Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Komody pre milovníkov vintage štýlu

Komody pre milovníkov vintage štýlu

14. 05. 2020, SCONTO Nábytok
Komoda je nezameniteľný kus nábytku, ktorý si nájde svoje miesto v obývačke, na chodbe, v kúpeľni aj v spálni. Môže mať veľa podôb. Na svoje si, samozrejme, prídu aj fanúšikovia vintage štýlu. Ak medzi nich patríte, nenechajte si ujsť naše tipy na praktické komody s atmosférou starých čias.
Máloktorý kus nábytku v interiéri je taký využiteľný a zároveň vie byť vizuálne príťažlivý. Komoda pôvodne vznikla z jednoduchej truhlice, do ktorej sa odkladalo šatstvo alebo bielizeň a mala tri zásuvky.

Svojím názvom odkazuje na pohodlnosť – pochádza z francúzskeho slovíčka comode. Komody boli pôvodne zdobené intarziou, dyhované exotickými dyhami či vykladané drahými kovmi. Preto sa pekne vynímali v spoločenských miestnostiach. Tiež však poslúžili ako nočné stolíky. Dnes je členenie komôd rozmanitejšie, na trhu nenájdeme len tie trojzásuvkové. Stále však platí, že tento nábytok je zaujímavým solitérom, ktorý by nemal zostať skrytý pred zrakmi návštev.
Komoda LIMA 20

VINTAGE KOMODY MNOHÝCH TVÁRÍ

Pokiaľ sa obzeráte po malej komode, päťzásuvková komoda LISABON vás okrem rozmerov zaujme aj bielou farbou, ktorú kombinuje s dreveným dekorom hornej dosky a tiež kovovými úchytkami, ktoré zvýrazňujú dizajn. Výrazná vintage komoda YOU s dekorom písma s jemnou podkladovou patinou bude v priestore ladiť s industriálnymi prvkami. Krásna trojzásuvková televízna komoda MONACO sa vyznačuje mierne romantickým vzhľadom a tiež korpusom z masívneho dreva, ktorý je pripravený uniesť vaše domáce kino s celým príslušenstvom.
Komody pre milovníkov vintage štýlu
Komody pre milovníkov vintage štýlu
Komodu môžete použiť aj namiesto nočného stolíka alebo do kúpeľne, príkladom je JASMIN s jednou zásuvkou a dvierkami. Ak sa nebránite efektu starého, znovu použitého dreva, dobrým tipom pre vás bude komoda CLIF. Má širokú zásuvku, otvorené police a v spodnej časti je za dvierkami rozdelená priečkou. V tomto modernom vintage štýle ju nájdete v piatich rôznych veľkostiach s odlišným usporiadaním zásuviek a políc.
Komody pre milovníkov vintage štýlu

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Biele obývacie steny sú stále trendy

Hľadáte štýlový nábytok do svojej obývačky? Možno vás oslovia práve biele obývacie steny. Biela je totiž nesmierne univerzálna a nadčasová farba. Ak sa obávate, že v…

Ako zariadiť modernú detskú izbu, z ktorej dieťa nevyrastie?

Zariaďovanie modernej detskej izby priam vyzýva na to, aby ste sa kreatívne vyžili. Lenže pozor! Ani sa nenazdáte a z vášho bábätka bude batoľa, školák a napokon dos…