Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Prijmite do služby užitočného pánskeho sluhu

Prijmite do služby užitočného pánskeho sluhu

11. 05. 2020, SCONTO Nábytok
Nemý sluha alebo pánsky sluha – reč nie je o služobníkovi v naškrobenej uniforme, ale o atypickom vešiaku, stojane na šaty, ktorý je už dlhé roky všestranným pomocníkom pre mužov aj ženy.
Vo viacerých šatníkoch a spálňach si bez neho nevieme predstaviť každodenné fungovanie. Väčšinou pozostáva z ramienka na sako a vešiaka na nohavice, ktoré sa naň – pekne vyžehlené – môžu prevesiť tak, aby sa nepokrčili. Takto si už večer môžete pripraviť celý outfit na ďalší deň a ráno nestrácať drahocenné minúty skúšaním oblečenia a žehlením. Nemý sluha zvykne stáť priamo v spálni či predsieni, alebo na mieste, kde sa používateľ najčastejšie prezlieka.Tip 

Nemý sluha je vhodný aj vtedy, ak si chcete zavesiť veci, ktoré si plánujete opätovne obliecť – nemusíte ich prácne skladať a zatvárať do skrine medzi čisté šatstvo, stačí ich prevesiť na stojan. Takýto pomocník sa ujal aj v hoteloch pre manažérov a obchodných cestujúcich.

Pánsky sluha FOLA

AKÝ TYP SI VYBRAŤ?

Pánsky sluhovia

Pánsky sluha tvorí obvykle doplnok mobiliára, mal by preto ladiť s ostatným nábytkom. Ak je spálňa zariadená v rustikálnom štýle, vhodný je výrobok z masívneho dreva. Moderné interiéry zasa doplní kovový nemý sluha, prípadne model v kombinácii chrómu a dreva. Niektoré kúsky sú riešené veľmi subtílne, iné majú masívnejšiu konštrukciu. Dôležitým atribútom je stabilita – najmä v prípade, ak je pomôcka určená pre väčšie množstvo šatstva. Niektorí pánski sluhovia zvyknú mať aj tvar stoličky. Ale pozor, mnoho modelov má nosnosť okolo 20 kg, určite si na takýto model nesadajte.

AKÉ MÁ PÁNSKY SLUHA VÝHODY?

 
  • Poslúži na prevesenie kompletného outfitu.
  • Šetrí váš čas pri rannom zhone.
  • Ochráni vaše šatstvo pred pokrčením.
  • Zamedzí neporiadku a rozhadzovaniu šatstva po celej izbe, posteliach či kreslách.
  • Môže vkusne doplniť zariadenie spálne či šatníka.
  • Je tiež dobrým pomocníkom na odkladanie spoteného šatstva, ktoré na ňom môže preschnúť skôr, ako ho hodíte do koša na špinavú bielizeň.
Prijmite do služby užitočného pánskeho sluhu

ČO HOVORÍ (NE)DÁVNA HISTÓRIA?

Kde sa takýto praktický stojan vzal? Niektoré pramene tvrdia, že prvým nemým sluhom na svete bola zlatá socha chlapca, ktorá dnes stojí v budove Neues Museum v Berlíne na bronzovom piedestáli a má okolo dvetisíc rokov. Vzhľad nemého sluhu sa v priebehu storočí menil, no jeho funkcia zostávala viac-menej rovnaká. Tento pomocník slúžil primárne na to, aby naň komorník prichystal oblečenie pre svojho pána. Za svoj názov vraj vďačí sluhom, ktorí stáli pri dverách a mlčky odkladali hosťom kabáty. Postupne túto rolu prevzal drevený či kovový pánsky sluha. V minulosti mali títo pomocníci dokonca zásuvky na ponožky či vešiak na klobúk.

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Poznáte najnovšie trendy v interiérovom osvetlení?

Svietidlá v interiéri sú nielen funkčným prvkom, ale svojimi tvarmi, veľkosťou a farbou sa podieľajú aj na celkovom vzhľade miestnosti a pomáhajú vytvoriť jej atmosf…

Žltá sedačka prežiari interiér. Prečo sa táto farba hodí do obývačky?

Žltá farba väčšinou nie je prvým odtieňom, ktorý zvažujeme pri výbere sedačky. A je to škoda. Obývačku totiž dokáže presvetliť a rozžiariť. Ak práve uvažujete o kúpe…