Domov / MAGAZÍN / BÝVAME / Známi interiéroví dizajnéri v zahraničí: Koho by ste si najali vy?

Známi interiéroví dizajnéri v zahraničí: Koho by ste si najali vy?

15. 05. 2020, SCONTO Nábytok
Mágovia, ktorí dokážu s interiérom skutočne zázraky. Títo interiéroví dizajnéri patria k svetovej špičke. Zverili by ste im do rúk svoj domov?

PHILIPPE STARCK


Meno Starck je v interiérovom dizajne skutočný pojem. Prvýkrát sa preslávil, keď navrhol apartmán vtedajšieho francúzskeho prezidenta Francoisa Mitterranda v roku 1982. Odvtedy ho obdivuje celý svet. Nevenuje sa len interiéru, ale aj produktovému dizajnu. Starckove zubné kefky sú tiež umeleckým dielom.  

K najslávnejším kusom nábytku, ktoré navrhol, patrí stolička Louis Ghost, stolička Ero|S|, Bubble Club pohovka a kreslo či stolička La Bohème. Phillipe Starck si však potrpí aj na udržateľnosť, všetky diela navrhuje s citom pre našu planétu.

Známi interiéroví dizajnéri v zahraničí: Koho by ste si najali vy?

KELLY HOPPEN

Známi interiéroví dizajnéri v zahraničí: Koho by ste si najali vy?

Kelly Hoppen je anglická interiérová dizajnérka a patrí k hviezdam interiérového dizajnu. Venuje sa predovšetkým rezidenciám, ale zariaďuje aj luxusné privátne jachty, reštaurácie, kancelárie či dokonca interiéry lietadiel. Medzi jej klientmi nájdeme aj manželov Beckhamovcov. Hoppen o dizajne napísala už 9 kníh.

VICTORIA HAGAN


Victoria Hagan reprezentuje newyorskú dizajnérsku scénu. V jej tvorbe cítiť prepojenie americkej klasiky a moderného luxusu. Hagan začala svoju kariéru s prominentnou dizajnérkou Simone Feldman, ktorá bola jej mentorkou. V roku 1985 spolu vytvorili spoločnosť Hagan-Feldman Interiors. Po smrti Feldman v roku 1991 založila Hagan vlastnú spoločnosť Victoria Hagan Interiors.  

Jej práca zdobí luxusné rezidencie po celých Spojených štátoch. Venuje sa aj dizajnu nábytku a v roku 2002 predstavila spoločnosť VH Collections. Jej dizajny nájdete takisto v knihe, ktorú publikovala pod názvom Victoria Hagan: Interior Portraits.

Známi interiéroví dizajnéri v zahraničí: Koho by ste si najali vy?

RYAN KORBAN

Známi interiéroví dizajnéri v zahraničí: Koho by ste si najali vy?

Ryan Korban prerazil medzi top mená svetového dizajnu aj napriek svojmu mladšiemu veku. Jeho tvorbu charakterizujú predovšetkým geometrické tvary, využitie mramoru či tlmené farby. Korben patrí k najobľúbenejším interiérovým dizajnérom módnych značiek. K jeho klientom sa radí Balenciaga či Alexander Wang. Korban sa vás svojou prácou usiluje zviesť.

MARK CUNNINGHAM


Mark Cunningham sa vyznačuje mužským, robustným a nadčasovým dizajnom. Z jeho tvorby cítiť vplyv z čias, kedy pracoval ako kreatívny riaditeľ Ralpha Laurena. Jeho záber je široký, venuje sa najmä rezidenčným interiérom, no tiež dizajnu hotelov. Jeho prvou zákazkou bol apartmán v newyorskej štvrti Upper East Side a dodnes ho považuje za jeden zo svojich najobľúbenejších projektov. Nábytok, ktorý Cunningham vo svojich interiéroch používa, je vždy pripravený na mieru. Môže byť pyšný na väčšinu svojich diel, no za svojho favorita považuje prácu na Martha’s Vineyard.

Známi interiéroví dizajnéri v zahraničí: Koho by ste si najali vy?

KELLY WEARSTLER

Známi interiéroví dizajnéri v zahraničí: Koho by ste si najali vy?


Kelly Wearstler do interiérov vkladá dušu. Nebojí sa experimentovať a spájať do jedného celku nábytok rôzneho štýlu. Jej prvým projektom bol dom v Hollywood Hills a krátko na to aj hotel Avalon v Beverly Hills. New York Times dokonca o desaťročie neskôr napísal, že jej dizajn v Avalon Beverly Hills ovplyvnil interiéry v boutique hoteloch okolo celého sveta. K jej absolútne najvýraznejším dielam patrí hotel Viceroy v Palm Springs a pozornosť médií si vyslúžil aj dizajn Viceroy v Santa Monice. Wearstler charakterizuje spontánnosť a temperament. Venuje sa najmä luxusným hotelom, rezortom a rezidenciám.

ROBERT COUTURIER


Robert Couturier je francúzsky dizajnér, ktorého charakteristickým rukopisom je spájanie veľkoleposti a minulosti so súčasným moderným umením. Couturier sa preslávil v roku 1987, keď si ho najal americký miliardár James Goldsmith, aby mu redefinoval a navrhol jeho 20 000-akrové kráľovstvo na pacifickom pobreží v Mexiku. Prestížny architektonický magazín Architectural Digest ho každoročne radí medzi najvýznamnejších architektov a dekoratérov na svete.

Couturier verí, že interiérový dizajn by mal zodpovedať celkovej architektúre budovy a predstave klienta. Jeho filozofiou je funkčnosť. Ľudia majú v jeho rezidenciách koniec-koncov žiť a dizajn by im v tom nemal brániť. Couturier je spoluautorom viacerých kníh o dizajne a jeho interiéry zdobia stránky časopisov, ako sú Vanity Fair, Vogue, Town and Country či New York Times.

Známi interiéroví dizajnéri v zahraničí: Koho by ste si najali vy?
Designérský svět je skutečně bohatý na výjimečné talenty. Kterému z nich byste svěřili do rukou svůj dům či byt vy?

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Regál do domácnosti: funkčný doplnok, ktorý poslúži v každej miestnosti

Regál patrí k multifunkčným kusom nábytku. Existuje v najrozmanitejších podobách, takže ho možno využiť v malých aj veľkých priestoroch, a to v interiéroch každého š…

Ako skladovať chlieb a pečivo: ideálny je chlebník, ale…

Chlieb ani iné druhy pečiva nepatria do chladničky alebo nepriedušného plastového vrecka. Nemali by ste ich nechávať voľne položené vonku ani v chlebníku. Ako teda s…