Domov / MAGAZÍN / INŠPIRÁCIA / 5x inak: Spálňa

5x inak: Spálňa

10. 04. 2021, SCONTO Nábytok
Spaním strávime asi tretinu života, aj preto je dôležité, aby sme si v spálni dokonale oddýchli. Podľahnúť v tejto miestnosti niektorému z aktuálnych farebných trendov alebo ju radšej zariadiť neutrálne a v prírodných tónoch? Inšpirujte sa nasledujúcimi piatimi štýlmi, ktoré ovplyvnia vzhľad postele aj nábytku v spálni.

Nadčasová biela

Biela farba v kombinácii s rovnými líniami je nesmrteľná dizajnová dvojica, ktorá v spálni navodí pocit čistoty a pokoja. Biela upokojí myseľ a pripraví telo na spánok. V tejto miestnosti si radšej odpustite divoké spojenie farieb a vzorov. Ak predsa len chcete svoju spálňovú zostavu niečím odlíšiť, inšpirujte sa radom MERANO. Nenápadný detail v podobe jemného ozdobného frézovania dodá spálni vidiecky šarm a zároveň vás časom neomrzí. O výhodách bielej spálne sme spísali samostatný článok, kde sa môžete viac inšpirovať.

Moderná spálňa s tmavými akcentmi

Tmavé akcenty v interiéri sú stále moderné a žiadaná je ich kombinácia so svetlým drevom. Nemusí ísť pritom len o čiernu farbu, dizajnéri si zamilovali aj tmavosivú. Sivá farba je spolu so žltou dokonca farbou tohto roka podľa Pantone Color Institute. V ponuke Sconta sivú nájdete napríklad na posteli NEWTON, ktorá má vo svojom čele šikovne zakomponované poličky na odkladanie a zásuvky v úlohe nočných stolíkov. Bonusom je podsvietenie LED žiarovkami, ktoré v spálni vytvorí príjemnú atmosféru.

Spálňa v prírodných tónoch

Ako spraviť spálňu ešte útulnejšou? Odpoveďou je drevo. A teraz nehovoríme len o masívnej posteli, pravé drevo do tejto miestnosti dostanete napríklad aj v podobe nočných stolíkov z drevených klátikov. Vítané sú aj príjemné svetlé tóny dreva, či už na podlahe, alebo na nábytku. Ak túžite po vzdušnejšom riešení, ako je plné čelo v dekore starého dreva, vertikálne latovanie čela postele RUFA bude tou správnou voľbou. Jemný kontrast a industriálny nádych dodávajú posteli kovové nožičky v čiernej farbe.

Spanie pre kráľovné

Rafinovaný, honosný a neprehliadnuteľný – presne taký je barokový štýl v interiéri. Pre nábytok sú typické zakrivené línie a zlatá a biela farba. Dopĺňajú ho honosné textílie, ako zamat, satén či brokát. Ak sa chystáte na spálňu v barokovom štýle v modernom poňatí, vyberajte si nábytok z jednej série – nebudete si musieť lámať hlavu nad rôznymi kombináciami. Luxusný dojem dotvoríte tapetami s kvetinovými motívmi, trendové sú najmä veľké kvety výrazných farieb.

Posteľ do malého bytu

Prvé bývanie mladých ľudí má väčšinou podobu jednoizbového bytu či garsónky. Malé byty sú rastúcim fenoménom a vyžadujú si citlivé riešenia aj v rámci dizajnu spálne. Ak nie je k dispozícii miestnosť navyše, z ktorej by sa stala spálňa, prichádza na rad vstavaná vyvýšená spálňa, ktorá môže byť súčasťou napríklad obývačkovej steny, alebo osvedčené výklopné lôžko. Vďaka decentnému vyhotoveniu po zatvorení postele nikto nezistí, čo sa skrýva v skrinke s bielymi dvierkami a kovovými relingovými rúčkami. V zloženom stave zabraňuje náhodnému otvoreniu postele bezpečnostný mechanizmus.

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Očami dizajnéra: Obývacia izba v eklektickom štýle

Ste kreatívni a nemáte radi uhladenosť ani stereotyp? Radi sa líšite od ostatných a neláka vás ísť ruka v ruke s aktuálnymi trendmi, no napriek tomu chcete, aby vaše…

Aký typ skrine si vybrať do pracovne?

Práca s notebookom na kolenách na gauči či kuchynskom stole je častou náhradou improvizovanej domácej kancelárie. Keď sa však začnú ozývať vaše preťažené trapézy či …