Domov / MAGAZÍN / INŠPIRÁCIA / 5x inak: V predsieni

5x inak: V predsieni

20. 04. 2021, SCONTO Nábytok
Predsieň reprezentuje celé obydlie, preto je dôležité zladiť ju so zvyškom interiéru. Jej špecifiká napovedajú, že pri výbere nábytku treba byť opatrný a rešpektovať najmä jej dispozičné možnosti. Hotové nábytkové zostavy a série nábytku ponúkajú množstvo variácií, ako ju zariadiť. Ktorý štýl je vám najviac sympatický?

Nadčasová vstupná chodba

Dobrým riešením pri zariaďovaní vstupnej chodby je predsieňová zostava vyskladaná z panela s háčikmi, veľkej viacúčelovej komody a zo zrkadla. Dekor dreva na panely a skrinka vo vysokom lesku v bielej farbe alebo v čiernej matnej úprave, to je nestarnúca kombinácia, ktorá sa postará o nadčasovosť a dizajnovú čistotu. Kontrast dreva a čiernej/bielej sa často objavuje v minimalistických škandinávskych interiéroch. Takáto zostava bude výborným doplnením vstavanej skrine na mieru. Uzavreté a polouzavreté riešenia s nenápadnými úchytkami ocenia tí, ktorí majú radi vizuálne čisté priestory.

Predsieň zladená s obývačkou

Pri obúvaní bude dobrým pomocníkom praktická lavica s textilným sedákom a úložnou plochou, ktorá doplní rovnako ladený nábytok. Industriálny vzhľad chodby navodí kombinácia dreva s výraznou kresbou a kovu v antracitovej farbe. V otvorených dispozíciách pekne ukáže, ak predsieň prepojíte s obytnou časťou. Zároveň je to možnosť, ako priestor opticky nafúknuť. Presne takúto možnosť ponúka nábytkový program Manhattan, ktorý ladí do jednotného štýlu obývačku, jedáleň aj predsieň.

Chodba v tmavých tónoch

Prvou vecou, na ktorú by ste pri zariaďovaní predsiene mali myslieť, je dostatok úložného priestoru. Vyhraďte si miesto na odkladanie topánok a oblečenia – ideálnym nábytkom do chodby je predsieňová skriňa na vešanie kabátov, lavica s odkladacím priestorom a štýlová komoda. V prípade veľkorysých priestorov môžete voliť aj tmavé odtiene dreva. Mdlosť sa z predsiene vytratí, ak do nej vnesiete aspoň jednu výraznú doplnkovú farbu. Priestor krásne presvetlí veľké zrkadlo s rámom v rovnakom štýle ako nábytok.

Predsieň plná detailov

Výhodou hotových zostáv pre chodby a predsiene je jednoduchá manipulácia a prípadné úpravy v usporiadaní. Ich svetlé odtiene sú typické nielen pre škandinávsky, ale aj rustikálny štýl. Séria Kordula v čistej bielej farbe je inšpirovaná štýlom Provence, ktorý sa premietol do horného pilastra a ozdobných kovových úchytiek, ktoré vyniknú na svetlom korpuse. Ak má vaša predsieň len pár štvorcových metrov, žiaduce môžu byť aj výklopné skrinky na topánky. Priestor opticky rozšíria aj zrkadlové dvere, ako je to napríklad v prípade skrine vo vidiecky ladenej zostave Antwerpen.

Predsieň pre tých, ktorí nemajú čo skrývať

Originálne riešenie do malých priestorov nemožno uprieť stojanom na oblečenie s policami či so zásuvkou a šatníkovou tyčou. Ich stabilitu zaručuje kovová konštrukcia. Otvorený odkladací priestor je zároveň možné využiť aj na dekoratívne účely. Ak chcete mať veci vo vstupnej chodbe predsa len prehľadne uložené, doplňte stojan na oblečenie dekoratívnym prúteným košíkom alebo odkladacím boxom. Vďaka jednoduchej manipulácii stojan presuniete práve tam, kde ho aktuálne potrebujete.
Stojany Tucson, RufaFu124. Zdroj: Sconto

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Moderné spálne – inšpirácie na príjemné zariadenie

Spálňa by mala byť útulným miestom na oddych a načerpanie novej energie. Aby sme sa v nej cítili dobre, musí odzrkadľovať náš vkus. Zároveň je potrebné najmä v malýc…

Moderné kuchyne na mieru v tomto roku

Moderné kuchyne na mieru z ponuky SCONTA zaujmú kvalitným vypracovaním aj dokonalým dizajnom. Ako vyzerá moderná kuchyňa na nasledujúce obdobie, ktoré trendy zostáva…