Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Populárne truhlice – nahádzať, zavrieť a je upratané

Populárne truhlice – nahádzať, zavrieť a je upratané

14. 05. 2020, SCONTO Nábytok
Kto by si nepamätal starodávne truhlice, ktoré mávali na povale naši prarodičia? Pravdou však je, že truhliciam neodzvonilo, práve naopak. Opäť sa začínajú tešiť veľkej popularite, pretože sa môžu stať nielen perfektnou dekoráciou do interiéru, ale navyše ide aj o funkčný kus nábytku. Veríme, že si určite dokážete vybrať takú truhlicu, ktorá zapadne presne do vášho bytu.
Truhlica býva najčastejšie využívaná ako úložný priestor. Či už ide o sezónne prikrývky, upratovacie prostriedky alebo veci, čo sa vždy nevzhľadne povaľujú všade naokolo... Jednoducho ich schovajte do truhlice, kde o nich budete vedieť len vy.

NAJČASTEJŠIE DRUHY TRUHLÍC:

  • Starožitné truhlice alebo truhlice z dreveného masívu vám pripomenú staré časy. Môžu byť aj ručne maľované alebo vyrezávané.
  • Truhlice môžu byť i kovové alebo v kombinácii dreva a kovu (kovové pracky, rohy, pláty...). Tie potom môžete umiestniť ako do moderného, tak aj do vidieckeho interiéru.
  • Dnes môžete neraz vidieť i drevené truhlice s patinou, ktoré môžu byť doplnené o modernú potlač alebo vintage doplnky.
  • Minimalistické truhlice sú obľúbené vďaka svojmu neutrálnemu tónu – zvyčajne sú hladké, bez ozdobných prvkov a v prírodnej farbe.
  • Truhlice so sedákom poslúžia nielen ako praktické úložisko, ale aj ako jednoduché doplnkové sedenie v rôznych priestoroch.

KDE TRUHLICE NAJLEPŠIE VYUŽIŤ?

V obývacej izbe – môže truhlica slúžiť ako úložný priestor niekde v rohu, no môže byť použitá aj ako konferenčný stolík alebo lavica vytvárajúca ďalšie miesto na sedenie.
Truhla GURU
Truhla BOMBAY
spálni – môže takáto truhlica slúžiť ako nočný stolík, úložný priestor pri nohách postele alebo skrinka na časopisy, vankúše, resp. čokoľvek iné. Dobrou voľbou je aj čalúnená truhlica ladiaca napríklad s čalúnením postele.
Truhla MONACO 180
Populárne truhlice – nahádzať, zavrieť a je upratané
Populárne truhlice – nahádzať, zavrieť a je upratané
V predsieni – môžete ju využiť ako miesto na sedenie, topánkovník alebo úložisko potrieb vášho domáceho miláčika.
Populárne truhlice – nahádzať, zavrieť a je upratané
Truhla ROUTE 30994
V detskej izbe – môže slúžiť ako úložisko hračiek, ktoré tam dokážete veľmi rýchlo upratať, priestor na periny či posteľnú bielizeň, prípadne si do nej staršie deti môžu ukladať staré učebnice, odev a podobne.
Populárne truhlice – nahádzať, zavrieť a je upratané
Truhlica so sedákom UNDERGROUND
Dnes sú v kurze truhlice všetkých rozmerov, tvarov a materiálov. Určite si najprv rozvrhnite priestor, podľa ktorého si vyberte veľkosť a dizajn truhlice, aby ste si nezaobstarali príliš veľkú alebo štýlovo nevhodnú. Potom už nezostáva nič iné, len sa kochať jej krásou, uložiť do nej všetko, čo potrebujete, a radovať sa z toho, ako rýchlo je upratané.
Populárne truhlice – nahádzať, zavrieť a je upratané

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Tipy na zariadenie obývačky, ak radi meníte atmosféru izby

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí milujú zmeny? Ani vás nadlho neuspokojí aktuálny vzhľad obývacej izby a po krátkom čase už rozmýšľate, čo upraviť? Pôsobivý redizajn nem…

Ako si vyberať sedacie súpravy a pohovky?

Sedacia súprava je srdcom obývacej izby. Vďaka veľkosti, umiestneniu aj rozsahu využitia predstavuje dominantný prvok zariadenia. Pri výbere sedačky a pohovky však t…