Vážení zákazníci, z dôvodu štátneho sviatku budú dňa 1.11.2020 naše obchodné domy zatvorené. Na nákup neváhajte využiť náš e-shop.

Boxspring 5-krát inak

Ak vám srdce piští za kráľovskou posteľou, ktorá by dobre vyzerala a zároveň vám ponúkala dostatok priestoru aj pohodlia, rozhodne by ste mali uvažovať nad boxspringom. Aj medzi týmito modelmi objavíte kúsky, ktoré vyhovejú rozličným estetickým požiadavkám.
Boxspringové postele vznikli v Spojených štátoch amerických pôvodne ako postele určené pre luxusné hotely. Používatelia a hoteloví návštevníci však s nimi boli natoľko spokojní, že začali po tomto type lôžok prahnúť aj vo svojich domácnostiach. Dnes patria k vyhľadávaným modelom postelí a popularitu si zachovávajú najmä vďaka vysokému komfortu.

Čo je boxspring? 

Na rozdiel od bežných modelov nepozostávajú postele boxspring iba z jedného matraca, ale z viacerých vrstiev, zvyčajne dvoch až troch. Spodnú časť, resp. jadro tvorí matrac s bonellovými pružinami, nosnú vrstvu taštičkový matrac a najvrchnejšiu penový matrac, ktorý sa nazýva topper. V pôvodnej verzii amerických boxspringových postelí nebol oddelený, ale integrovaný. Výrazným prvkom takýchto postelí je aj kvalitné čalúnenie či veľkoryso riešené, zvyčajne mäkké záhlavie. Okrem špeciálneho riešenia matraca a spacej plochy je veľkým plusom boxspringových postelí aj ich výška, ktorá umožňuje pohodlné vstávanie z lôžka.

Z akých typov boxspringových postelí si môžete vybírať?


Veľká a zároveň vzdušná

Dizajn boxspringových postelí najlepšie prispôsobíte štýlu svojho interiéru, ak zvolíte nadčasový model s elegantne zakomponovanými matracmi, ktoré chráni mäkké čalúnenie. Poťah je najlepšie zvoliť v nenápadnom prírodnom odtieni, keďže samotná posteľ je dostatočne výrazným dominantným prvkom. Stavte kartu aj na jednoduché priamočiare línie, prípadne si vyberte kúsok na nožičkách, ktoré robustnej posteli prepožičajú vzdušnejší ráz.

Posteľ boxspring VINTAGE
Posteľ boxspring OLYMPIE


Jednoduchá a praktická

Ak patríte k ľuďom, ktorí kladú dôraz najmä na funkčnosť, zadovážte si boxspring, ktorý bude mať úložné priestory na skladovanie doplnkových prikrývok, posteľného oblečenia, perín či vankúšov, ale aj sezónneho oblečenia. Úložné priestory môžu byť prístupné z bočných strán alebo spredu, závisí len od vás, aký typ otvárania vám lepšie vyhovuje.


Efektne vrstvená

Niektoré postele typu boxspring nemajú jednotlivé vrstvy matracov skryté, ale, naopak, priznané. Pôsobia skôr ako moderná verzia postele z rozprávky o princeznej na hrášku. Nedajte sa však pomýliť „nahým“, sparťanským vzhľadom. Takýto model bude v spálni pôsobiť príjemne a mäkko, pričom vrstvené zložky matraca podčiarknu celkový komfort postele.

Posteľ boxspring FENDY
Posteľ boxspring NIGEL

 

Komfortná do najmenšieho detailu

Ergonomicky tvarovaná posteľ sa vášmu telu odvďačí zdravým a výdatným spánkom. V súčasnosti sú v ponuke aj boxspringy, ktoré majú elektricky polohovateľný rošt kombinovaný s vysokokvalitným elastickým penovým matracom. Ovládač sa nachádza v praktickom pútku na bočnej strane postele.

 

Kombinovaná s drevom

Hoci v prípade boxspringov sa najčastejšie stretávame s celočalúnenými modelmi, dizajnéri mnohých kúskov vedia prekvapiť aj originálnym stvárnením. Aj takéto postele môžu byť zhotovené v kombinácii s iným materiálom, napríklad s drevom, ktoré zvýrazní prírodný charakter spálne a navodí v nej hrejivú atmosféru.

Posteľ boxspring DIORI

MAGAZÍN

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.
všetky články
Vyberáme si jednolôžkovú posteľ

Vyberáme si jednolôžkovú posteľ

Jednolôžkové postele sú zvyčajne súčasťou detských a študentských izieb, využitie však nájdu aj v hosťovských izbách, pracovniach či menších bytoch, ktoré obývajú sl…
Čítať ďalej
Oživte izbu geometrickými tvarmi

Oživte izbu geometrickými tvarmi

Geometrické tvary sú v interiérovom dizajne veľmi obľúbené. Kruhy, štvorce, obdĺžniky, trojuholníky, rôzne krivky a ich kombinácie v nespočetnom množstve farieb využ…
Čítať ďalej
Cookies Táto stránka používa cookies. Ďalším prehliadaním stránky vyjadrujete Váš súhlas. Viac informácií