Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Poschodové postele – obľúbené nielen v malých izbách

Poschodové postele – obľúbené nielen v malých izbách

12. 05. 2020, SCONTO Nábytok
Poschodové postele sú v detskej izbe výhodné z mnohých dôvodov. Nemusíte na ne myslieť ako na nutné zlo, práve naopak. Ide o vynikajúce riešenie na tých miestach, kde akékoľvek iné zlyháva. Môžete si zaobstarať váľandu pre dve deti, ale tiež posteľ s jedným lôžkom na poschodí a s ďalším využiteľným priestorom dole. Aké sú výhody poschodových postelí a aké zaujímavé doplnky sú k nim k dispozícii?

VÝHODY POSCHODOVÝCH POSTELÍ

 
  • Ide o ideálne riešenie, ak je detská izba primalá – a to bez ohľadu na to, či máte dve (prípadne aj viac detí) alebo len jedno. S poschodovou posteľou šikovne vyriešite priestor na spanie, navyše v prípade jedného dieťaťa získate aj miesto na hranie alebo učenie.
  • Poschodové postele majú rôzny dizajn, takže si môžete vybrať skutočne takú, ktorá bude v súlade s vašimi predstavami po praktickej i estetickej stránke.
  • Záleží, pochopiteľne, na modeli postele, ktorú si vyberiete, ale spoločne s miestom na spanie môžete navyše získať aj ďalšie užitočné či herné doplnky, ako napríklad zásuvky, prístelku, poličky alebo šmykľavku.
Poschodová posteľ FOR KIDS 615

DRUHY POSCHODOVÝCH POSTELÍ

Viaclôžkové váľandy

Váľanda je ideálna v prípade, že do izby potrebujete dostať posteľ pre dve alebo aj tri deti. Zvyčajne sú postele spojené rebríkom určeným na ľahký prístup, avšak fantázii sa medze nekladú. Ak chcete deťom urobiť skutočne veľkú radosť, zaobstarajte im aj šmykľavku – po rebríku sa dostanú nahor a po šmykľavke zas dolu.

Poschodová posteľ MILOS
Poschodová posteľ HANNA

Hore posteľ, dolu viacúčelový priestor

Poschodovú posteľ však môžete umiestniť aj do izby pre jedno dieťa, najmä ak miestnosť nie je príliš veľká a bojujete o každý centimeter. Na tento účel vám poslúži posteľ, ktorá má lôžko iba hore. Pod posteľou je extra priestor, ktorý môžete využiť podľa potreby ako pracovný kútik, miesto na hranie či ako úložný priestor.

Poschodová posteľ so skriňou TUNIO

VYCHYTÁVKY, KTORÉ POTEŠIA NAJMÄ DETI

Ak chcete detskú izbu urobiť naozaj útulnou, k poschodovej posteli dokúpte špeciálne vychytávky. Okrem vyššie spomenutej šmykľavky objednajte detský textilný vreckár, ktorý pripevníte na peľasť postele a deti si doň môžu ukladať svoje obľúbené hračky.
Textilný vreckár FOR KIDS 6243-73
Textilný vreckár FOR KIDS 6243-73
Ďalšou možnosťou je textilný domček, ktorý pod poschodovou posteľou vytvorí deťom možnosť hrať sa bez toho, aby boli videné. Deti budú mať pocit súkromia, môžu sa v ňom hrať s kamarátmi alebo si doň ukladať hračky. Prípadne vyskúšajte textilný tunel či záves, ktorý sa pripevňuje na posteľ zhora. Skvele oživí atmosféru detskej izbičky a vaše deti určite vymyslia tisíc spôsobov, ako sa s ním hrať.
Textilný domček FOR KIDS
Poschodové postele – obľúbené nielen v malých izbách
Poschodové postele sú optimálne z hľadiska ceny, veľkosti a dizajnu. Ich najväčšou výhodou je kompaktné využitie priestoru, kde deti môžu nielen spať, ale aj rozvíjať svoju fantáziu hrou na pirátov alebo dobývanie hradu. Zároveň s posteľou však môžete získať i šatník, zásuvky na hračky alebo miesto pre stôl. Preto zvážte, či by sa poschodová posteľ nehodila aj do vašej detskej izby.
Posteľ ARNIKA
Tunel k posteli ARNIKA PIRAT
   

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Očami dizajnéra: Praktická a harmonická predsieň

Predsieň je vstupná brána do našich domovov. Vypovedá o charaktere obyvateľov, ako aj celého interiéru. Mala by byť zariadená čo najpraktickejšie, no zároveň štýlovo…

Rohové sedačky – veľkorysé sedenie pre všetkých

Rohová sedačka v tvare písmena L alebo U je snom mnohých majiteľov bytov alebo domov. Má viacero výhod, nie je však ideálnym riešením do každého priestoru. Čo by ste…