Domov / MAGAZÍN / INŠPIRÁCIA / Viac ako kuchyňa – šikovné riešenia do celého interiéru

Viac ako kuchyňa – šikovné riešenia do celého interiéru

14. 03. 2021, SCONTO Nábytok
Vedeli ste, že z kuchynského štúdia môžete odchádzať nielen s novou kuchyňou, ale prakticky aj s celým interiérom zariadeným na mieru v jednotnom štýle? Každý kus nábytku má väčšinou vopred danú svoju funkciu. Kuchyne Nobilia sa však akoby mávnutím zázračného prútika dokážu zmeniť na predsieňovú zostavu, kúpeľňové skrinky či obývačkovú stenu.
Nobilia je lídrom nielen v oblasti kuchýň, ale uvedomuje si, že rovnako dôležitá je aj obývačka či iné časti interiéru. Nábytkový systém ponúka nespočetné množstvo možností na vnesenie poriadku do ktorejkoľvek miestnosti a pre riešenia na mieru v jednotnom dizajne v celom byte a dome. So systémom kuchynského nábytku vytvoríte čisté interiéry, útulné interiéry s moderným vzhľadom dreva aj romantické vidiecke interiéry. Kde všade nájde svoje využitie?

Obývačka

V obývačke rovnako ako v kuchyni oceníte napríklad bezodtlačkový povrch skriniek a podsvietené skrinky. Jednoduchú, ale pôsobivú obývačkovú zostavu vytvoria spodné skrinky v kombinácii s policami alebo otvorenými regálmi – takto zorganizovaná jednotka poskytne dostatočný úložný priestor. Do plánu obývacej izby môžete elegantne integrovať aj stolové dosky, ktoré možno skombinovať so závesnými skrinkami či zástenou. Ako dizajnový prvok bude pôsobiť sklenený panel umiestnený na spodnej skrinke, ktorý vytvorí otvorenú priehradku a z vrchnej strany ho bude ohraničovať pracovná doska v imitácii dreva.

Artis
Easytouch
Náš tip
Stávkou na istotu budú otvorené regály s drevodekorom kombinované s uzatvorenými skrinkami vo farbe alpská biela z kuchynského programu FASHION. Aj zrkadlový efekt vysokého lesku zostavy FLASH môžete kombinovať takmer s akýmkoľvek dekorom.

Fashion
Flash

Jedáleň

Jedálenský stôl je neodmysliteľnou súčasťou kuchyne, prípadne samostatnej jedálne. Jedálne od Nobilie sú presne také, ako by ste od tejto časti interiéru očakávali – útulné a do detailu zladené. Vybrať si môžete z rôznych stolových nôh a podnoží, lavíc, regálových programov a aj samotný nábytok. Farebne a materiálovo môžete zladiť napríklad vrchnú dosku jedálenského stola s kuchynským ostrovom alebo skrinkami.

Touch
Riva

Vstupné priestory

Predsieň si vyžaduje prehľadnosť, vzdušnosť, ale aj štýl, ktorým zadefinujete zvyšok interiéru. Predsiene vytvorené z kuchýň Nobilia sa vyznačujú kombinovateľnosťou a originálnym dizajnom. Predsieňový panel v tomto prípade nahradí kuchynská pracovná doska v požadovanom dekore, ktorú môžete skombinovať s rôznymi kuchynskými skrinkami, prípadne aj nikami v kontrastnej farbe. Sedenie vytvoríte vďaka dostatočne hlbokým spodným skrinkám, ktoré budú zároveň slúžiť ako úložný priestor.

Touch
Inline
Náš tip
Modelová zostava RIVA, ktorá je jednou z najobľúbenejších pre kuchyne, vnesie do predsiene čistý dizajn vďaka bezúchytkovým riešeniam a zároveň ho zútulní vďaka tmavému drevenému dekoru orecha. Luxusne bude pôsobiť aj ALU konštrukcia Backlight v čiernej farbe so skrinkami LUX s lakovanými dvierkami.

Predsieň Riva. Zdroj: Nobilia
Predsieň Lux. Zdroj: Nobilia

Kúpeľňa

Nezáleží na tom, či preferujete moderný, klasický alebo vidiecky štýl. Ponuka kúpeľní vychádza z modelov kuchýň a vďaka rôznym skrinkám, regálom, zrkadlovým skrinkám, umývadlám a batériám je dostatočne široká na to, aby si z ponúkaných modelov vybral naozaj každý. Okrem kúpeľne oceníte aj riešenie pre technické miestnosti a práčovne, v ktorých záleží na každom centimetri. Dôkazom ergonomickosti a funkčnosti, nad ktorými sa uvažovalo pri rozšírení sortimentu, je aj patentovaná spodná skrinka na umiestnenie práčky alebo sušičky. Tie sú situované do vyššej úrovne a je k nim bezproblémový prístup.

Riva
Lux
Laser
Náš tip
Modelový rad FASHION vnesie do kúpeľne modernosť vďaka kontrastu tmavého korpusu a bledých predných čelných plôch. Extra odolnosť v kúpeľni zabezpečia dvierka STONE ART z viacvrstvového laminátu.

Fashion
Stoneart

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Tohtoročné terasové trendy nie sú len o nábytku a vonkajšom sedení

Vždy, keď sa blíži letná sezóna, začne sa riešiť údržba nábytku na terase, príp. nákup nového. Čo keby ste sa tento rok pozreli na celkový vzhľad vašej terasy? Tohto…

Očami dizajnéra: Zariadenie izby pre tri deti

Zariaďovanie detskej izby pre tri deti môže byť náročné, najmä ak vezmeme do úvahy ich rozdielny vek, pohlavie a záujmy. Začať treba od nevyhnutných prvkov, bez ktor…