Zvieracie motívy v interiéri nie sú gýč

Pri zariaďovaní interiérov sa stále častejšie stretávame s používaním zvieracích motívov. Motívy zvierat v interiéri nemusia byť gýčové, stačí zvoliť správny vzor a materiál a za pár chvíľ vyčarujete z domova útulné miesto s nádychom exotiky.

Dekorácie v rôznych podobách

Aby miestnosť pôsobila vkusne, je potrebné dať si pozor na preplnenosť. Vyberte si medzi zvieracími vzormi jedného favorita, ktorý sa vám naozaj páči. Tieto motívy sú dosť výrazné a keďže priťahujú pozornosť, úplne postačí jeden, ktorý použijete na rôznych doplnkoch. Vynikne na textilných doplnkoch a tiež ako rôzne závesné či stolové dekorácie v podobe sošiek, obrazov či užitočných predmetov, akými sú napríklad držiaky na knihy…

Prispôsobujte štýlu

Ku každému štýlu sa hodí niečo iné. Útulnosť dosiahnete použitím teplých farieb ako hnedá alebo jemne oranžová – skúste využiť vzor leoparda alebo tigra na menších textíliách. Moderný až luxusný interiér toho dokáže zniesť viac, preto buďte odvážni a zvierací motív použite vo väčšom množstve, napríklad na koberci alebo ako tapetu na jednej stene. Veľmi obľúbený je čiernobiely vzor zebry. Moderný interiér môžu tiež dobre doplniť výrazné sošky zvierat z kovu v striebornej, medenej či zlatej farbe.

V minimalistickom interiéri sa zamerajte na doplnky vo forme vázičiek, obrazov či podnosov. V tomto štýle momentálne letia jelenie hlavy z dreva alebo tvrdého papiera, zavesené na bielej stene. Škandinávsky štýl kladie dôraz na prírodu, a preto sa v tomto interiéri častokrát stretnete aj s malými soškami zvierat alebo čiernobielymi plagátmi, kde je často zobrazená napríklad zebra, jeleň a žirafa.

Samozrejme, netreba sa obzerať len po spomenutých štvornohých zvieratách, uplatní sa čokoľvek, k čomu máte blízko (ryby, vtáky, plazy, hmyz a pod.), stačí len vybrať materiál, prevedenie a farbu, ktoré ladia s vaším interiérom.

Je to aj o farbách

V interiéri, kde nájdeme zvieracie motívy, musia byť vhodne použité farby. Tie sú pre harmóniu  zásadné. Zvieracie vzory si najviac rozumejú s jasnými až žiarivými odtieňmi. Nebojte sa ich skombinovať s ružovou, žltou, sýtou zelenou alebo červenou, ktoré použijete hlavne na menších dekoráciách. Vždy ale myslite na dôležité pravidlo: 1 vzor a 1 farba.

Štýl vhodný do každej miestnosti v dome

Vo zvieracích vzoroch môžeme zohnať väčšinu bytových doplnkov, na ktoré si spomenieme. Preto si nimi môžeme vyzdobiť nielen spálňu alebo obývačku, ale aj miestnosti ako kúpeľňa a chodba a vniesť štipku exotiky či lesnej divočiny aj do nich. Prírodné a zvieracie motívy nie sú gýč a ich vkusným pridaním do miestnosti môžete pozdvihnúť váš interiér k dokonalosti. Pri zariaďovaní nezabúdajte na zlaté pravidlo, že menej je viac, a iba správnym výberom doplnkov vyčarujete z domu útulný domov.