Tipy na typy: Nočný stolík

Domov / MAGAZÍN / INŠPIRÁCIA / Tipy na typy: Nočný stolík
Publikováno: 21. 06. 2021
Sociológovia hovoria, že tak, ako si želáte vo svojej obývačke ukázať to najlepšie zo svojho ja a naznačiť ostatným, v akom svetle chcete byť videní, vašu pravú podstatu odhalí až pohľad na nočný stolík. Ako vyzerá ten váš? Je na ňom poriadok a len nevyhnutné veci? Alebo množstvo kníh, ktoré, ako dúfate, raz dočítate? Nech je to, ako chce, prinášame vám zopár tipov, aké podoby váš nočný stolík môže mať.

Nočný stolík vo svojej pôvodnej podobe

Nočný stolík dostal svoj názov podľa toho, že v minulosti mal naozaj podobu malého stolíka či stolčeka pri posteli. Slúžil ako miesto na petrolejku, na odkladanie nádob s vodou, páni si naň zase odkladali svoje fajky či hodinky. Neskôr pribudli nové dizajnové riešenia a pridali sa zásuvky, funkcia tohto nábytku však zostala nezmenená. Stále slúži na odkladanie drobných vecí, kníh a aj na umiestnenie svietidla či budíka. Ak chcete vzdať hold nočnému stolíku v jeho pôvodnej podobe, vyberte si model na nožičkách, pokojne aj v súčasnom škandinávskom štýle.

Bez ostrých hrán

K čalúnenej posteli sa hodí aj stolík v rovnakom štýle, ktorý zostane v téme. Platí pravidlo, že najskôr sa kupuje práve posteľ. Čalúnený nočný stolík vnesie do spálne útulnosť a zároveň to nie je až také klasické riešenie, ktoré by ste našli v každej druhej domácnosti. Látkové čalúnenie bude potrebné občas povysávať, použiť môžete aj vysávač s mokrým vysávaním. Na kožu alebo ekokožu postačí navlhčená handrička, ktorou zotriete prach. Tým, že takýto stolík nemá ostré hrany, hodí sa aj do detskej izby.

S vôňou dreva

Ako nočný stolík poslúži aj malá zásuvková komoda. Ak bude z masívneho dreva ošetreného len transparentným lakom, vynikne kresba dreva a bude ideálnym spoločníkom k drevenej posteli z rovnakého druhu dreva. Jednotlivé štýly však môžete aj kombinovať a takýmto stolíkom doplniť posteľ s čalúneným čelom. Drevené nočné stolíky evokujú stabilitu a krásne voňajú.

Elegantné riešenie

Ak si spálňu ešte len zariaďujete a máte možnosť vyberať si nábytok, porozmýšľajte nad tým, že sa vzdáte úchytiek. S bezúchytkovými riešeniami sa najčastejšie stretávame v kuchyni, mechanické dotykové otváranie i zatváranie dvierok však oceníte aj v spálni. Ušetrí vás šmátrania po úchytkách v tme či keď ste rozospatí, navyše stolíky bez rúčok vyzerajú elegantne. Minimalistický dizajn podčiarknu čisté línie a vysoký lesk.

Dizajnová čerešnička v spálni

Spálňa zariadená v modernom štýle znesie aj výrazný nočný stolík. Ak chcete do vašej spálne dizajnový kúsok, voľte menej tradičné materiály (napríklad štýlové kovové nožičky) a výrazné detaily zásuviek. Takýto stolík dotvorí charakter interiéru spálne. Nezabúdajte však, že nočný stolík má byť hlavne funkčný. Jeho veľkosť by mala zodpovedať veľkosti postele – čím vyššia posteľ, tým vyššie stolíky –, mal by zabezpečiť pohodlie pri odkladaní vecí a zároveň nesmie blokovať prístup k posteli.
Publikováno: 21. 06. 2021
Autor článku: SCONTO Nábytok

MAGAZÍN

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.
všetky články
Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Zariadili ste krásnu izbičku pre vašu princezničku či malého nezbedníka, ale dnes už vášho potomka akosi neoslovuje? Keď sa z dieťaťa stane tínedžer, objavia sa indi…
Čítať ďalej
Toppery – kedy sa vám zídu?

Toppery – kedy sa vám zídu?

Ak ste si kúpili nový matrac, určite vám ležalo na srdci, aby bol nielen pohodlný, ale aj trvácny. Možno netušíte, že komfort počas spánku a životnosť matraca môže z…
Čítať ďalej
Cookies Táto stránka používa cookies. Ďalším prehliadaním stránky vyjadrujete Váš súhlas. Viac informácií