Domov / MAGAZÍN / SKRÁŠĽUJEME / Zvieracie motívy v interiéri nie sú gýč

Zvieracie motívy v interiéri nie sú gýč

15. 05. 2020, SCONTO Nábytok
Pri zariaďovaní interiérov sa stále častejšie stretávame s používaním zvieracích motívov. Motívy zvierat v interiéri nemusia byť gýčové, stačí zvoliť správny vzor a materiál a za pár chvíľ vyčarujete z domova útulné miesto s nádychom exotiky.

DEKORÁCIE V RÔZNYCH PODOBÁCH


Aby miestnosť pôsobila vkusne, je potrebné dať si pozor na preplnenosť. Vyberte si medzi zvieracími vzormi jedného favorita, ktorý sa vám naozaj páči. Tieto motívy sú dosť výrazné a keďže priťahujú pozornosť, úplne postačí jeden, ktorý použijete na rôznych doplnkoch. Vynikne na textilných doplnkoch a tiež ako rôzne závesné či stolové dekorácie v podobe sošiek, obrazov či užitočných predmetov, akými sú napríklad držiaky na knihy…
Zvieracie motívy v interiéri nie sú gýč

PRISPÔSOBUJTE ŠTÝLU

Zvieracie motívy v interiéri nie sú gýč

Ku každému štýlu sa hodí niečo iné. Útulnosť dosiahnete použitím teplých farieb ako hnedá alebo jemne oranžová – skúste využiť vzor leoparda alebo tigra na menších textíliách. Moderný až luxusný interiér toho dokáže zniesť viac, preto buďte odvážni a zvierací motív použite vo väčšom množstve, napríklad na koberci alebo ako tapetu na jednej stene. Veľmi obľúbený je čiernobiely vzor zebry. Moderný interiér môžu tiež dobre doplniť výrazné sošky zvierat z kovu v striebornej, medenej či zlatej farbe.


V minimalistickom interiéri sa zamerajte na doplnky vo forme vázičiek, obrazov či podnosov. V tomto štýle momentálne letia jelenie hlavy z dreva alebo tvrdého papiera, zavesené na bielej stene. Škandinávsky štýl kladie dôraz na prírodu, a preto sa v tomto interiéri častokrát stretnete aj s malými soškami zvierat alebo čiernobielymi plagátmi, kde je často zobrazená napríklad zebra, jeleň a žirafa.

Samozrejme, netreba sa obzerať len po spomenutých štvornohých zvieratách, uplatní sa čokoľvek, k čomu máte blízko (ryby, vtáky, plazy, hmyz a pod.), stačí len vybrať materiál, prevedenie a farbu, ktoré ladia s vaším interiérom.

Zvieracie motívy v interiéri nie sú gýč  

JE TO AJ O FARBÁCH

Zvieracie motívy v interiéri nie sú gýč

V interiéri, kde nájdeme zvieracie motívy, musia byť vhodne použité farby. Tie sú pre harmóniu  zásadné. Zvieracie vzory si najviac rozumejú s jasnými až žiarivými odtieňmi. Nebojte sa ich skombinovať s ružovou, žltou, sýtou zelenou alebo červenou, ktoré použijete hlavne na menších dekoráciách. Vždy ale myslite na dôležité pravidlo: 1 vzor a 1 farba.

ŠTÝL VHODNÝ DO KAŽDEJ MIESTNOSTI V DOME


Vo zvieracích vzoroch môžeme zohnať väčšinu bytových doplnkov, na ktoré si spomenieme. Preto si nimi môžeme vyzdobiť nielen spálňu alebo obývačku, ale aj miestnosti ako kúpeľňa a chodba a vniesť štipku exotiky či lesnej divočiny aj do nich. Prírodné a zvieracie motívy nie sú gýč a ich vkusným pridaním do miestnosti môžete pozdvihnúť váš interiér k dokonalosti. Pri zariaďovaní nezabúdajte na zlaté pravidlo, že menej je viac, a iba správnym výberom doplnkov vyčarujete z domu útulný domov.
Zvieracie motívy v interiéri nie sú gýč

 

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Nástenné dekorácie sa hodia do každej miestnosti

Dekorácie v byte sú ako módne doplnky, ktoré nielenže zrkadlia vašu osobnosť a vkus, ale aj podčiarkujú charakter bytu. Dnes sa pozrieme na závesné dekorácie, ktoré …

Ozvláštnite stôl jednoduchou a efektnou dekoráciou. Ako ju vyrobiť?

Príde návšteva alebo organizujete rodinný obed či večeru? Ozvláštnite si stôl originálnymi dekoráciami na utierky či ozdobné servítky a príbor. Tieto jednoduché dopl…