Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Poznáte najnovšie trendy v interiérovom osvetlení?

Poznáte najnovšie trendy v interiérovom osvetlení?

15. 05. 2020, SCONTO Nábytok
Svietidlá v interiéri sú nielen funkčným prvkom, ale vytvárajú správnu atmosféru a svojimi tvarmi, veľkosťou aj farbou sa podieľajú na celkovom vzhľade miestnosti. Aké trendy v osvetlení sme si v poslednom čase všimli a nemali by ujsť vašej pozornosti?

Závesné svietidlá, stolové lampy, lustre... v porovnaní s ostatným vybavením domácnosti im pri zariaďovaní nevenujeme až toľko času a priestoru. A pritom správny výber osvetlenia je to, čo dotvára atmosféru v každej miestnosti.

Svietidlo môže totiž ovplyvňovať našu náladu a psychiku napodobením denného svetla a zvýšiť tým aj našu aktivitu. Alebo naopak, pripraviť nás na odchod do ríše snov. Čo je teraz v rámci dizajnu svietidiel trendové? Po odpoveď a inšpiráciu nemusíme chodiť ďaleko, každé dva roky sa súbežne s výstavou Milan Furniture Fair koná v Taliansku aj prehliadka toho najlepšieho zo sveta svietidiel v rámci výstavy Euroluce.

Krivky sú in!

Tento rok na nej svetlo bolo postavené do pozície samostatného dizajnového elementu a takmer až umeleckého diela. Na čo sa teda môžete tešiť?

Lustre sú tento rok ešte väčšie, prepracovanejšie a zaujímavejšie a objavovať sa budú materiály ako koža a hliník. Svietidlá visiace na napájacích kábloch dodajú interiéru priemyselný štýl a vďaka svojej variabilite dominantnými zostávajú LED svietidlá. Tie sa ako nepriame osvetlenie objavujú zakomponované do zrkadiel, nábytku či svetelných panelov na strope.

Poznáte najnovšie trendy v interiérovom osvetlení?

Rok 2019 je návratom štýlu Art Déco a moderny, príjemným spestrením sú oblé a organické lampy a lustre inšpirované obdobím od 20. rokov minulého storočia až po Mid-Century dizajn 70. rokov. Obľúbený retro a vintage štýl doplnia dekoračné „edisonky“ – žiarovky v tvare mohutnej bubliny z číreho alebo dymového skla so špirálovými vláknami. Strohé žiarovky bez tienidla vyniknú zoskupené nad kuchynským ostrovčekom alebo jedálenským stolom.

Poznáte najnovšie trendy v interiérovom osvetlení?

 

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Kupujeme pre bábätká: detská postieľka a prebaľovací pult

Čakáte prírastok a chcete svojej ratolesti pripraviť útulnú a zároveň funkčnú detskú izbičku? K dôležitým veciam, ktoré sú súčasťou výbavy domácností s novorodencom,…

Tipy na zariadenie obývačky, ak radi meníte atmosféru izby

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí milujú zmeny? Ani vás nadlho neuspokojí aktuálny vzhľad obývacej izby a po krátkom čase už rozmýšľate, čo upraviť? Pôsobivý redizajn nem…