Malé úpravy interiéru, ktoré bývaniu dodajú šmrnc

Domov / MAGAZÍN / SKRÁŠĽUJEME / Malé úpravy interiéru, ktoré bývaniu dodajú šmrnc
Publikováno: 05. 05. 2020
Poznáte ten pocit, keď vás zrazu chytí nálada na premenu celého interiéru, ale chýba vám k tomu inšpirácia? Premena nemusí byť veľká a nemusíte modifikovať celé zariadenie. Interiér môže vyzerať úplne inak aj po malých úpravách, na ktoré nie je potrebný veľký rozpočet, a na ktoré vám stačí jedno voľné poobedie. Dnes vám prezradíme, s čím začať a čo zmeniť, aby váš domov vyzeral zrazu úplne inak.

ČISTOTA POL ŽIVOTA


Ó áno, toto porekadlo nevzniklo len tak. Dá sa ním perfektne riadiť aj doma. Pozrite sa teraz okolo seba a všimnite si, koľko zbytočných vecí vidíte a nemuseli by tam byť. Rôzne papiere, šperky, upomienkové predmety z dovoleniek a iné drobnosti nemajú na konferenčnom stolíku alebo jedálenskom stole čo robiť. Nájdite im miesto v zásuvkách alebo skrini. Takáto mini úprava pomôže vyniknúť jednotlivým kusom nábytku a dominantné interiérové doplnky v domácnosti budú na seba pútať väčšiu pozornosť.
Program Futura

FARBY V INTERIÉRI = DOBRÁ NÁLADA

Vzhľad miestnosti sa dá jednoducho zmeniť novou farbou stien. Nemusíte pritom vymaľovať celú miestnosť, možno úplne postačí zmeniť odtieň jednej steny a izba hneď získa iný ráz. Táto úprava nie je náročná a zvládnete ju ľavou zadnou. Skúste byť odvážni a experimentujte. Ružová, žltá, zelená – to sú farby, ktoré pre interiér nie sú veľmi typické, ale o to lepšie v ňom vyzerajú. Myslite hlavne na to, že sa vnútri chcete cítiť dobre, a preto by na vás farby nemali pôsobiť nepríjemne a stiesnene. Aby interiér vyžaroval harmóniu, nezabúdajte ani na farbu podlahy a nábytku, ku ktorej by sa mal nový odtieň stien hodiť.

Do módy sa vracia aj stará dobrá známa valčeková metóda, ktorá sa často používala v minulosti. Dôležité je vybrať si podkladovú farbu, ideálny je tmavší odtieň – šedá, olivovo zelená, tmavomodrá – a na ňu naniesť kontrastnou farbou vybraný vzor. Vzory na valčekoch sú rôzne, vybrať si teda môžete bez problémov podľa vlastného vkusu.
Malé úpravy interiéru, ktoré bývaniu dodajú šmrnc

TEXTIL INTERIÉRU PRISTANE

Bytový textil podlieha módnym trendom a to, čo sa „nosilo“ v interiéri pred rokom, dnes už môže pôsobiť staromódne. Výmena textilných doplnkov nie je náročnou činnosťou a pritom môže bytu takáto zmena dodať úplne nový nádych. Či už sa rozhodnete pre nové záclony, závesy, poťah na kreslo, návlečky na dekoračné vankúšiky alebo obrus, použitie textílií interiér zútulní, oživí a dodá mu osobitosť. Zároveň sa dá ľahko obmieňať a prispôsobovať aktuálnej sezóne (napríklad textil s potlačou a vo farbách vianočných či veľkonočných vzorov).

Trendom sú v súčasnosti prírodné motívy. Často sa používajú palety hnedej a zelenej, objavujú sa aj motívy zo sveta zvierat a rastlín. Do popredia sa dostávajú účelné a jednoduché produkty vyrobené s ohľadom na životné prostredie.
Malé úpravy interiéru, ktoré bývaniu dodajú šmrnc

BEZ DEKORÁCIÍ TO NEJDE


Dôležitým prvkom každého interiéru sú doplnky. Miestnosti dodajú útulnú domácu atmosféru a požadovaný šmrnc. Na steny alebo nábytok si vystavte rodinné fotografie, ktoré si zarámujte do farebných alebo ozdobných rámčekov. Farbu rámčekov potom môžete zladiť napríklad s vankúšmi alebo lampičkami. Skvelým doplnkom, ktorý ľudia často podceňujú, sú kvety. V móde sú malé aj veľké izbovky. Nielenže priestor oživia, ale keď ich zasadíte do farebných kvetináčov, vznikne z nich tiež pekná dekorácia – a navyše sa vám bude doma lepšie dýchať.
Malé úpravy interiéru, ktoré bývaniu dodajú šmrnc

ŠTÝLOVÉ DVERE


Kto by to bol povedal. Zmena farby dverí patrí síce medzi časovo náročnejšie úpravy, ale určite stojí za to. Dvere sú dominantným prvkom v každej domácnosti a zmena ich odtieňa môže spraviť divy. Stačí vybrať farbu, nájsť si voľný čas a pustiť sa do práce. Fantázii sa medze nekladú, dvere môžete vymaľovať jednofarebne, alebo na ne nakresliť rôzne vzory. Veľmi moderné sú čierne dvere v kombinácii so zlatými kľučkami, ktoré dodávajú bývaniu punc luxusu.
Malé úpravy interiéru, ktoré bývaniu dodajú šmrnc
Nezabúdajte, že na premenu interiéru nie je potrebná obrovská rekonštrukcia, zmena dispozície či kúpa nového zariadenia. Celé sa to dá zvládnuť ľahšie a pokojne i za jedno poobedie. Záleží len na vás, čo máte radi a v čom sa cítite dobre. Veríme, že si doma vyčarujete útulnú, hrejivú atmosféru, ktorá bude mať neopozeraný štýl a prinesie do interiéru očakávanú zmenu.
Publikováno: 05. 05. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytok

MAGAZÍN

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.
všetky články
Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Zariadili ste krásnu izbičku pre vašu princezničku či malého nezbedníka, ale dnes už vášho potomka akosi neoslovuje? Keď sa z dieťaťa stane tínedžer, objavia sa indi…
Čítať ďalej
Toppery – kedy sa vám zídu?

Toppery – kedy sa vám zídu?

Ak ste si kúpili nový matrac, určite vám ležalo na srdci, aby bol nielen pohodlný, ale aj trvácny. Možno netušíte, že komfort počas spánku a životnosť matraca môže z…
Čítať ďalej
Cookies Táto stránka používa cookies. Ďalším prehliadaním stránky vyjadrujete Váš súhlas. Viac informácií