Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Boxspring 5-krát inak

Boxspring 5-krát inak

14. 05. 2020, SCONTO Nábytok
Ak vám srdce piští za kráľovskou posteľou, ktorá by dobre vyzerala a zároveň vám ponúkala dostatok priestoru aj pohodlia, rozhodne by ste mali uvažovať nad boxspringom. Aj medzi týmito modelmi objavíte kúsky, ktoré vyhovejú rozličným estetickým požiadavkám.
Boxspringové postele vznikli v Spojených štátoch amerických pôvodne ako postele určené pre luxusné hotely. Používatelia a hoteloví návštevníci však s nimi boli natoľko spokojní, že začali po tomto type lôžok prahnúť aj vo svojich domácnostiach. Dnes patria k vyhľadávaným modelom postelí a popularitu si zachovávajú najmä vďaka vysokému komfortu.

Čo je boxspring? 

Na rozdiel od bežných modelov nepozostávajú postele boxspring iba z jedného matraca, ale z viacerých vrstiev, zvyčajne dvoch až troch. Spodnú časť, resp. jadro tvorí matrac s bonellovými pružinami, nosnú vrstvu taštičkový matrac a najvrchnejšiu penový matrac, ktorý sa nazýva topper. V pôvodnej verzii amerických boxspringových postelí nebol oddelený, ale integrovaný. Výrazným prvkom takýchto postelí je aj kvalitné čalúnenie či veľkoryso riešené, zvyčajne mäkké záhlavie. Okrem špeciálneho riešenia matraca a spacej plochy je veľkým plusom boxspringových postelí aj ich výška, ktorá umožňuje pohodlné vstávanie z lôžka.

Z akých typov boxspringových postelí si môžete vybírať?


Veľká a zároveň vzdušná

Dizajn boxspringových postelí najlepšie prispôsobíte štýlu svojho interiéru, ak zvolíte nadčasový model s elegantne zakomponovanými matracmi, ktoré chráni mäkké čalúnenie. Poťah je najlepšie zvoliť v nenápadnom prírodnom odtieni, keďže samotná posteľ je dostatočne výrazným dominantným prvkom. Stavte kartu aj na jednoduché priamočiare línie, prípadne si vyberte kúsok na nožičkách, ktoré robustnej posteli prepožičajú vzdušnejší ráz.

Posteľ boxspring VINTAGE
Posteľ boxspring OLYMPIE


Jednoduchá a praktická

Ak patríte k ľuďom, ktorí kladú dôraz najmä na funkčnosť, zadovážte si boxspring, ktorý bude mať úložné priestory na skladovanie doplnkových prikrývok, posteľného oblečenia, perín či vankúšov, ale aj sezónneho oblečenia. Úložné priestory môžu byť prístupné z bočných strán alebo spredu, závisí len od vás, aký typ otvárania vám lepšie vyhovuje.


Efektne vrstvená

Niektoré postele typu boxspring nemajú jednotlivé vrstvy matracov skryté, ale, naopak, priznané. Pôsobia skôr ako moderná verzia postele z rozprávky o princeznej na hrášku. Nedajte sa však pomýliť „nahým“, sparťanským vzhľadom. Takýto model bude v spálni pôsobiť príjemne a mäkko, pričom vrstvené zložky matraca podčiarknu celkový komfort postele.

Posteľ boxspring FENDY
Posteľ boxspring NIGEL

 

Komfortná do najmenšieho detailu

Ergonomicky tvarovaná posteľ sa vášmu telu odvďačí zdravým a výdatným spánkom. V súčasnosti sú v ponuke aj boxspringy, ktoré majú elektricky polohovateľný rošt kombinovaný s vysokokvalitným elastickým penovým matracom. Ovládač sa nachádza v praktickom pútku na bočnej strane postele.

 

Kombinovaná s drevom

Hoci v prípade boxspringov sa najčastejšie stretávame s celočalúnenými modelmi, dizajnéri mnohých kúskov vedia prekvapiť aj originálnym stvárnením. Aj takéto postele môžu byť zhotovené v kombinácii s iným materiálom, napríklad s drevom, ktoré zvýrazní prírodný charakter spálne a navodí v nej hrejivú atmosféru.

Posteľ boxspring DIORI

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Tipy na zariadenie obývačky, ak radi meníte atmosféru izby

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí milujú zmeny? Ani vás nadlho neuspokojí aktuálny vzhľad obývacej izby a po krátkom čase už rozmýšľate, čo upraviť? Pôsobivý redizajn nem…

Ako si vyberať sedacie súpravy a pohovky?

Sedacia súprava je srdcom obývacej izby. Vďaka veľkosti, umiestneniu aj rozsahu využitia predstavuje dominantný prvok zariadenia. Pri výbere sedačky a pohovky však t…