Prijmite do služby užitočného pánskeho sluhu

Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Prijmite do služby užitočného pánskeho sluhu
Publikováno: 11. 05. 2020
Nemý sluha alebo pánsky sluha – reč nie je o služobníkovi v naškrobenej uniforme, ale o atypickom vešiaku, stojane na šaty, ktorý je už dlhé roky všestranným pomocníkom pre mužov aj ženy.
Vo viacerých šatníkoch a spálňach si bez neho nevieme predstaviť každodenné fungovanie. Väčšinou pozostáva z ramienka na sako a vešiaka na nohavice, ktoré sa naň – pekne vyžehlené – môžu prevesiť tak, aby sa nepokrčili. Takto si už večer môžete pripraviť celý outfit na ďalší deň a ráno nestrácať drahocenné minúty skúšaním oblečenia a žehlením. Nemý sluha zvykne stáť priamo v spálni či predsieni, alebo na mieste, kde sa používateľ najčastejšie prezlieka.Tip 

Nemý sluha je vhodný aj vtedy, ak si chcete zavesiť veci, ktoré si plánujete opätovne obliecť – nemusíte ich prácne skladať a zatvárať do skrine medzi čisté šatstvo, stačí ich prevesiť na stojan. Takýto pomocník sa ujal aj v hoteloch pre manažérov a obchodných cestujúcich.

Pánsky sluha FOLA

AKÝ TYP SI VYBRAŤ?

Pánsky sluhovia

Pánsky sluha tvorí obvykle doplnok mobiliára, mal by preto ladiť s ostatným nábytkom. Ak je spálňa zariadená v rustikálnom štýle, vhodný je výrobok z masívneho dreva. Moderné interiéry zasa doplní kovový nemý sluha, prípadne model v kombinácii chrómu a dreva. Niektoré kúsky sú riešené veľmi subtílne, iné majú masívnejšiu konštrukciu. Dôležitým atribútom je stabilita – najmä v prípade, ak je pomôcka určená pre väčšie množstvo šatstva. Niektorí pánski sluhovia zvyknú mať aj tvar stoličky. Ale pozor, mnoho modelov má nosnosť okolo 20 kg, určite si na takýto model nesadajte.

AKÉ MÁ PÁNSKY SLUHA VÝHODY?

 
  • Poslúži na prevesenie kompletného outfitu.
  • Šetrí váš čas pri rannom zhone.
  • Ochráni vaše šatstvo pred pokrčením.
  • Zamedzí neporiadku a rozhadzovaniu šatstva po celej izbe, posteliach či kreslách.
  • Môže vkusne doplniť zariadenie spálne či šatníka.
  • Je tiež dobrým pomocníkom na odkladanie spoteného šatstva, ktoré na ňom môže preschnúť skôr, ako ho hodíte do koša na špinavú bielizeň.
Prijmite do služby užitočného pánskeho sluhu

ČO HOVORÍ (NE)DÁVNA HISTÓRIA?

Kde sa takýto praktický stojan vzal? Niektoré pramene tvrdia, že prvým nemým sluhom na svete bola zlatá socha chlapca, ktorá dnes stojí v budove Neues Museum v Berlíne na bronzovom piedestáli a má okolo dvetisíc rokov. Vzhľad nemého sluhu sa v priebehu storočí menil, no jeho funkcia zostávala viac-menej rovnaká. Tento pomocník slúžil primárne na to, aby naň komorník prichystal oblečenie pre svojho pána. Za svoj názov vraj vďačí sluhom, ktorí stáli pri dverách a mlčky odkladali hosťom kabáty. Postupne túto rolu prevzal drevený či kovový pánsky sluha. V minulosti mali títo pomocníci dokonca zásuvky na ponožky či vešiak na klobúk.
Publikováno: 11. 05. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytok

MAGAZÍN

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.
všetky články
Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Zariadili ste krásnu izbičku pre vašu princezničku či malého nezbedníka, ale dnes už vášho potomka akosi neoslovuje? Keď sa z dieťaťa stane tínedžer, objavia sa indi…
Čítať ďalej
Toppery – kedy sa vám zídu?

Toppery – kedy sa vám zídu?

Ak ste si kúpili nový matrac, určite vám ležalo na srdci, aby bol nielen pohodlný, ale aj trvácny. Možno netušíte, že komfort počas spánku a životnosť matraca môže z…
Čítať ďalej
Cookies Táto stránka používa cookies. Ďalším prehliadaním stránky vyjadrujete Váš súhlas. Viac informácií