Poznáte najnovšie trendy v interiérovom osvetlení?

Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Poznáte najnovšie trendy v interiérovom osvetlení?
Publikováno: 15. 05. 2020
Svietidlá v interiéri sú nielen funkčným prvkom, ale vytvárajú správnu atmosféru a svojimi tvarmi, veľkosťou aj farbou sa podieľajú na celkovom vzhľade miestnosti. Aké trendy v osvetlení sme si v poslednom čase všimli a nemali by ujsť vašej pozornosti?

Závesné svietidlá, stolové lampy, lustre... v porovnaní s ostatným vybavením domácnosti im pri zariaďovaní nevenujeme až toľko času a priestoru. A pritom správny výber osvetlenia je to, čo dotvára atmosféru v každej miestnosti.

Svietidlo môže totiž ovplyvňovať našu náladu a psychiku napodobením denného svetla a zvýšiť tým aj našu aktivitu. Alebo naopak, pripraviť nás na odchod do ríše snov. Čo je teraz v rámci dizajnu svietidiel trendové? Po odpoveď a inšpiráciu nemusíme chodiť ďaleko, každé dva roky sa súbežne s výstavou Milan Furniture Fair koná v Taliansku aj prehliadka toho najlepšieho zo sveta svietidiel v rámci výstavy Euroluce.

Krivky sú in!

Tento rok na nej svetlo bolo postavené do pozície samostatného dizajnového elementu a takmer až umeleckého diela. Na čo sa teda môžete tešiť?

Lustre sú tento rok ešte väčšie, prepracovanejšie a zaujímavejšie a objavovať sa budú materiály ako koža a hliník. Svietidlá visiace na napájacích kábloch dodajú interiéru priemyselný štýl a vďaka svojej variabilite dominantnými zostávajú LED svietidlá. Tie sa ako nepriame osvetlenie objavujú zakomponované do zrkadiel, nábytku či svetelných panelov na strope.

Poznáte najnovšie trendy v interiérovom osvetlení?

Rok 2019 je návratom štýlu Art Déco a moderny, príjemným spestrením sú oblé a organické lampy a lustre inšpirované obdobím od 20. rokov minulého storočia až po Mid-Century dizajn 70. rokov. Obľúbený retro a vintage štýl doplnia dekoračné „edisonky“ – žiarovky v tvare mohutnej bubliny z číreho alebo dymového skla so špirálovými vláknami. Strohé žiarovky bez tienidla vyniknú zoskupené nad kuchynským ostrovčekom alebo jedálenským stolom.

Poznáte najnovšie trendy v interiérovom osvetlení?
Publikováno: 15. 05. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytok

MAGAZÍN

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.
všetky články
Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Zariadili ste krásnu izbičku pre vašu princezničku či malého nezbedníka, ale dnes už vášho potomka akosi neoslovuje? Keď sa z dieťaťa stane tínedžer, objavia sa indi…
Čítať ďalej
Toppery – kedy sa vám zídu?

Toppery – kedy sa vám zídu?

Ak ste si kúpili nový matrac, určite vám ležalo na srdci, aby bol nielen pohodlný, ale aj trvácny. Možno netušíte, že komfort počas spánku a životnosť matraca môže z…
Čítať ďalej
Cookies Táto stránka používa cookies. Ďalším prehliadaním stránky vyjadrujete Váš súhlas. Viac informácií