Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Vešiakové panely sú ideálnym riešením do malej chodby

Vešiakové panely sú ideálnym riešením do malej chodby

15. 05. 2020, SCONTO Nábytok
„Ľudia posudzujú knihy podľa obálok, weby podľa ich domovských stránok a budovy podľa vestibulov,“ zhodnotila v jednej zo svojich publikácií Ludvika Kanická, pedagogička a teoretička zameraná na problematiku nábytku a dizajnu, dôležitosť zariadenia vstupných priestorov. V minulosti hral vstupný priestor významnú úlohu aj preto, že prezentoval materiálny status rodiny a slúžil ako „výkladná skriňa“ bytu alebo domu. Dnes už to tak nie je, napriek tomu netreba vstupné chodby funkčne či esteticky podceňovať.
Dôležitou funkciou vstupných priestorov je práve tá úložná. Kapacitu úložných priestorov je potrebné nadimenzovať tak, aby si zvršky mali kam odložiť domáci aj prípadná návšteva. Keďže predsiene sú často úzkymi chodbami, na zbytočne robustné riešenia tu nie je miesto. Predsiene mávajú rozlohu priemerne do 7 m2 a ich šírka by nemala byť menšia ako 1,1 m. Pri minime priestoru sa ako praktické ukážu predsieňové panely. Montujú sa priamo na stenu.

V JEDNOTNOM DIZAJNE

Samotný vešiakový panel s háčikmi na zavesenie zvrškov využíva vertikálny rozmer miestnosti. Môžete ho doplniť ďalšími kusmi z rovnakého nábytkového programu. Aby boli predsieňové steny naozaj praktické a multifunkčné, mali by okrem vešiaka na bundy obsahovať úložný priestor na topánky, vrchnú policu na odkladanie kabeliek alebo klobúkov a zrkadlo. V ideálnom prípade časť skrinky na topánky poslúži na sedenie pri obúvaní.
Predsieňový program GOLF

ÚLOŽNÝ PRIESTOR NAVYŠE

Predsieňové panely bývajú často vyrobené z laminátu alebo drevotriesky. Ich výhodou je, že sa ľahko udržiavajú, sú pomerne odolné a vďaka širokej ponuke dekorov ich viete bez problémov zladiť s podlahami či dverami.
Predsieňové panely
Predsieňové panely
Extra priestor na odloženie búnd a kabátov získate, ak si vyberiete model so šatníkovou tyčou na zavesenie ramienok pod hornou policou, ktorá doplní klasické háčiky.
Vešiakové panely sú ideálnym riešením do malej chodby
Okrem štandardných závesných panelov sú dostupné aj robustnejšie modely panelov, ktoré disponujú rôznymi odkladacími, podaktoré aj skrytými úložnými plochami.
Predsieňový panel CLIF
Vešiakové panely sú ideálnym riešením do malej chodby
Výhodou hotových panelov, ktoré si môžete objednať z e-shopu alebo zakúpiť v obchode, je, že pri jednom nákupe vybavíte a zladíte prakticky celú miestnosť. Vďaka ich jednoduchosti sa dajú kombinovať aj s nábytkovými solitérmi, výtvarnými doplnkami a so zeleňou, ktorá príjemne spestrí vstupné priestory každého domu a bytu.

Urobte prvý dojem nezabudnuteľným! Náš nový článok ponúka tipy na zariadenie predsiene pre každý štýl. Pozrite sa naň a nájdite inšpiráciu pre váš domov.

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Aká je tá naj a aké vybavenie do detskej postieľky je vhodné?

Snívate o tom, že postieľka vášho bábätka bude mäkká, s množstvom hračiek a baldachýnom? Je to síce pekná predstava, ale v tomto prípade platí, že menej je viac. Mal…

Konferenčný stolík: čo zohľadniť pri výbere?

Aká by to bola obývačka bez konferenčného stolíka? Výber toho správneho však môže byť poriadna fuška. Stolík by mal štýlovo zapadnúť do interiéru, plniť svoju funkci…