Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Umývadlové skrinky do kúpeľne

Umývadlové skrinky do kúpeľne

05. 06. 2021, SCONTO Nábytok
Umývadlo je kľúčovým prvkom kúpeľne. Dnes ho možno vidieť v rôznych dizajnových stvárneniach, rovnako ako aj skrinky, ktoré ho dopĺňajú a poskytujú tak úložný priestor na všetko, čo chceme mať v jeho blízkosti. Aké skrinky pod umývadlo sa nám ponúkajú?
Pri výbere sanity do kúpeľne je praktické staviť na modely tzv. nábytkových umývadiel. Sú navrhnuté tak, aby dokonale sadli na kúpeľňovú skrinku. Tú je možné kúpiť samostatne, ale aj ako súčasť nábytkovej zostavy do kúpeľne. Vďaka tomu budete mať v jednom štýle vyriešené všetky úložné priestory vo vašom domácom hygienickom zázemí.

Zapustené či samostatné umývadlo?

Umývadlá si vždy vyberajte podľa tvaru a rozmerov samotnej kúpeľňovej skrinky (prípadne naopak – pokiaľ ste si zadovážili najskôr umývadlo, skrinku si vyberajte podľa typu umývadla). Šírka dvojumývadiel sa zvykne pohybovať v rozmedzí 120 až 160 cm, vyžadujú si preto oveľa dlhšie modely skriniek. Umývadlo môže byť umiestnené nad skrinkou tak, že bude mať priznanú aj časť sifónu. Ak však milujete čistý dizajn, vyberte si radšej umývadlo umiestnené priamo na doske skrinky, pričom sifón bude šikovne ukrytý vnútri. Pri tejto verzii zostavy môžete dokonca hranatú skrinku hravo skombinovať aj s oválnym či iným atypicky tvarovaným umývadlom.
Náš tip
Túžite po dvoch umývadlách, ale vaša kúpeľňová skrinka má len jeden otvor na sifón? Vašu dilemu môžu vyriešiť dvojumývadlá so spojenou umývacou plochou a s jedným odpadom, resp. odtokom.
Keď chcete, aby kúpeľňová skrinka tvorila so sanitou jednoliaty celok, siahnite po tzv. zapustenom umývadle, ktoré je elegantne zabudované v nábytkovom prvku. V tomto prípade hľadajte v ponuke predajcov a výrobcov rovno kúpeľňové skrinky s umývadlom. Keďže sa dodávajú v celku, značne vám to uľahčí výber sanitárnych prvkov aj kúpeľňového nábytku
Závesná kúpeľňová skrinka so zabudovaným umývadlom Splash. Zdroj: Sconto

Krása sa ukrýva v detailoch

Hoci skrinka pod umývadlo figuruje skôr ako doplnok umývadla, dokáže vlastným dizajnom podčiarknuť jeho línie a celkový vzhľad. Ku klasickým bielym umývadlám sa prakticky hodí akýkoľvek typ skriniek a akýkoľvek druh materiálu. V súčasnosti sú však v ponuke aj umývadlá z kameňa, mramoru či rôzne farebné alebo tvarovo zaujímavé modely, ktoré povyšujú umývadlo na samostatný dizajnový prvok.
Najčastejšie sa kúpeľňové skrinky vyrábajú z laminovaného dreveného materiálu alebo drevotrieskovej dosky opatrenej fóliou, ktoré sú špeciálne upravené tak, aby dokázali vzdorovať zvýšenej vlhkosti. Ak túžite po prírodnom materiáli, ideálne je zvoliť skrinky z exotickejších, odolnejších druhov dreva, ako sú akácia, bambus či mangovník.
Kúpeľňová skrinka pod umývadlo Guru z akáciového dreva a skrinka Roof z drevotriesky potiahnutej fóliou. Zdroj: Sconto

Závesné či s nožičkami?

Veľkým hitom sú závesné kúpeľňové skrinky, ktoré priestoru dodávajú pocit vzdušnosti. Navyše ľahšie pod nimi utriete mokrú podlahu. Na druhej strane skrinky umiestnené na zemi, resp. kúpeľňové skrinky na nožičkách, využívajú celú výšku priestoru pod umývadlom, a tak poskytujú aj väčšiu úložnú kapacitu. Navyše sú ideálnym riešením, ak je zložité skrinku osadiť priamo do steny, napríklad do sadrokartónu. Kúpeľňová skrinka na nožičkách zároveň dodáva vášmu hygienickému zázemiu klasický „nábytkový“ vzhľad, takže pripomína plnohodnotnú miestnosť v dome či byte.

Tip na záver

Ak patríte k náročnejším zákazníkom, kúpeľňové skrinky si môžete dať vyrobiť na mieru v rámci špeciálneho programu Viac ako kuchyňa priamo v kuchynskom štúdiu. Skrinky tak budú zodpovedať nielen priestorovým nárokom, ale vďaka rôznym dizajnovým možnostiam aj vášmu vkusu.

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Konferenčný stolík: čo zohľadniť pri výbere?

Aká by to bola obývačka bez konferenčného stolíka? Výber toho správneho však môže byť poriadna fuška. Stolík by mal štýlovo zapadnúť do interiéru, plniť svoju funkci…

5 dôležitých bodov pri výbere šatníkovej skrine do detskej izby

Výber skrine do detskej izby si vyžaduje starostlivý prístup. Najdôležitejšia je bezpečnosť a zdravotná neškodnosť. Nasleduje variabilita, vďaka ktorej sa bude skriň…