Vážení zákazníci, v dňoch 31.10. a 1.11. budú naše obchodné domy zatvorené. Pre váš nákup neváhajte využiť náš e-shop.

Vešiakové panely sú ideálnym riešením do malej chodby

Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Vešiakové panely sú ideálnym riešením do malej chodby
„Ľudia posudzujú knihy podľa obálok, weby podľa ich domovských stránok a budovy podľa vestibulov,“ zhodnotila v jednej zo svojich publikácií Ludvika Kanická, pedagogička a teoretička zameraná na problematiku nábytku a dizajnu, dôležitosť zariadenia vstupných priestorov. V minulosti hral vstupný priestor významnú úlohu aj preto, že prezentoval materiálny status rodiny a slúžil ako „výkladná skriňa“ bytu alebo domu. Dnes už to tak nie je, napriek tomu netreba vstupné chodby funkčne či esteticky podceňovať.
Dôležitou funkciou vstupných priestorov je práve tá úložná. Kapacitu úložných priestorov je potrebné nadimenzovať tak, aby si zvršky mali kam odložiť domáci aj prípadná návšteva. Keďže predsiene sú často úzkymi chodbami, na zbytočne robustné riešenia tu nie je miesto. Predsiene mávajú rozlohu priemerne do 7 m2 a ich šírka by nemala byť menšia ako 1,1 m. Pri minime priestoru sa ako praktické ukážu predsieňové panely. Montujú sa priamo na stenu.

V JEDNOTNOM DIZAJNE

Samotný vešiakový panel s háčikmi na zavesenie zvrškov využíva vertikálny rozmer miestnosti. Môžete ho doplniť ďalšími kusmi z rovnakého nábytkového programu. Aby boli predsieňové steny naozaj praktické a multifunkčné, mali by okrem vešiaka na bundy obsahovať úložný priestor na topánky, vrchnú policu na odkladanie kabeliek alebo klobúkov a zrkadlo. V ideálnom prípade časť skrinky na topánky poslúži na sedenie pri obúvaní.
Predsieňový program GOLF

ÚLOŽNÝ PRIESTOR NAVYŠE

Predsieňové panely bývajú často vyrobené z laminátu alebo drevotriesky. Ich výhodou je, že sa ľahko udržiavajú, sú pomerne odolné a vďaka širokej ponuke dekorov ich viete bez problémov zladiť s podlahami či dverami.
Predsieňové panely
Predsieňové panely
Extra priestor na odloženie búnd a kabátov získate, ak si vyberiete model so šatníkovou tyčou na zavesenie ramienok pod hornou policou, ktorá doplní klasické háčiky.
Vešiakové panely sú ideálnym riešením do malej chodby
Okrem štandardných závesných panelov sú dostupné aj robustnejšie modely panelov, ktoré disponujú rôznymi odkladacími, podaktoré aj skrytými úložnými plochami.
Predsieňový panel CLIF
Vešiakové panely sú ideálnym riešením do malej chodby
Výhodou hotových panelov, ktoré si môžete objednať z e-shopu alebo zakúpiť v obchode, je, že pri jednom nákupe vybavíte a zladíte prakticky celú miestnosť. Vďaka ich jednoduchosti sa dajú kombinovať aj s nábytkovými solitérmi, výtvarnými doplnkami a so zeleňou, ktorá príjemne spestrí vstupné priestory každého domu a bytu.

MAGAZÍN

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.
všetky články
Vyberáme si jednolôžkovú posteľ

Vyberáme si jednolôžkovú posteľ

Jednolôžkové postele sú zvyčajne súčasťou detských a študentských izieb, využitie však nájdu aj v hosťovských izbách, pracovniach či menších bytoch, ktoré obývajú sl…
Čítať ďalej
Oživte izbu geometrickými tvarmi

Oživte izbu geometrickými tvarmi

Geometrické tvary sú v interiérovom dizajne veľmi obľúbené. Kruhy, štvorce, obdĺžniky, trojuholníky, rôzne krivky a ich kombinácie v nespočetnom množstve farieb využ…
Čítať ďalej
Cookies Táto stránka používa cookies. Ďalším prehliadaním stránky vyjadrujete Váš súhlas. Viac informácií