5x inak: V predsieni

Domov / MAGAZÍN / INŠPIRÁCIA / 5x inak: V predsieni
Publikováno: 20. 04. 2021
Predsieň reprezentuje celé obydlie, preto je dôležité zladiť ju so zvyškom interiéru. Jej špecifiká napovedajú, že pri výbere nábytku treba byť opatrný a rešpektovať najmä jej dispozičné možnosti. Hotové nábytkové zostavy a série nábytku ponúkajú množstvo variácií, ako ju zariadiť. Ktorý štýl je vám najviac sympatický?

Nadčasová vstupná chodba

Dobrým riešením pri zariaďovaní vstupnej chodby je predsieňová zostava vyskladaná z panela s háčikmi, veľkej viacúčelovej komody a zo zrkadla. Dekor dreva na panely a skrinka vo vysokom lesku v bielej farbe alebo v čiernej matnej úprave, to je nestarnúca kombinácia, ktorá sa postará o nadčasovosť a dizajnovú čistotu. Kontrast dreva a čiernej/bielej sa často objavuje v minimalistických škandinávskych interiéroch. Takáto zostava bude výborným doplnením vstavanej skrine na mieru. Uzavreté a polouzavreté riešenia s nenápadnými úchytkami ocenia tí, ktorí majú radi vizuálne čisté priestory.

Predsieň zladená s obývačkou

Pri obúvaní bude dobrým pomocníkom praktická lavica s textilným sedákom a úložnou plochou, ktorá doplní rovnako ladený nábytok. Industriálny vzhľad chodby navodí kombinácia dreva s výraznou kresbou a kovu v antracitovej farbe. V otvorených dispozíciách pekne ukáže, ak predsieň prepojíte s obytnou časťou. Zároveň je to možnosť, ako priestor opticky nafúknuť. Presne takúto možnosť ponúka nábytkový program Manhattan, ktorý ladí do jednotného štýlu obývačku, jedáleň aj predsieň.

Chodba v tmavých tónoch

Prvou vecou, na ktorú by ste pri zariaďovaní predsiene mali myslieť, je dostatok úložného priestoru. Vyhraďte si miesto na odkladanie topánok a oblečenia – ideálnym nábytkom do chodby je predsieňová skriňa na vešanie kabátov, lavica s odkladacím priestorom a štýlová komoda. V prípade veľkorysých priestorov môžete voliť aj tmavé odtiene dreva. Mdlosť sa z predsiene vytratí, ak do nej vnesiete aspoň jednu výraznú doplnkovú farbu. Priestor krásne presvetlí veľké zrkadlo s rámom v rovnakom štýle ako nábytok.

Predsieň plná detailov

Výhodou hotových zostáv pre chodby a predsiene je jednoduchá manipulácia a prípadné úpravy v usporiadaní. Ich svetlé odtiene sú typické nielen pre škandinávsky, ale aj rustikálny štýl. Séria Kordula v čistej bielej farbe je inšpirovaná štýlom Provence, ktorý sa premietol do horného pilastra a ozdobných kovových úchytiek, ktoré vyniknú na svetlom korpuse. Ak má vaša predsieň len pár štvorcových metrov, žiaduce môžu byť aj výklopné skrinky na topánky. Priestor opticky rozšíria aj zrkadlové dvere, ako je to napríklad v prípade skrine vo vidiecky ladenej zostave Antwerpen.

Predsieň pre tých, ktorí nemajú čo skrývať

Originálne riešenie do malých priestorov nemožno uprieť stojanom na oblečenie s policami či so zásuvkou a šatníkovou tyčou. Ich stabilitu zaručuje kovová konštrukcia. Otvorený odkladací priestor je zároveň možné využiť aj na dekoratívne účely. Ak chcete mať veci vo vstupnej chodbe predsa len prehľadne uložené, doplňte stojan na oblečenie dekoratívnym prúteným košíkom alebo odkladacím boxom. Vďaka jednoduchej manipulácii stojan presuniete práve tam, kde ho aktuálne potrebujete.
Stojany Tucson, RufaFu124. Zdroj: Sconto
Publikováno: 20. 04. 2021
Autor článku: SCONTO Nábytok

MAGAZÍN

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.
všetky články
Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Zariadili ste krásnu izbičku pre vašu princezničku či malého nezbedníka, ale dnes už vášho potomka akosi neoslovuje? Keď sa z dieťaťa stane tínedžer, objavia sa indi…
Čítať ďalej
Toppery – kedy sa vám zídu?

Toppery – kedy sa vám zídu?

Ak ste si kúpili nový matrac, určite vám ležalo na srdci, aby bol nielen pohodlný, ale aj trvácny. Možno netušíte, že komfort počas spánku a životnosť matraca môže z…
Čítať ďalej
Cookies Táto stránka používa cookies. Ďalším prehliadaním stránky vyjadrujete Váš súhlas. Viac informácií