Domov / MAGAZÍN / SKRÁŠĽUJEME / Premeňte starý rebrík na jedinečnú dekoráciu

Premeňte starý rebrík na jedinečnú dekoráciu

03. 02. 2020, SCONTO Nábytok
So štipkou kreativity a fantázie môže z rebríka vzniknúť jedinečný a zároveň užitočný kúsok. Rebrík je jednoduchý pomocník, ktorý bežne pomáha pri zdolávaní výšok, no poslúži tiež ako praktická dekorácia v byte, kde je potreba stále niečo odkladať, poprípade zavesiť. Vynikne v každom interiéri a miestnosti. Drevený materiál je obľúbený pri zariaďovaní príbytku a na svoje si prídu aj vyznávači eko. Svoje uplatnenie v interiéri nájde jednoduchý aj dvojitý rebrík.
Predtým, ako rebrík umiestnite do interiéru, je potrebné ho zbaviť nečistôt. Následne ho môžete opracovať, prebrúsiť, namoriť či nalakovať. Dôležitá je taká úprava dreva, ktorá zabráni jeho napadnutiu rôznymi škodcami. Kvalitným opracovaním zabezpečíte aj jeho dlhšiu životnosť. Novú podobu rebríka môžete prispôsobiť vášmu vkusu a interiérovému štýlu.
 

TRENDY VEŠIAK


Na vešiak vám postačí jednoduchý rebrík. Premyslite si, do akej výšky ho zavesíte, aby naň dosiahli aj menší členovia rodiny. Na stenu ho môžete uchytiť pomocou nástenných konzol alebo lanom o strop. Ak ho dáte do vodorovnej polohy, vznikne dostatok miesta na zavesenie oblečenia a na vrchu odkladací priestor. Vyzdobte ho rôznymi závesnými dekoráciami, stuhami či ozdobnou záclonou. Aby rebrík pôsobil harmonicky, dolaďte k jeho vzhľadu aj farbu vešiakov a úložných krabíc.
Premeňte starý rebrík na jedinečnú dekoráciu

BUĎ SVETLO!

Premeňte starý rebrík na jedinečnú dekoráciu

Drevený rebrík ako osvetlenie dokáže do interiéru vniesť úplne novú, nezameniteľnú atmosféru. Svetlo v okolí dreva pôsobí mäkšie a čírejšie. Na strop upevnite jednoduchý rebrík a premyslite si, aké žiarovky zvolíte, aby svetlo nebolo ani príliš intenzívne, ani príliš slabé. Veľmi pekne vyzerá svetelná reťaz, ktorú omotáte okolo rebríka – a originálne svietidlo máte na svete.
Rebrík s osvetlením plní dve funkcie – praktickú ako jemné osvetlenie v miestnosti a dekoratívnu ako unikátny doplnok, ktorý zaujme na prvý pohľad.
Premeňte starý rebrík na jedinečnú dekoráciu
Honosné svietidlá a starý rebrík – aj takáto kombinácia sa môže stať nevšedným, no efektným dekoračným prvkom interiéru.
 

VARIANT PRE ZRUČNÝCH

Použitím dvoch rebríkov alebo rozdelením dvojitého rebríka na dve samostatné časti je možné vytvoriť si napríklad pracovný kútik či bylinkovú záhradku. Obe časti treba poriadne zabezpečiť, aby sa nerozchádzali ani neposúvali. Na jednotlivé poschodia vložte hrubšie dosky, ktoré poslúžia ako police alebo stôl. Tento netradičný kúsok sa bude vynímať naozaj v každom interiéri a nezáleží na tom, aký štýl obľubujete.
Premeňte starý rebrík na jedinečnú dekoráciu
Stačí skutočne málo a jedinečný regál je na svete. Dosky, ktoré poslúžia ako police, môžete umiestniť na každý stupeň rebríka alebo podľa ľubovôle tak, aby ste dosiahli požadovaný efekt a ich rozostup umožňoval uložiť predmety rôznej výšky.
 

UNIVERZÁLNA DEKORÁCIA

Rebrík sa v domácnosti hodí úplne na všetko a do každej miestnosti. Na uteráky v kúpeľni, ako nemý sluha na oblečenie v spálni či detskej izbe, odkladací priestor pre deky v obývačke, stojan na fotky alebo iba tak opretý o stenu s osvetlením ako dekorácia. Využitie tohto kúsku má nekonečno možností, je iba na vás, pre ktorú sa rozhodnete, a ktorá bude tou pravou do vášho interiéru. Jedno je ale isté – určite starý rebrík nevyhadzujte a podľahnite jeho čaru!
Premeňte starý rebrík na jedinečnú dekoráciu
Knižnica alebo poličky na dekoratívne doplnky – aj na to všetko môžete využiť rebrík. Nebojte sa natrieť ho aj výraznejšími farbami. Na rebrík môžete umiestniť aj menšie izbovky. V kuchyni na ňom budú dobre vyzerať takisto bylinky, ktoré radi používate ako prísady na prípravu jedál či nápojov.
Premeňte starý rebrík na jedinečnú dekoráciu
Rebrík ako stojan na deku, ktorá ladí s inou bytovou textíliou či doplnkom (kobercom, závesom, obrusom, vankúšikmi) môže pôsobiť veľmi štýlovo aj v moderne zariadenom byte. V kúpeľni obyčajne slúži ako chic stojan na uteráky. Ak ho však chcete používať v kúpeľni, rebrík naimpregnujte či nalakujte, aby odolával zvýšenej vlhkosti v tejto miestnosti.

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Kvetinové vzory: nechajte izbu rozkvitnúť

Kvetinové vzory nikdy nevyjdú z módy a uplatnenie nájdu v každej miestnosti od spálne až po kúpeľňu. Nedajte sa pomýliť prvým dojmom, že sa hodia len do rustikálne l…

7 + 1 rád, ako na štýlovú predsieň

Priestor, ktorý zbadáme ako prvý, keď vstúpime do akéhokoľvek bytu či domu, hrá omnoho dôležitejšiu úlohu, než si možno myslíme. Nejde iba o štvorcové metre, kde sa …