Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / 5 tipov na detskú poschodovú posteľ

5 tipov na detskú poschodovú posteľ

03. 02. 2022, SCONTO Nábytok
Poschodové postele patria k obľúbeným riešeniam mnohých domácností. Vyzerajú dobre, sú moderné a šetria veľa miesta. Kým v minulosti boli rozšírené modely s dvomi lôžkami, dnes nájdete aj iné, menej tradičné vyhotovenia. Z akých máte na výber?

1. Multifunkčný priestor pre každé dieťa

Dvojposchodové postele sú ideálnym riešením do malých aj veľkých detských izieb. Ich zaujímavý dizajn priťahuje pozornosť a dá sa ľahko zladiť s ostatným zariadením. Štandardné modely s dvomi či viacerými lôžkami nad sebou sú klasikou, no nemusíte zostať len pri nich.

Deťom môžete zaobstarať aj multifunkčný priestor vo forme postele spojenej so stolíkom či skrinkami. V takomto prípade sa posteľ nachádza navrchu a pracovná časť dolu. Nábytok je síce masívnejší, no aj napriek tomu vie ušetriť priestor, čas aj financie. Po kúpe postele nemusíte premýšľať, aký písací stôl a komody ešte dokúpite.
Poschodová posteľ s PC stolom MSPACE a poschodová posteľ s písacím stolom EMMET VI. Zdroj: Sconto

2. Hravý dizajn pre najmenších

Detská posteľ by mala byť niečím zaujímavá, aby izbu skrášľovala a páčila sa vašej ratolesti. Výhodou je, že poschodové modely majú hravé dizajny. Univerzálnym riešením pre najmenších je posteľ s miestom na hranie v spodnej časti. Tu môže byť umiestnená aj sedačka na denné aktivity. Pokiaľ je rozkladacia, poslúži aj ako doplnková posteľ, napríklad pre kamarátov. Miesto na hranie však možno vyriešiť aj jednoducho – stačí vám len malý matrac či koberec, vankúše a zopár hračiek.
Celú posteľ môžete zútulniť a skrášliť niekoľkými doplnkami. Skvelé sú napríklad textilné vrecká s možnosťou zavesenia o rám postele či tunely (striešky), ktoré zútulňujú spací priestor. Mimoriadne obľúbené sú aj závesy, ktoré premenia posteľ na útulný domček, a šmykľavka, ktorú deti využívajú pri hre aj na bežné schádzanie z postele.
Posteľ Arnika aj s príslušenstvom. Zdroj: Sconto
Dobrá rada: K poschodovej posteli nezabudnite dokúpiť osvetlenie. Potrebné je k lôžkovej časti aj k pracovnému či hraciemu kútiku pod posteľou. Najmä stôl v takto riešenom priestore nemusí mať dostatok prirodzeného svetla.

3. S odkladacím miestom

Poschodová posteľ nemusí byť len kombináciou postele a pracovného kútika. Najnovšie modely bývajú doplnené aj o úložný priestor. Skrinky a poličky sú najpraktickejšie, no niekedy pomôžu aj menšie detaily ako skryté zásuvky. Fungovať môžu ako odkladací priestor na drobnosti. Výhodou postele, ktorá disponuje pracovným kútikom aj úložným miestom, je, že dieťa má všetky veci pri sebe. Počas učenia sa alebo pracovania na nejakej úlohe nemusí odbiehať.
Náš tip: Odkladací priestor sledujte aj pri klasických posteliach. Jedna či dve zásuvky navyše sa v detskej izbe určite zídu. Zaistíte nimi poriadok a čistotu.
Poschodová posteľ Emmet IIIEmmet I. Zdroj: Sconto

4. Vyvýšená posteľ ako alternatíva poschodovej

Ak máte o dieťa „vo výške“ strach, no chcete mu dopriať niečo hravejšie než klasickú posteľ, riešením je vyvýšená posteľ. Vedie do nej malý rebrík, čo dieťa určite poteší, no zároveň netreba mať obavy, že by spadlo z väčšej výšky. Pre školákov budú praktické modely so zabudovaným písacím stolom, ktorý poslúži zároveň ako nočný stolík, a s úložným miestom na všetko, čo dieťa potrebuje mať poruke.

5. Nestarnúca klasika

Ak ste priaznivcami minimalizmu, v ponukách obchodov stále nájdete aj klasické poschodové postele, ktoré oplývajú jednoduchým dizajnom. Ušetríte nimi miesto, pri troche kreativity však môžu byť ozvláštnené rôznymi textilnými doplnkami a miesto pod posteľami možno využiť ako úložisko napríklad použitím pekných boxov. Dostupné sú aj modely s rozšírenou spodnou časťou, určené pre tri deti, resp. pre manželský pár a dieťa.
Posteľ MilosHanna. Zdroj: Sconto

Skvelé riešenie do každej izby

Poschodové postele sú skvelou voľbou pre každého, kto chce ušetriť priestor. Na výber máte z množstva vyhotovení. Nehľadiac na to, aký variant zvolíte, môžete si byť istí, že si ho deti zamilujú. Vyriešte nedostatok miesta zaujímavým a trendy kúskom.

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Kupujeme pre bábätká: detská postieľka a prebaľovací pult

Čakáte prírastok a chcete svojej ratolesti pripraviť útulnú a zároveň funkčnú detskú izbičku? K dôležitým veciam, ktoré sú súčasťou výbavy domácností s novorodencom,…

Tipy na zariadenie obývačky, ak radi meníte atmosféru izby

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí milujú zmeny? Ani vás nadlho neuspokojí aktuálny vzhľad obývacej izby a po krátkom čase už rozmýšľate, čo upraviť? Pôsobivý redizajn nem…