Domov / MAGAZÍN / SKRÁŠĽUJEME / Vianočné trendy 2020 podľa dizajnérov

Vianočné trendy 2020 podľa dizajnérov

05. 12. 2020, SCONTO Nábytok
Vianoce sa blížia a príbytky začínajú opäť ukazovať svoju sviatočnú a dekoratívnu tvár. Čo je tento rok „in“? Inšpirujte sa tromi trendmi, ktoré na tieto vianočné sviatky pripravili odborníci zo štúdia bora.herke.palmisano. Všetky sa točia okolo solidarity, spolupatričnosti, delenia sa a spoločenskosti. Ich hlavnou témou sú rodinné záležitosti. Predstavujeme vám tri štýlové svety, z ktorých každý môžete poňať dvomi rôznymi spôsobmi.

Zelený rituál

Tento trend je inšpirovaný svetom flóry a prináša pokojné farby prírodnej vegetácie v dvoch zreteľne odlišných formách. Jednej z nich dominujú svetlé a zdržanlivé odtiene, napríklad sivá, taupe alebo piesková, rovnako ako svetlozelená a červenohnedá. Druhú formu tohto trendu reprezentujú tajomné tmavé farby, konkrétne odtiene červenej a tmavozelených listov. 

Aké materiály a vzory si vyberať?

Jednoduchá, takmer minimalistická schéma sa zameriava na vedomé vzdanie sa vecí, ktoré je reakciou na dlhoročnú tradíciu márnotratnosti. Zelenú dostali nové techniky a materiály ako protiklad k tradičnému. Viditeľné sú tu kvety a listy zo skla a z papiera, maľované rastliny, fotografické experimentálne motívy, akvarelové efekty, nepravidelné a škvrnité vzory, ako aj surové a drsné povrchy. Mnohé z nich majú hlbšie pozadie. Hlina a sklo moderným spôsobom spolupracujú s bledým drevom v jednoduchých funkčných tvaroch.

Hodvábna párty

Na druhom trende sa podpísali inovatívne módne kreácie a precízna laserová technológia. Jeho vyvážená farebná paleta kombinuje jemné pastely s krémovými odtieňmi a so sviežimi ženskými nuansami. Druhý variant ukazuje žiarivé prvky s teplými odtieňmi. Štýl hodvábnej párty by sme mohli označiť za elegantný a zmyselný a veľmi sa hodí aj na sviatočné príležitosti, ako sú svadby.


Aké materiály a vzory si vyberať?

Podobne ako farby aj materiály sú ženské a jemné. Kovové trblietky, hodvábny lesk a zamatové efekty idú ruka v ruke s modernými drapériami, jemnými objemami a so splývavými materiálmi. Sklo a textílie ako hodváb a organza pôsobia jemne a priesvitne. Celkový dojem dotvárajú lesklé prvky, kvalitné povrchové úpravy a perleťové efekty.

Šťastné stretnutie

Život v meste rovnako ako environmentálne otázky a recyklácia inšpirovali tretí vianočný trend, ktorý charakterizujú svieže odtiene čerstvo vylisovaných citrónov, limetiek a mätovej limonády, ako aj obilie a slama. V teplom farebnom spektre dominuje žiarivá oranžová a v druhom variante aj tlmenejšie farby recyklovaných materiálov ako fľašková zelená a kompozitné zmesi, ktoré charakterizujú škvrny a prelínanie materiálov.

Aké materiály a vzory si vyberať?

Koncept „druhého života“ je možné badať vo výbere materiálov – využíva sa najmä papier a plast, ktoré pochádzajú z rôznych v domácnosti už nepotrebných predmetov. Vzhľad tohto štýlu charakterizujú nekonvenčné nápady, vrstvenie, viazanie a rôzne techniky využívajúce ručné práce. Tento charakteristický mestský štýl sa snaží, aby sa metropoly stali obývateľnejšími, a zmierňuje hranice medzi kategóriami „moje“ a „vaše“ či „verejné“ a „súkromné“.

 

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Tapety aj obklady na stenách dodajú bytu šmrnc

Potrebuje váš byt zmenu a vy práve nemáte chuť maľovať? Tak oblečte steny do tapiet. Interiéru dodajú šmrnc, oživia ho a správne zvolené vzory sa dokážu dokonca opti…

Ako do moderného dizajnu obývačky včleniť čierny kov?

Pri navrhovaní interiéru obývačky sa ľudia čiernej farbe skôr vyhýbajú. Dôvodom sú neraz negatívne asociácie, ktoré sa s touto farbou spájajú. Viete však, že kovové …