Spoznáte film len podľa interiéru?

Domov / MAGAZÍN / BÝVAME / Spoznáte film len podľa interiéru?
Publikováno: 10. 05. 2020
Sú filmy, ktoré nestarnú a ktoré videli (takmer) všetci. Myslíte si, že ste skutoční filmoví „profíci“? Máme pre vás test. Vybrali sme päť známych filmov a zachytili interiéry, ktoré zobrazujú slávne scény. Spoznáte ich?

1. SLÁVNA VIANOČNÁ KLASIKA


Film s týmto interiérom ste zaručene videli, pretože je mnoho rokov vianočnou klasikou. Ide o obrovský rodinný dom zámožnej rodiny, čo z fotiek môžete uhádnuť aj sami. Na hornom obrázku je vidno vstupnú halu zdobenú vysokými stolíkmi s kvetinami a salón s klavírom. Tmavý nábytok a parkety sú citlivo doplnené o tkaný koberec a môžete vidieť dokonca aj spodok bieleho schodiska obloženého červeným kobercom. Steny sú otapetované ornamentmi v červeno-zelenej kombinácii. Interiéru dominujú nabielo natreté dvere i okná. Ak budete sami pre seba interiér posudzovať, nezabudnite zvážiť, že film bol natočený v roku 1990, takže nemožno očakávať moderné dizajnové prvky. 

Rada: Vo filme je hlavnou hviezdou malý chlapec, ktorý dokáže bravúrne preľstiť dospelých.

Spoznáte film len podľa interiéru?

2. JEDEN Z NAJVÄČŠÍCH FILMOV VŠETKÝCH ČIAS

Spoznáte film len podľa interiéru?


Aj tento film ste určite videli, pretože ide o jeden z najznámejších filmov všetkých čias. Interiér je mimoriadne luxusný – steny obložené tmavým drevom so zlatými ornamentmi, lampy na stenách, ťažký koberec a čalúnený nábytok. Ako zaujímavý doplnok sú tu i umelecké diela a kvety vo vázach na stole. 

Ako asi tušíte, tento film z roku 1997 ukazuje život bohatej smotánky... Alebo nie? 

Rada: Nejde o interiér domu, ale o lodnú kajutu.

3. KÚPEĽŇA Z JEDNEJ Z NAJZNÁMEJŠÍCH SCÉN KINEMATOGRAFIE

Spoznáte film len podľa interiéru?


Zdá sa vám interiér na tejto fotografii akýsi skromný? Ide však o veľmi slávnu kúpeľňu. Biele vyškárované dlaždice, tenký kúpeľňový záves a sprchovacia hlavica zo stropu. Minimalistické a príliš sterilné na bežné domáce použitie, však? Koniec koncov, kúpeľňu s takouto históriou by ste doma určite nechceli! 

Rada: V tomto čiernobielom filme sa asi 20 sekúnd po tomto zábere objaví za závesom temná postava.

4. JEDEN Z NAJÚSPEŠNEJŠÍCH ČESKÝCH FILMOV

Spoznáte film len podľa interiéru?


Aj tento film ste isto videli, veď je to pravá česká klasika. Spomeniete si na tento byt? Dve strešné okná, starožitný nábytok, čalúnené kreslá a podkrovná konštrukcia stropu. Napriek veľmi malému priestoru je byt zariadený vkusne, hoci možno nie podľa vášho gusta. 

Film bol natočený v roku 1983 v Česku, a preto môžete vidieť charakteristický interiérový dizajn práve z tohto obdobia. 

Rada: Zveriť deti do rúk skupinke mužov je niekedy naozaj hazard.

5. FILM, KTORÝ ZÍSKAL POZORNOSŤ CELÉHO SVETA


Kto by si nepamätal tento film? Interiér sa vám určite zdá povedomý. Prekrásne drevené obloženie s kovanými motívmi, okrúhle dvere, okná a priechody, masívny nábytok a nevyhnutný krb. Tento dom pripomína súžitie s prírodou v tom najčistejšom zmysle slova. Aj napriek malému neporiadku pôsobí veľmi útulne, nemyslíte? 

Rada: Tento domček sa nachádza v Kraji a rozhodne nie je prispôsobený pre život ľudí našej veľkosti.

Spoznáte film len podľa interiéru?
 

A aké sú správne odpovede?


 

1. Dom Kevina McKallistera zo známeho filmu Sám doma. (Zdroj obrázka v článku: film)

2. Lodná kajuta známej lode Titanic, kde umelec Jack maľoval ikonický portrét svojej lásky Kate. (Zdroj obrázka v článku: titanic-1997-movie.fandom.com)

3. Kúpeľňa, v ktorej prišla o život Marion v slávnom Hitchcockovom filme Psycho. (Zdroj obrázka v článku: adforum.com)

4. Byt Alberta a Kateřiny Horákovcov vo filme S tebou ma baví svet, ktorý môžete vidieť na konci filmu. (Zdroj obrázka v článku: film)

5. Dom Froda a Bilba Pytlíka v Kraji, nekonečnej zemi Pána prsteňov. (Zdroj obrázka v článku: wallpaperaccess.com)

Publikováno: 10. 05. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytok

MAGAZÍN

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.
všetky články
Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Zariadili ste krásnu izbičku pre vašu princezničku či malého nezbedníka, ale dnes už vášho potomka akosi neoslovuje? Keď sa z dieťaťa stane tínedžer, objavia sa indi…
Čítať ďalej
Toppery – kedy sa vám zídu?

Toppery – kedy sa vám zídu?

Ak ste si kúpili nový matrac, určite vám ležalo na srdci, aby bol nielen pohodlný, ale aj trvácny. Možno netušíte, že komfort počas spánku a životnosť matraca môže z…
Čítať ďalej
Cookies Táto stránka používa cookies. Ďalším prehliadaním stránky vyjadrujete Váš súhlas. Viac informácií