Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Poznáte najnovšie trendy v interiérovom osvetlení?

Poznáte najnovšie trendy v interiérovom osvetlení?

15. 05. 2020, SCONTO Nábytok
Svietidlá v interiéri sú nielen funkčným prvkom, ale vytvárajú správnu atmosféru a svojimi tvarmi, veľkosťou aj farbou sa podieľajú na celkovom vzhľade miestnosti. Aké trendy v osvetlení sme si v poslednom čase všimli a nemali by ujsť vašej pozornosti?

Závesné svietidlá, stolové lampy, lustre... v porovnaní s ostatným vybavením domácnosti im pri zariaďovaní nevenujeme až toľko času a priestoru. A pritom správny výber osvetlenia je to, čo dotvára atmosféru v každej miestnosti.

Svietidlo môže totiž ovplyvňovať našu náladu a psychiku napodobením denného svetla a zvýšiť tým aj našu aktivitu. Alebo naopak, pripraviť nás na odchod do ríše snov. Čo je teraz v rámci dizajnu svietidiel trendové? Po odpoveď a inšpiráciu nemusíme chodiť ďaleko, každé dva roky sa súbežne s výstavou Milan Furniture Fair koná v Taliansku aj prehliadka toho najlepšieho zo sveta svietidiel v rámci výstavy Euroluce.

Krivky sú in!

Tento rok na nej svetlo bolo postavené do pozície samostatného dizajnového elementu a takmer až umeleckého diela. Na čo sa teda môžete tešiť?

Lustre sú tento rok ešte väčšie, prepracovanejšie a zaujímavejšie a objavovať sa budú materiály ako koža a hliník. Svietidlá visiace na napájacích kábloch dodajú interiéru priemyselný štýl a vďaka svojej variabilite dominantnými zostávajú LED svietidlá. Tie sa ako nepriame osvetlenie objavujú zakomponované do zrkadiel, nábytku či svetelných panelov na strope.

Poznáte najnovšie trendy v interiérovom osvetlení?

Rok 2019 je návratom štýlu Art Déco a moderny, príjemným spestrením sú oblé a organické lampy a lustre inšpirované obdobím od 20. rokov minulého storočia až po Mid-Century dizajn 70. rokov. Obľúbený retro a vintage štýl doplnia dekoračné „edisonky“ – žiarovky v tvare mohutnej bubliny z číreho alebo dymového skla so špirálovými vláknami. Strohé žiarovky bez tienidla vyniknú zoskupené nad kuchynským ostrovčekom alebo jedálenským stolom.

Poznáte najnovšie trendy v interiérovom osvetlení?

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Ako zariadiť byt lacno alebo 4 kroky, ako neminúť viac než treba

Plánujete sa osamostatniť, čaká vás prerábka, staviate či kupujete nový byt? Pri všetkých týchto životných momentoch vzniká otázka, ako zariadiť nové bývanie. Ceny n…

Riešenie do malých kuchýň: barové pulty a stoličky

Kuchyne s barovým pultom sú nielen trendom, ale aj praktickým riešením nejednej domácnosti. Pult dokáže v prípade spojenia kuchyne s obývačkou jednotlivé miestnosti …