Domov / MAGAZÍN / INŠPIRÁCIA / Ktorý radšej? Konferenčné stolíky s kovovým akcentom

Ktorý radšej? Konferenčné stolíky s kovovým akcentom

18. 02. 2021, SCONTO Nábytok
Konferenčný stolík je súčasťou každej obývačky. Bez tohto nenápadného a praktického nábytku by miestnosť nebola kompletná. Jeho vznik sa datuje do 17. storočia, keď mal podobu čajového stolíka okrúhleho tvaru na vysokých nohách. Začiatkom 20. storočia vznikla verzia konferenčného stola s krátkymi nohami, čaj vystriedala káva pri čítaní dennej tlače a modely z dreva dostali rôzne tvary. Časom pribudli aj nové materiály a kombinácie. Vybrali sme pre vás päť tipov na konferenčné stolíky s kovovým akcentom.

Konferenčný stolík z masívu

Príjemnú atmosféru v obývačke dotvorí konferenčný stolík s vrchnou doskou z masívneho dreva. Na výber máte z mnohých drevín; obľúbený je domáci dub, ale aj exotické drevá tík a akácia. Práve akácia je ideálnou voľbou vzhľadom na tvrdosť, odolnosť aj pružnosť; v minulosti sa akáciové drevo používalo na stavbu lodí. Táto kvalitná drevina pochádza z plantáží v Indii, kde podlieha prísnej kontrole. Jej krása vynikne pri ručnom, hrubom opracovaní, ktoré prizná jemné prirodzené nedostatky. Podčiarkne ju aj kombinácia s kovom, konkrétne s čiernymi kovovými nohami.

Konferenčný stolík Spring

Originálny kovový stolík

Ak chcete mať v obývačke niečo originálne, vyberte si konferenčný stolík s netradičným tvarom a ručne opracovaným povrchom. Zámerné nepravidelnosti, zárezy, ryhy a iné nedokonalosti robia z dizajnového stolíka jedinečný obývačkový solitér. Do akých priestorov sa hodí takýto typ konferenčného stolíka so strieborným leskom a s povrchom pripomínajúcim tepaný kov? Je ideálny pre minimalistov a v správnej kombinácii bude pekne pôsobiť aj v modernom mestskom a industriálnom interiéri.

Konferenčný stolík Moona

Stolík do obývačky, ktorý šetrí miesto

Často hostíte návštevy? Keď sa zíde mnoho hostí, jeden konferenčný stolík niekedy nestačí. Aby ste nemuseli neustále odbiehať do kuchyne a odnášať šálky, poháre či taniere, kúpte si radšej súpravu praktických konferenčných stolíkov s kovovou konštrukciou, ktoré sa dajú vložiť jeden do druhého, čím ušetríte miesto. Dva stolíky s dubovou doskou v prípade nepoužívania jednoducho zasuniete do seba. Prípadne ich môžete premiestniť do iných častí obývačky alebo interiéru a používať ako štýlové stolíky pod kvety či na dekorácie.

Súbor konferenčných stolíkov Avery

Konferenčný stolík na vyvolanie vzdušného dojmu

Vzdušným dojmom bude pôsobiť moderný konferenčný stolík v kombinácii skla a kovu. Sklo je ušľachtilý a nadčasový materiál, nemusíte sa báť jeho krehkosti. Na výrobu konferenčných stolíkov sa dnes používa bezpečnostné tepelne tvrdené sklo, ktoré je približne päťkrát silnejšie ako klasické sklo. Vydrží teda oveľa väčšiu mechanickú záťaž. Jednoduchý štýl skleneného stolíka podčiarknu nohy z lešteného antikora alebo kovové diely prepájajúce jednotlivé časti z viacerých materiálov. Rátajte však so zvýšenou údržbou takéhoto konferenčného stolíka – v dôsledku odtlačkov prstov bude potrebné čistiť ho častejšie.
Konferenčný stolík Toledo
Konferenčný stolík Hamburg

Kávový stolík s rustikálnym nádychom

Toto riešenie je ideálne pre tých, ktorí majú radi rustikálny či koloniálny štýl a kus prírody v interiéri. Do takto zariadených interiérov sa hodí kvalitné a odolné masívne drevo s nepravidelnou štruktúrou. Jeho krásu zvýraznia drobné kovové detaily v podobe čierneho kovania a ozdobne vyrezávané časti nábytku, v tomto prípade nožičky. V kombinácii s inými kusmi nábytku z nábytkového programu Bombay vytvoríte dokonale zladený interiér.

Konferenčný stolík Bombay

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Očami dizajnéra: Obývacia izba v eklektickom štýle

Ste kreatívni a nemáte radi uhladenosť ani stereotyp? Radi sa líšite od ostatných a neláka vás ísť ruka v ruke s aktuálnymi trendmi, no napriek tomu chcete, aby vaše…

Aký typ skrine si vybrať do pracovne?

Práca s notebookom na kolenách na gauči či kuchynskom stole je častou náhradou improvizovanej domácej kancelárie. Keď sa však začnú ozývať vaše preťažené trapézy či …