V odraze zrkadiel

Domov / MAGAZÍN / SKRÁŠĽUJEME / V odraze zrkadiel
Publikováno: 23. 05. 2020
Zrkadlá dokážu vytvoriť v interiéri skutočné kúzla! Stačí dodržať niekoľko jednoduchých zásad, ktoré maximalizujú efekt zrkadla, ale inak môžete byť veľmi kreatívni a nechať fantázii "voľnú ruku". Verte, že zrkadlo môže byť oveľa viac než užitočný pomocník, v ktorom si len ráno rýchlo skontrolujete účes. Ako môžete zrkadlá použiť a čoho sa držať či vyvarovať?
Ako každodenného pomocníka si zrkadlo najčastejšie zavesíte do kúpeľne. To je, samozrejme, praktická a správna voľba, bola by ale škoda obmedzovať sa len na túto miestnosť. Zrkadlo bez rámu je tak decentné, že ho môžete umiestniť prakticky kamkoľvek v byte.

Ak chcete, aby v interiéri naozaj zažiarilo, potom stavte na nápadný rám, ktorý podčiarkne štýl a eleganciu už existujúceho zariadenia.
Zrkadlo GOA 3513

OPTICKY ZVÄČŠÍ PRIESTOR

Zrkadlá majú úžasnú schopnosť opticky zväčšiť priestor. Sú teda ideálnym doplnkom do malých priestorov, akými sú často napríklad predsiene či kúpeľne. Ak chcete niečo skutočne neobvyklé, môžete umiestniť dve zrkadlá oproti sebe a vytvoriť dojem nekonečnej miestnosti. Niektorým ľuďom sa však z tohto pohľadu môže urobiť zle alebo sa môžu cítiť nepríjemne – preto s takouto inštaláciou zrkadiel opatrne.

ROZŽIARI ZLE OSVETLENÉ MIESTNOSTI

Program Spice

Zrkadlá tiež podporujú hru svetla. Ak ich teda umiestnite napríklad oproti oknu alebo vedľa okna, presvetlia celú miestnosť. Na tento účel môžete použiť aj viac ako jedno zrkadlo, mali by ste si však dať pozor na to, aby vás odraz svetla zo zrkadla v žiadnej časti miestnosti neoslňoval. Zrkadlo môže byť aj súčasťou nábytku, ako sú napríklad skrine. Zaujímavý efekt tiež dosiahnete, ak zrkadlo odráža svetlo sviečky – potom máte postarané v byte o veľmi intímnu a romantickú atmosféru.

TYPY ZRKADIEL – VYBERTE SI TAKÉ, KTORÉ SA VÁM SKUTOČNE HODÍ

Nástenné zrkadlá patria k nestarnúcej klasike – hlavne preto, že majú nejednu výhodu. Vyrábajú sa vo všetkých veľkostiach, tvaroch a štýloch, nezaberajú žiadne miesto na zemi a môžete ich ľubovoľne premiestňovať, kým im nenájdete to správne miesto či uhol so svetlom. Nikde však nie je napísané, že zrkadlo musí byť vždy pribité na stene. Napríklad voľne stojace zrkadlo je vynikajúcim dizajnovým kúskom, ktorý okamžite pritiahne všetky oči v miestnosti. Je ideálne do spální, šatní alebo obývacích izieb. Skvelé a praktické môže byť aj zrkadlo s úložným priestorom, napríklad na šperky.

Stolné zrkadlá sa zase výborne hodia ako dekorácia na komody, ale aj do kúpeľne alebo na toaletný stolík. Na kozmetické účely je vhodné zvoliť si kozmetické zrkadlo, ktoré poskytuje z jednej strany štandardný a z druhej strany zväčšený odraz, prípadne aj zabudované LED svetlo.

Stojanové zrkadlo so šperkovnicou ESTELAR
V odraze zrkadiel

NIEKOĽKO DROBNOSTÍ, NA KTORÉ BY STE NEMALI ZABUDNÚŤ

  • Základnou funkciou zrkadla je, že odráža čokoľvek, čo stojí pred ním. To je dôležité si uvedomiť, keď budete vyberať miesto, kam zrkadlo zavesiť či postaviť. Malo by smerovať k otvorenej časti interiéru, zrkadliť estetickú časť miestnosti alebo čokoľvek, na čo ste pyšní. Podľa Feng Šuej vám práve táto praktika zaistí hojnosť a bohatstvo.
  • Opatrne so zrkadlami v spálni. Zrkadlo by nemalo byť priamo oproti posteli, pretože vás môže rušiť v pokojnom spánku. Rovnako tak by zrkadlo nemalo odrážať druhú miestnosť, pretože tak uberie pocit súkromia.
  • Zrkadlá, ktoré majú v interiéri praktickú funkciu, by mali byť prispôsobené všetkým členom rodiny – mal by sa v ňom vidieť najvyšší aj najnižší človek. Ak máte v rodine veľké výškové rozdiely, môžete si pomôcť polohovateľným zrkadlom, alebo voliť skrine so zrkadlom na dvierkach.
Program Bonanza
Ako vidíte, zrkadlá môžu vo vašom dome plniť nielen úlohu praktických pomocníkov. Nebojte sa experimentovania so zrkadlami, to vám môže priniesť viac úžitku ako sklamania. Na výber máte z veľkého množstva rôznych zrkadiel, nie je teda problém nájsť také kúsky, ktoré vám budú do interiéru skutočne dobre pasovať.
Publikováno: 23. 05. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytok

MAGAZÍN

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.
všetky články
Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Zariadili ste krásnu izbičku pre vašu princezničku či malého nezbedníka, ale dnes už vášho potomka akosi neoslovuje? Keď sa z dieťaťa stane tínedžer, objavia sa indi…
Čítať ďalej
Toppery – kedy sa vám zídu?

Toppery – kedy sa vám zídu?

Ak ste si kúpili nový matrac, určite vám ležalo na srdci, aby bol nielen pohodlný, ale aj trvácny. Možno netušíte, že komfort počas spánku a životnosť matraca môže z…
Čítať ďalej
Cookies Táto stránka používa cookies. Ďalším prehliadaním stránky vyjadrujete Váš súhlas. Viac informácií