Ktorý radšej? Konferenčné stolíky s kovovým akcentom

Domov / MAGAZÍN / INŠPIRÁCIA / Ktorý radšej? Konferenčné stolíky s kovovým akcentom
Publikováno: 18. 02. 2021
Konferenčný stolík je súčasťou každej obývačky. Bez tohto nenápadného a praktického nábytku by miestnosť nebola kompletná. Jeho vznik sa datuje do 17. storočia, keď mal podobu čajového stolíka okrúhleho tvaru na vysokých nohách. Začiatkom 20. storočia vznikla verzia konferenčného stola s krátkymi nohami, čaj vystriedala káva pri čítaní dennej tlače a modely z dreva dostali rôzne tvary. Časom pribudli aj nové materiály a kombinácie. Vybrali sme pre vás päť tipov na konferenčné stolíky s kovovým akcentom.

Konferenčný stolík z masívu

Príjemnú atmosféru v obývačke dotvorí konferenčný stolík s vrchnou doskou z masívneho dreva. Na výber máte z mnohých drevín; obľúbený je domáci dub, ale aj exotické drevá tík a akácia. Práve akácia je ideálnou voľbou vzhľadom na tvrdosť, odolnosť aj pružnosť; v minulosti sa akáciové drevo používalo na stavbu lodí. Táto kvalitná drevina pochádza z plantáží v Indii, kde podlieha prísnej kontrole. Jej krása vynikne pri ručnom, hrubom opracovaní, ktoré prizná jemné prirodzené nedostatky. Podčiarkne ju aj kombinácia s kovom, konkrétne s čiernymi kovovými nohami.

Konferenčný stolík Spring

Originálny kovový stolík

Ak chcete mať v obývačke niečo originálne, vyberte si konferenčný stolík s netradičným tvarom a ručne opracovaným povrchom. Zámerné nepravidelnosti, zárezy, ryhy a iné nedokonalosti robia z dizajnového stolíka jedinečný obývačkový solitér. Do akých priestorov sa hodí takýto typ konferenčného stolíka so strieborným leskom a s povrchom pripomínajúcim tepaný kov? Je ideálny pre minimalistov a v správnej kombinácii bude pekne pôsobiť aj v modernom mestskom a industriálnom interiéri.

Konferenčný stolík Moona

Stolík do obývačky, ktorý šetrí miesto

Často hostíte návštevy? Keď sa zíde mnoho hostí, jeden konferenčný stolík niekedy nestačí. Aby ste nemuseli neustále odbiehať do kuchyne a odnášať šálky, poháre či taniere, kúpte si radšej súpravu praktických konferenčných stolíkov s kovovou konštrukciou, ktoré sa dajú vložiť jeden do druhého, čím ušetríte miesto. Dva stolíky s dubovou doskou v prípade nepoužívania jednoducho zasuniete do seba. Prípadne ich môžete premiestniť do iných častí obývačky alebo interiéru a používať ako štýlové stolíky pod kvety či na dekorácie.

Súbor konferenčných stolíkov Avery

Konferenčný stolík na vyvolanie vzdušného dojmu

Vzdušným dojmom bude pôsobiť moderný konferenčný stolík v kombinácii skla a kovu. Sklo je ušľachtilý a nadčasový materiál, nemusíte sa báť jeho krehkosti. Na výrobu konferenčných stolíkov sa dnes používa bezpečnostné tepelne tvrdené sklo, ktoré je približne päťkrát silnejšie ako klasické sklo. Vydrží teda oveľa väčšiu mechanickú záťaž. Jednoduchý štýl skleneného stolíka podčiarknu nohy z lešteného antikora alebo kovové diely prepájajúce jednotlivé časti z viacerých materiálov. Rátajte však so zvýšenou údržbou takéhoto konferenčného stolíka – v dôsledku odtlačkov prstov bude potrebné čistiť ho častejšie.
Konferenčný stolík Toledo
Konferenčný stolík Hamburg

Kávový stolík s rustikálnym nádychom

Toto riešenie je ideálne pre tých, ktorí majú radi rustikálny či koloniálny štýl a kus prírody v interiéri. Do takto zariadených interiérov sa hodí kvalitné a odolné masívne drevo s nepravidelnou štruktúrou. Jeho krásu zvýraznia drobné kovové detaily v podobe čierneho kovania a ozdobne vyrezávané časti nábytku, v tomto prípade nožičky. V kombinácii s inými kusmi nábytku z nábytkového programu Bombay vytvoríte dokonale zladený interiér.

Konferenčný stolík Bombay
Publikováno: 18. 02. 2021
Autor článku: SCONTO Nábytok

MAGAZÍN

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.
všetky články
Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Zariadili ste krásnu izbičku pre vašu princezničku či malého nezbedníka, ale dnes už vášho potomka akosi neoslovuje? Keď sa z dieťaťa stane tínedžer, objavia sa indi…
Čítať ďalej
Toppery – kedy sa vám zídu?

Toppery – kedy sa vám zídu?

Ak ste si kúpili nový matrac, určite vám ležalo na srdci, aby bol nielen pohodlný, ale aj trvácny. Možno netušíte, že komfort počas spánku a životnosť matraca môže z…
Čítať ďalej
Cookies Táto stránka používa cookies. Ďalším prehliadaním stránky vyjadrujete Váš súhlas. Viac informácií