Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Šatníkové skrine s posuvnými dverami šetria priestor

Šatníkové skrine s posuvnými dverami šetria priestor

05. 04. 2020, SCONTO Nábytok
Hľadáte dostatok úložného miesta, ale zároveň potrebujete usporiť každý centimeter štvorcový? Alebo potrebujete skriňu, ktorá esteticky pozdvihne interiér? V tom prípade môžete zvoliť štýlovú šatníkovú skriňu s posuvnými dverami.
Šatníkové skrine s posuvnými dverami nemusia byť iba doménou spální či detských izieb. Hodia sa aj do hál alebo technických miestností, napríklad práčovní. Jednoducho nájdu uplatnenie všade tam, kde potrebujete veci prehľadne usporiadať a zároveň schovať. Šatníkové skrine s posuvnými dverami navyše pôsobia štýlovo. Zväčša nemajú ani rúčky, prípadne len veľmi subtílne kovové úchytky na ľahšie otváranie, takže celkový vzhľad skrine nerušia žiadne prvky – na jednoliatej ploche ešte viac vynikne samotný dekor. Naopak, ak zvolíte bielu skriňu, bude v interiéri vyzerať nenápadne.
Náš tip

Ak nemáte skriňu so zabudovaným osvetlením, môžete svietidlá umiestniť priamo nad samotný šatníkový solitér. Takto budete mať v úložných priestoroch vždy prehľad a nebudete musieť rozsvecovať lampy v celej miestnosti.

Hoci majú takéto šatníkové skrine minimalistický dizajn, s ich finálnym vzhľadom sa môžete pohrať. Obľúbené sú drevené dekory, prípadne kombinácia dreva a laminovanej plochy, napríklad v neutrálnej bielej farbe. Ako kontrastný element býva zväčša riešený najmä stredový panel, či už v podobe zrkadla alebo iného dekoru. Skrini to dodá dynamiku a príjemnú vzdušnosť. Zrkadlo miestnosť zasa presvetlí a opticky zväčší. Do detskej izby či interiéru s kreatívnym nádychom sa pre zmenu hodia skrine s rôznymi grafickými motívmi. V tom prípade sa skriňa stane dominantným prvkom interiéru.
Šatníková skriňa SAFI
Pozícia zrkadla

Pozor dajte na umiestnenie zrkadla voči posteli. Niektorí ľudia sa pri zaspávaní oproti zrkadlu cítia trochu nepríjemne. Overte si teda, či vám to nebude prekážať.
Šatníkové skrine s posuvnými dverami šetria priestor

Vo finálnom výsledku zaváži aj to, koľko posuvných panelov si vyberiete. Široké dvere miestnosť opticky rozšíria, úzke vysoké panely vytvoria efekt vyššieho stropu. Na zvýraznenie šírky si môžete vybrať skriňu s jemnými vodorovnými pásmi či horizontálnou kresbou dreva. Modely s posuvnými dverami môžu byť vybavené aj dekoračnou rámovou lištou. Takýto variant je ideálny aj vtedy, ak túžite po skrini s posuvnými dverami, ale potrebujete kúsok, ktorý nepôsobí príliš minimalisticky.
Šatníková skriňa BELLEVUE

PORIADOK AJ VNÚTRI


Výhodou je, že skrine s posuvnými dverami sú v ponuke v rozličných šírkach. Existujú skrine široké tri metre, ktoré hravo vyplnia celú stenu bežného panelákového bytu. K dispozícii sú však aj užšie modely, napríklad so šírkou 120 cm – s nimi rozumne vyriešite úložné kapacity v malých priestoroch, ako sú haly. V neposlednom rade pozerajte na vnútorné vybavenie šatníkovej skrine a vopred si ujasnite, či radšej veci ukladáte do políc, alebo uprednostňujete vešiaky na šatníkovej tyči. Praktickým doplnkom sú tiež vstavané zásuvkové elementy, do ktorých ukryjete drobné šatstvo a doplnky ako jemnú spodnú bielizeň, šatky, šály, kravaty či ponožky.
Šatníkové skrine s posuvnými dverami šetria priestor
Výhody šatníkových skríň s posuvnými dverami
 
  • Sú vhodné aj do malých miestností – šetria priestor vďaka posuvnému mechanizmu, takže nemusíte myslieť na dostatok miesta pre otváranie dverí. 
  • Pôsobia moderne a elegantne. 
  • S dvierkami sa ľahko manipuluje a nikdy vám nebudú zavadzať.  
  • Môžete ich zladiť s inými kusmi nábytku, ako posteľ, komoda či pracovný stôl. 
  • Ak nepotrebujete vyslovene riešenie na mieru, môžete si zaobstarať peknú šatníkovú skriňu a ušetríte na práci stolára. 
  • Ľahko ju poskladáte aj sami, prípadne za pomoci montážnika.

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Očami dizajnéra: Praktická a harmonická predsieň

Predsieň je vstupná brána do našich domovov. Vypovedá o charaktere obyvateľov, ako aj celého interiéru. Mala by byť zariadená čo najpraktickejšie, no zároveň štýlovo…

Rohové sedačky – veľkorysé sedenie pre všetkých

Rohová sedačka v tvare písmena L alebo U je snom mnohých majiteľov bytov alebo domov. Má viacero výhod, nie je však ideálnym riešením do každého priestoru. Čo by ste…