Vešiakové panely sú ideálnym riešením do malej chodby

Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Vešiakové panely sú ideálnym riešením do malej chodby
Publikováno: 15. 05. 2020
„Ľudia posudzujú knihy podľa obálok, weby podľa ich domovských stránok a budovy podľa vestibulov,“ zhodnotila v jednej zo svojich publikácií Ludvika Kanická, pedagogička a teoretička zameraná na problematiku nábytku a dizajnu, dôležitosť zariadenia vstupných priestorov. V minulosti hral vstupný priestor významnú úlohu aj preto, že prezentoval materiálny status rodiny a slúžil ako „výkladná skriňa“ bytu alebo domu. Dnes už to tak nie je, napriek tomu netreba vstupné chodby funkčne či esteticky podceňovať.
Dôležitou funkciou vstupných priestorov je práve tá úložná. Kapacitu úložných priestorov je potrebné nadimenzovať tak, aby si zvršky mali kam odložiť domáci aj prípadná návšteva. Keďže predsiene sú často úzkymi chodbami, na zbytočne robustné riešenia tu nie je miesto. Predsiene mávajú rozlohu priemerne do 7 m2 a ich šírka by nemala byť menšia ako 1,1 m. Pri minime priestoru sa ako praktické ukážu predsieňové panely. Montujú sa priamo na stenu.

V JEDNOTNOM DIZAJNE

Samotný vešiakový panel s háčikmi na zavesenie zvrškov využíva vertikálny rozmer miestnosti. Môžete ho doplniť ďalšími kusmi z rovnakého nábytkového programu. Aby boli predsieňové steny naozaj praktické a multifunkčné, mali by okrem vešiaka na bundy obsahovať úložný priestor na topánky, vrchnú policu na odkladanie kabeliek alebo klobúkov a zrkadlo. V ideálnom prípade časť skrinky na topánky poslúži na sedenie pri obúvaní.
Predsieňový program GOLF

ÚLOŽNÝ PRIESTOR NAVYŠE

Predsieňové panely bývajú často vyrobené z laminátu alebo drevotriesky. Ich výhodou je, že sa ľahko udržiavajú, sú pomerne odolné a vďaka širokej ponuke dekorov ich viete bez problémov zladiť s podlahami či dverami.
Predsieňové panely
Predsieňové panely
Extra priestor na odloženie búnd a kabátov získate, ak si vyberiete model so šatníkovou tyčou na zavesenie ramienok pod hornou policou, ktorá doplní klasické háčiky.
Vešiakové panely sú ideálnym riešením do malej chodby
Okrem štandardných závesných panelov sú dostupné aj robustnejšie modely panelov, ktoré disponujú rôznymi odkladacími, podaktoré aj skrytými úložnými plochami.
Predsieňový panel CLIF
Vešiakové panely sú ideálnym riešením do malej chodby
Výhodou hotových panelov, ktoré si môžete objednať z e-shopu alebo zakúpiť v obchode, je, že pri jednom nákupe vybavíte a zladíte prakticky celú miestnosť. Vďaka ich jednoduchosti sa dajú kombinovať aj s nábytkovými solitérmi, výtvarnými doplnkami a so zeleňou, ktorá príjemne spestrí vstupné priestory každého domu a bytu.
Publikováno: 15. 05. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytok

MAGAZÍN

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.
všetky články
Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Zariadili ste krásnu izbičku pre vašu princezničku či malého nezbedníka, ale dnes už vášho potomka akosi neoslovuje? Keď sa z dieťaťa stane tínedžer, objavia sa indi…
Čítať ďalej
Toppery – kedy sa vám zídu?

Toppery – kedy sa vám zídu?

Ak ste si kúpili nový matrac, určite vám ležalo na srdci, aby bol nielen pohodlný, ale aj trvácny. Možno netušíte, že komfort počas spánku a životnosť matraca môže z…
Čítať ďalej
Cookies Táto stránka používa cookies. Ďalším prehliadaním stránky vyjadrujete Váš súhlas. Viac informácií