Vianočné trendy 2020 podľa dizajnérov

Domov / MAGAZÍN / SKRÁŠĽUJEME / Vianočné trendy 2020 podľa dizajnérov
Publikováno: 05. 12. 2020
Vianoce sa blížia a príbytky začínajú opäť ukazovať svoju sviatočnú a dekoratívnu tvár. Čo je tento rok „in“? Inšpirujte sa tromi trendmi, ktoré na tieto vianočné sviatky pripravili odborníci zo štúdia bora.herke.palmisano. Všetky sa točia okolo solidarity, spolupatričnosti, delenia sa a spoločenskosti. Ich hlavnou témou sú rodinné záležitosti. Predstavujeme vám tri štýlové svety, z ktorých každý môžete poňať dvomi rôznymi spôsobmi.

Zelený rituál

Tento trend je inšpirovaný svetom flóry a prináša pokojné farby prírodnej vegetácie v dvoch zreteľne odlišných formách. Jednej z nich dominujú svetlé a zdržanlivé odtiene, napríklad sivá, taupe alebo piesková, rovnako ako svetlozelená a červenohnedá. Druhú formu tohto trendu reprezentujú tajomné tmavé farby, konkrétne odtiene červenej a tmavozelených listov. 

Aké materiály a vzory si vyberať?

Jednoduchá, takmer minimalistická schéma sa zameriava na vedomé vzdanie sa vecí, ktoré je reakciou na dlhoročnú tradíciu márnotratnosti. Zelenú dostali nové techniky a materiály ako protiklad k tradičnému. Viditeľné sú tu kvety a listy zo skla a z papiera, maľované rastliny, fotografické experimentálne motívy, akvarelové efekty, nepravidelné a škvrnité vzory, ako aj surové a drsné povrchy. Mnohé z nich majú hlbšie pozadie. Hlina a sklo moderným spôsobom spolupracujú s bledým drevom v jednoduchých funkčných tvaroch.

Hodvábna párty

Na druhom trende sa podpísali inovatívne módne kreácie a precízna laserová technológia. Jeho vyvážená farebná paleta kombinuje jemné pastely s krémovými odtieňmi a so sviežimi ženskými nuansami. Druhý variant ukazuje žiarivé prvky s teplými odtieňmi. Štýl hodvábnej párty by sme mohli označiť za elegantný a zmyselný a veľmi sa hodí aj na sviatočné príležitosti, ako sú svadby.


Aké materiály a vzory si vyberať?

Podobne ako farby aj materiály sú ženské a jemné. Kovové trblietky, hodvábny lesk a zamatové efekty idú ruka v ruke s modernými drapériami, jemnými objemami a so splývavými materiálmi. Sklo a textílie ako hodváb a organza pôsobia jemne a priesvitne. Celkový dojem dotvárajú lesklé prvky, kvalitné povrchové úpravy a perleťové efekty.

Šťastné stretnutie

Život v meste rovnako ako environmentálne otázky a recyklácia inšpirovali tretí vianočný trend, ktorý charakterizujú svieže odtiene čerstvo vylisovaných citrónov, limetiek a mätovej limonády, ako aj obilie a slama. V teplom farebnom spektre dominuje žiarivá oranžová a v druhom variante aj tlmenejšie farby recyklovaných materiálov ako fľašková zelená a kompozitné zmesi, ktoré charakterizujú škvrny a prelínanie materiálov.

Aké materiály a vzory si vyberať?

Koncept „druhého života“ je možné badať vo výbere materiálov – využíva sa najmä papier a plast, ktoré pochádzajú z rôznych v domácnosti už nepotrebných predmetov. Vzhľad tohto štýlu charakterizujú nekonvenčné nápady, vrstvenie, viazanie a rôzne techniky využívajúce ručné práce. Tento charakteristický mestský štýl sa snaží, aby sa metropoly stali obývateľnejšími, a zmierňuje hranice medzi kategóriami „moje“ a „vaše“ či „verejné“ a „súkromné“.
Publikováno: 05. 12. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytok

MAGAZÍN

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.
všetky články
Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Zariadili ste krásnu izbičku pre vašu princezničku či malého nezbedníka, ale dnes už vášho potomka akosi neoslovuje? Keď sa z dieťaťa stane tínedžer, objavia sa indi…
Čítať ďalej
Toppery – kedy sa vám zídu?

Toppery – kedy sa vám zídu?

Ak ste si kúpili nový matrac, určite vám ležalo na srdci, aby bol nielen pohodlný, ale aj trvácny. Možno netušíte, že komfort počas spánku a životnosť matraca môže z…
Čítať ďalej
Cookies Táto stránka používa cookies. Ďalším prehliadaním stránky vyjadrujete Váš súhlas. Viac informácií