Komody pre milovníkov vintage štýlu

Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Komody pre milovníkov vintage štýlu
Publikováno: 14. 05. 2020
Komoda je nezameniteľný kus nábytku, ktorý si nájde svoje miesto v obývačke, na chodbe, v kúpeľni aj v spálni. Môže mať veľa podôb. Na svoje si, samozrejme, prídu aj fanúšikovia vintage štýlu. Ak medzi nich patríte, nenechajte si ujsť naše tipy na praktické komody s atmosférou starých čias.
Máloktorý kus nábytku v interiéri je taký využiteľný a zároveň vie byť vizuálne príťažlivý. Komoda pôvodne vznikla z jednoduchej truhlice, do ktorej sa odkladalo šatstvo alebo bielizeň a mala tri zásuvky.

Svojím názvom odkazuje na pohodlnosť – pochádza z francúzskeho slovíčka comode. Komody boli pôvodne zdobené intarziou, dyhované exotickými dyhami či vykladané drahými kovmi. Preto sa pekne vynímali v spoločenských miestnostiach. Tiež však poslúžili ako nočné stolíky. Dnes je členenie komôd rozmanitejšie, na trhu nenájdeme len tie trojzásuvkové. Stále však platí, že tento nábytok je zaujímavým solitérom, ktorý by nemal zostať skrytý pred zrakmi návštev.
Komoda LIMA 20

VINTAGE KOMODY MNOHÝCH TVÁRÍ

Pokiaľ sa obzeráte po malej komode, päťzásuvková komoda LISABON vás okrem rozmerov zaujme aj bielou farbou, ktorú kombinuje s dreveným dekorom hornej dosky a tiež kovovými úchytkami, ktoré zvýrazňujú dizajn. Výrazná vintage komoda YOU s dekorom písma s jemnou podkladovou patinou bude v priestore ladiť s industriálnymi prvkami. Krásna trojzásuvková televízna komoda MONACO sa vyznačuje mierne romantickým vzhľadom a tiež korpusom z masívneho dreva, ktorý je pripravený uniesť vaše domáce kino s celým príslušenstvom.
Komody pre milovníkov vintage štýlu
Komody pre milovníkov vintage štýlu
Komodu môžete použiť aj namiesto nočného stolíka alebo do kúpeľne, príkladom je JASMIN s jednou zásuvkou a dvierkami. Ak sa nebránite efektu starého, znovu použitého dreva, dobrým tipom pre vás bude komoda CLIF. Má širokú zásuvku, otvorené police a v spodnej časti je za dvierkami rozdelená priečkou. V tomto modernom vintage štýle ju nájdete v piatich rôznych veľkostiach s odlišným usporiadaním zásuviek a políc.
Komody pre milovníkov vintage štýlu
Publikováno: 14. 05. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytok

MAGAZÍN

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.
všetky články
Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Zariadili ste krásnu izbičku pre vašu princezničku či malého nezbedníka, ale dnes už vášho potomka akosi neoslovuje? Keď sa z dieťaťa stane tínedžer, objavia sa indi…
Čítať ďalej
Toppery – kedy sa vám zídu?

Toppery – kedy sa vám zídu?

Ak ste si kúpili nový matrac, určite vám ležalo na srdci, aby bol nielen pohodlný, ale aj trvácny. Možno netušíte, že komfort počas spánku a životnosť matraca môže z…
Čítať ďalej
Cookies Táto stránka používa cookies. Ďalším prehliadaním stránky vyjadrujete Váš súhlas. Viac informácií