Domov / MAGAZÍN / INŠPIRÁCIA / Tipy na typy: Komoda

Tipy na typy: Komoda

08. 03. 2021, SCONTO Nábytok
Komodu nájdeme takmer v každej domácnosti. Obľúbený kus nábytku sprevádza ľudstvo už od staroveku, aj keď pôvodne mal podobu obyčajnej drevenej truhlice na odkladanie šatstva. Dnes sa stretávame s komodami vo všetkých možných podobách a štýloch a sú určené do rôznych miestností a na rozličné účely. Aké rôzne podoby môže mať tento typ nábytku?

V obývačke

Komoda Nizza
V obývačke trávime chvíle odpočinku, preto by komoda v nej mala plniť najmä estetickú funkciu. Samozrejme, stále treba vyzdvihnúť aj jej funkciu úložného priestoru. Na výber máte z rôznych druhov komôd – od zásuvkových cez kombinované s dvierkami a otvorenými policami až po zasklené komody na vystavenie rodinných pokladov a trofejí. Komodám v obývačke pristane predovšetkým biela farba, ktorá vyzdvihne aj dekorácie umiestnené na nej. Prvok moderny a minimalizmu vnesie do interiéru komoda s dizajnovým nepravidelným tvarom dvierok.
 

Komoda ako statement piece

Atypická komoda môže fungovať aj ako „statement piece“ obývačky. Zakomponovaním kúskov, ktoré sú jedinečné a originálne, vdýchnete interiéru dušu. Kus histórie ukrýva komoda CITY s rustikálnym vzhľadom a ručne opracovaným akáciovým drevom. V tomto prípade nechajte komodu s veľkým úložným priestorom vyniknúť samostatne pri stene a zachovajte správny balans medzi starým a novým. Doplniť ju môžete nástenným regálom či skrinkou pod televízor z rovnakého nábytkového programu.
Komoda City

Komoda v spálni

Komoda Jasmin
Spálňa by nemala byť miestom na zhromažďovanie vecí. Naopak, miesto na dokonalý oddych a odpočinok si zaslúži dizajnovú čistotu a jednoduchý nábytok. Ideálnym doplnkom štandardných aj vstavaných skríň je komoda s viacerými zásuvkami, ktorá poslúži ako bielizník. Uložíte do nej veci, ktoré sa nevošli do skrine. Ak máte radi útulnosť a vo vašom interiéri prevláda vidiecky štýl, ideálna bude priestranná sivá komoda JASMIN so zásuvkami v strede a s dvomi dvierkami po bokoch. Svoje využitie nájde aj v obývačke, detskej izbe, vo veľkej predsieni alebo v jedálni.

Štýlová komoda do kúpeľne

Kúpeľňová komoda patrí k nevyhnutnému vybaveniu kúpeľne a dopĺňa skrinku pod umývadlo, ktorá poskytuje základný úložný priestor. Komoda je ideálnym riešením na uskladnenie vecí, ktoré chcete nechať skryté, napríklad uteráky, fén, žehlička na vlasy aj rôzna kozmetika. Niektorí v nej dokonca skladujú čistiace prostriedky. Hoci v tejto miestnosti sú najobľúbenejšie biele komody, svoje miesto si tu nájdu aj farby či drevené dekory. Štýlovo bude pôsobiť kúpeľňová skrinka s dekorom starého dreva, kovovými nožičkami a relingovými rúčkami. Dve otvorené police môžete použiť na vystavenie kozmetiky alebo uloženie vecí, ktoré potrebujete mať poruke.
Komoda Roof

Elegantná komoda do jedálne

Komoda Mallorca
Trendy v dizajne sa menia, ale komoda je stále ikonou elegancie. Najmä tá v jedálni. V období gotiky dostali bohato vyrezávané drevené truhlice vysoké podnože a vznikli tak prvé komody na vystavenie stolového náčinia zo striebra a zlata. Dnes označujeme komody v jedálňach ako príborníky. Miesto pri jedálenskom stole vhodne doplní komoda v kombinácii dekorov orecha a tmavého duba so zasklenými dvierkami a s kovovými rúčkami. Ak ju chcete ozvláštniť, umiestnite do otvorených políc LED podsvietenie, ktoré spraví aj z obyčajnej obedovej misy umelecký objekt.

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Očami dizajnéra: Spálňa v škandinávskom štýle

Ktorá miestnosť v byte má byť čo najpríjemnejšia, najútulnejšia a pôsobiť relaxačne? Ak ste tipovali spálňu, nemýlili ste sa. Ide o izbu, v ktorej sa oddávame oddych…

Očami dizajnéra: Moderná kuchyňa v bielom vyhotovení

Biele kuchyne sú trendom, ktorý len tak neomrzí. Majú viacero výhod, hodia sa do rôznych štýlov bývania a dajú sa ľahko dotvoriť decentnými aj výraznými doplnkami. N…