Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Zoznámte sa: Trendy v bývaní na rok 2020

Zoznámte sa: Trendy v bývaní na rok 2020

19. 05. 2020, SCONTO Nábytok
Prinášajú spestrenie a hravosť, rozžiaria interiér a kraľujú tak dlho, kým ich nevytlačia zase nové nápady, tvary, formy a farebné vyhotovenia. Interiérové trendy sa nemenia tak často ako módne kolekcie svetových značiek a majú dlhšie trvanie. Zozbierali sme pre vás tie najhorúcejšie trendy sezóny 2020. Do akej miery sa nimi inšpirujete, je len na vás.

OBÝVAČKOVÉ MARATÓNY

S obývačkou sa neodmysliteľne spája pohovka. Ako bude vyzerať tá pre rok 2020? Môže mať viacero podôb – ako francúzska sedačka, zaoblená a zamatová v štýle art déco alebo jedinečná pohovka so skulpturálnym nádychom. Oblúky na nábytku sú stále trendy. Podľa expertov bude vďaka svojej elegantnej siluete hviezdou roka aj pohovka v štýle Tuxedo, ktorá bola kedysi považovaná za jednu z predzvestí modernizmu. Spoznáte ju podľa charakteristických bočných opierok, ktoré sú v rovnakej výške ako zadná časť, a podľa vyššieho sedenia. Zároveň sa mení aj hĺbka sedenia – dosahuje až 100 cm. Je to trend, ktorý prináša tzv. binge-watching kultúra, teda seriálové maratóny na dlhé večery (aj noci).

Pohovka VOSS
Seznamte se: Trendy v bydlení pro rok 2020

GALÉRIA NA STENE

Okrem obľúbených tapiet môžete stenu dekorovať aj netradične – kobercom. Nástenné koberce nahradia obrazy či iné nástenné dekorácie a sú skvelým spôsobom, ako vylepšiť vzhľad miestnosti. Voľte výrazné a farebné vzory, ktoré vyniknú v neutrálne zariadených izbách. Abstraktné vzory nahradia nad pohovkou grafické umenie. Ak je trend gobelínov pre vás predsa len príliš odvážny, spravte si kompozíciu z obrazov a fotiek v rámoch rôznych tvarov a veľkostí. Medzi zarámované obrázky môžete zakomponovať aj zrkadlá, hodiny alebo klobúky zavesené na stene.

Sedací souprava TIKO
Seznamte se: Trendy v bydlení pro rok 2020

DIZAJNOVO ČISTÁ KUCHYŇA

Jedna vec je istá. Funkčnosť je v kuchyni stále na prvom mieste. Naďalej pretrváva trend kuchyne ako dizajnovo čistého prostredia a monolitických prvkov, ktoré odľahčujú otvorené skrinky a police. Kuchynský obklad sa už neobmedzuje len na priestor medzi skrinkami a pracovnou doskou, ale rozprestrie sa po celej stene. A keďže ľudia sú čoraz viac odvážni a neboja sa experimentovať, premietne sa to aj do farieb obkladov a vzorov na kuchynskej zástene. Čo sa týka kuchynskej linky, čoraz obľúbenejšie je tmavé drevo a matné povrchové úpravy, ktoré sa dobre kombinujú s antikorom, so sklom, ale aj s odtieňmi kovov a vytvárajú kontinuitu s obytným priestorom.

Kuchyně Nobilia INOX

KÚPEĽŇA A JEJ FORMÁTY

Kúpeľňa sa stáva miestom domáceho wellnessu, v ktorom možno telo zregenerovať vo vani alebo pod sprchovacím panelom s režimom pary, ktorý je čoraz vyhľadávanejší. Veľké formáty sa ďalšiu sezónu stanú ešte väčšími, pretože rozmer 240 cm výrobcovia dlažby predĺžili až na neuveriteľných 278 cm – dôvodom je svetlá výška miestností. Dekory verne napodobňujú drevo, kameň aj betón. Vďaka úžasným technologickým možnostiam vyzerajú naozaj realisticky. Kontrast je založený na párovaní textúr a miešaní matných úprav s lesklými a drsných povrchov s hladkými. Trendom sú aj obklady uložené do vzoru rybej kosti a vzor majoliky, ktorý doladí tradičný aj moderný interiér.

Seznamte se: Trendy v bydlení pro rok 2020
Seznamte se: Trendy v bydlení pro rok 2020

ČELO V ČELE TRENDOV

Trendy sa nevyhýbajú ani miestnosti ako spálňa, keďže v nej trávime tretinu dňa. Do pozornosti sa dostávajú prírodné materiály ako bavlna, vlna, ľan, drevo. Spálňa roka 2020 však dokáže osloviť aj svojím tvaroslovím – pozornosť na seba strháva posteľ s čalúneným čelom, ktorého rozmery sa neustále zväčšujú. Niekedy sa môže dokonca jemne zatvárať smerom dovnútra, aby ešte viac podporilo intímny charakter tejto obytnej miestnosti. Veľký návrat hlásia aj závesy, ktoré do spálne vnesú ďalšiu textúru.

Postel TARGA
Postel SUPRIA

UPOKOJUJÚCE ZELENÉ ODTIENE AJ SÝTA MODRÁ

Ktorá farba bude kraľovať roku 2020? Vyzerá to tak, že zelené odtiene. „Zelený“, ekologický prístup aj trend živej zelene v interiéri podporí zelená farba na stenách a nábytku. Jemný odtieň šedozelenej Tranquil Dawn, ktorý za farbu roka označila spoločnosť Dulux, vnesie do interiéru harmóniu. Má pripomínať farbu medzi zemou a oblohou počas zahmleného rána. Tie najtrendovejšie interiéry bude zdobiť aj odtieň zelenej farby Back to Nature, vyhlásený spoločnosťou Behr. Obe farby pôsobia neutrálne a dobre fungujú so sýtymi aj pastelovými odtieňmi. Pôsobia ako skvelé pozadie, ktoré by malo uspokojiť našu túžbu po pokoji a harmónii. V Pantone Colour Institute sa zase rozhodli, že farbou pre rok 2020 bude sýty modrý odtieň s názvom Classic Blue, ktorý evokuje nekonečnú modrú oblohu.u.

Seznamte se: Trendy v bydlení pro rok 2020
Program Ivona

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Poznáte najnovšie trendy v interiérovom osvetlení?

Svietidlá v interiéri sú nielen funkčným prvkom, ale svojimi tvarmi, veľkosťou a farbou sa podieľajú aj na celkovom vzhľade miestnosti a pomáhajú vytvoriť jej atmosf…

Žltá sedačka prežiari interiér. Prečo sa táto farba hodí do obývačky?

Žltá farba väčšinou nie je prvým odtieňom, ktorý zvažujeme pri výbere sedačky. A je to škoda. Obývačku totiž dokáže presvetliť a rozžiariť. Ak práve uvažujete o kúpe…