Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Málo miesta v detskej izbe? Skúste pracovný kútik pod posteľou

Málo miesta v detskej izbe? Skúste pracovný kútik pod posteľou

12. 05. 2020, SCONTO Nábytok
Zariadenie detskej izby môže byť niekedy veľkou výzvou, obzvlášť v malých priestoroch bytových domov. Jedným zo šikovných riešení sa tak stáva poschodová posteľ, pod ktorou môže vzniknúť praktické miesto na rôzne aktivity vášho dieťaťa.

RIEŠENIE 2 V 1

Poschodová posteľ nie je alternatívou iba v prípade rodiny s viacerými potomkami. Situovaním plochy na ležanie do výšky totiž získate cenné štvorcové metre navyše. Pod posteľ tak môžete umiestniť trebárs skriňu, rozličné úložné priestory, ale aj celý pracovný kútik. Aké sú hlavné výhody takéhoto riešenia?

  • Vytvoríte kompaktnú funkčnú zónu, čo zabráni tomu, aby ste nezmyselne zastavali celý priestor izby – kráľovstvo vašej ratolesti tak bude pôsobiť oveľa vzdušnejšie.
  • Poschodové postele deti milujú – už samotné lezenie nahor je dobrodružstvom. O tento zážitok nemusia prísť vďaka tomuto riešeniu ani jedináčikovia. 
  • Ak spánkovú časť umiestnite do výšky, bude to mať psychologicky pozitívny účinok – logicky aj vizuálne ju pekne odčleníte od denných aktivít v detskej izbe.
  • Vaše dieťa získa väčší priestor na hranie a relax.
Poschodová posteľ FOR KIDS 614

AKÁ POSTEĽ JE VHODNÁ?

Pri výbere vhodného modelu poschodovej postele si dávajte pozor najmä na dostatočnú svetlú výšku v priestore pod plochou na ležanie, ktorá sa odvíja od priemernej výšky dieťaťa. Ideálna je v rozpätí 150 až 160 cm. Takto sa vaše dieťa bude môcť vo svojom pracovnom kútiku pohybovať pohodlne a bezpečne. Dôležitá je aj vysoká pevnosť celej poschodovej postele – preverte si, či sú nosné časti, resp. nohy silné a stabilné. Rebrík či schody do časti určenej na ležanie by mali byť umiestnené tak, aby nevytvárali bariéru pre samotnú pracovnú zónu.
Poschodová posteľ so skriňou TUNIO
TIP

Nezabudnite zabezpečiť svojmu malému študentovi kvalitné umelé osvetlenie. Pracovná plocha pod poschodovou posteľou má totiž menej prirodzeného svetla. Najlepšie urobíte, ak tento kus nábytku presuniete čo najbližšie k oknu, no zároveň tak, aby posteľ nebránila prístupu k oknu a prenikaniu slnečných lúčov do detskej izby.

KOMPLET ALEBO AJ VLASTNÁ ZOSTAVA

Pri výbere nábytku máte dve možnosti. Môžete si vybrať kompletné riešenie od výrobcu, v ktorom je okrem poschodovej postele zahrnutý aj pracovný stolík, prípadne odkladacie police so skrinkami. Takto si ušetríte starosti s vymeriavaním priestoru pre vhodný stolík a police.
Málo miesta v detskej izbe? Skúste pracovný kútik pod posteľou
Samozrejme, ak chcete svojmu dieťaťu ušiť pracovný kút na mieru, môžete si kúpiť samostatný model poschodovej postele, ktorý doplníte vhodným písacím stolom a policami, prípadne ďalšími doplnkami, ako sú regály na kolieskach či taburety. Fantázii sa v tomto prípade naozaj medze nekladú. Dôležité je, aby s výsledkom bolo spokojné predovšetkým vaše dieťa.

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Poznáte najnovšie trendy v interiérovom osvetlení?

Svietidlá v interiéri sú nielen funkčným prvkom, ale svojimi tvarmi, veľkosťou a farbou sa podieľajú aj na celkovom vzhľade miestnosti a pomáhajú vytvoriť jej atmosf…

Žltá sedačka prežiari interiér. Prečo sa táto farba hodí do obývačky?

Žltá farba väčšinou nie je prvým odtieňom, ktorý zvažujeme pri výbere sedačky. A je to škoda. Obývačku totiž dokáže presvetliť a rozžiariť. Ak práve uvažujete o kúpe…