálny komfort v boxspringovej posteli

19. 04. 2024, SCONTO Nábytok
Ak vám srdce piští za kráľovským lôžkom, ktoré by dobre vyzeralo a zároveň vám ponúkalo dostatok priestoru a pohodlia, rozhodne by ste mali uvažovať o boxspringovej posteli. Aj medzi týmito modelmi objavíte kúsky, ktoré vyhovejú rozličným estetickým a funkčným požiadavkám.
Boxspringové, resp. kontinentálne postele vznikli v Spojených štátoch amerických ako postele určené pre luxusné hotely. Používatelia a hoteloví hostia však s nimi boli natoľko spokojní, že začali po tomto type lôžok prahnúť aj vo svojich domácnostiach. Dnes patria k vyhľadávaným modelom postelí, pričom popularitu si zachovávajú hlavne vzhľadom na vysoký komfort.

Čo je boxspring posteľ?

Na rozdiel od bežných modelov nepozostávajú postele boxspring iba z jedného matraca, ale z viacerých vrstiev, zvyčajne dvoch až troch. Spodnú časť, resp. jadro tvorí matrac s bonelovými pružinami, nosnú vrstvu taštičkový matrac a najvrchnejšiu penový matrac, ktorý sa nazýva toper. V pôvodnej verzii amerických boxspringových postelí nebol oddelený, ale integrovaný. Výrazným prvkom takýchto postelí je aj kvalitné čalúnenie a veľké, zvyčajne mäkké záhlavie. Okrem špeciálneho riešenia boxspring matraca a plochy na spanie je veľkým plusom boxspringových postelí aj ich výška, ktorá umožňuje pohodlné vstávanie z lôžka.

Z akých boxspringových postelí si môžete vyberať?

Veľká, no zároveň vzdušná manželská posteľ boxspring

Dizajn boxspringových postelí najlepšie prispôsobíte štýlu svojho interiéru, ak zvolíte nadčasový model s poťahom v nenápadnom prírodnom odtieni. Keďže samotná posteľ je dostatočne výrazným, dominantným prvkom, môžete staviť na jednoduché línie a dizajn s nožičkami, ktoré robustnej posteli dodajú vzdušnejší ráz.
Hnedá boxspringová posteľ s vysokým čelom s dekoratívnym prešívaním a gombíkmi

Boxspringová posteľ s pohodlným vysokým čelom s dekoratívnym prešívaním

Praktická posteľ boxspring s úložným priestorom

Ak patríte k ľuďom, ktorí kladú dôraz najmä na funkčnosť, zadovážte si boxspringovú posteľ s úložným priestorom na skladovanie doplnkových prikrývok, posteľnej bielizne či iných vecí podľa potreby. Úložné priestory môžu byť prístupné rovnako ako v prípade klasických postelí z bočných strán alebo spredu, závisí len od vás, aký typ otvárania vám vyhovuje viac.
 
Sivá boxspringová posteľ s úložným priestorom

S viditeľnými boxspring matracmi

Niektoré boxspringové postele majú jednotlivé vrstvy matracov skryté v ráme postele, iné zasa, naopak, priznané. Nedajte sa však pomýliť „nahým“, sparťanským vzhľadom. Model s odhalenými matracmi bude v spálni pôsobiť príjemne a mäkko, pričom vrstvené zložky matraca podčiarknu celkový komfort postele.

Svetlo sivá posteľ boxspring

Tmavosivá posteľ boxspring

Polohovacia posteľ boxspring

Ergonomicky tvarovaná posteľ sa postará o zdravý a výdatný spánok. V súčasnosti sú v ponuke aj boxspringy, ktoré majú elektronicky polohovateľný rošt kombinovaný s vysokokvalitným elastickým penovým matracom. Ovládač sa nachádza v praktickom pútku na bočnej strane postele, takže ho budete mať vždy poruke.
Polohovacia boxspringová posteľ

Boxspring posteľ s výrazným čalúnením

Hoci mnohí dávajú prednosť neutrálnym odtieňom, čo je pri robustných boxspringových posteliach úplne pochopiteľné, výrobcovia myslia aj na fanúšikov výrazných farieb. Čalúnená posteľ boxspring vo veselom a sýtom odtieni sa stane skutočnou dominantou miestnosti. Ostatné zariadenie spálne môže byť úplne jednoduché a nenápadné.

Čalúnená boxspringová posteľ vo vínovom odtieni

Oranžová čalúnená boxspringová posteľ

Nielen manželské postele boxspring

Ak túžite po pohodlí a modernom dizajne, boxspringové postele sú určite dobrou voľbou. Z minimalistických aj bohato prešívaných čalúnených vyhotovení nie je problém vybrať si do každého štýlu interiéru. Variabilitu však poskytujú nielen dizajnovo, ale i rozmerovo. Dostupné sú manželské postele v štandardných rozmeroch aj jednolôžkové modely, vďaka ktorým môžete vniesť maximálny komfort aj do študentských alebo hosťovských izieb.

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Konferenčný stolík: čo zohľadniť pri výbere?

Aká by to bola obývačka bez konferenčného stolíka? Výber toho správneho však môže byť poriadna fuška. Stolík by mal štýlovo zapadnúť do interiéru, plniť svoju funkci…

5 dôležitých bodov pri výbere šatníkovej skrine do detskej izby

Výber skrine do detskej izby si vyžaduje starostlivý prístup. Najdôležitejšia je bezpečnosť a zdravotná neškodnosť. Nasleduje variabilita, vďaka ktorej sa bude skriň…