Vážení zákazníci, v dňoch 31.10. a 1.11. budú naše obchodné domy zatvorené. Pre váš nákup neváhajte využiť náš e-shop.

Máte malý byt? Pri zariaďovaní stavte na týchto 7 praktických tipov!

Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Máte malý byt? Pri zariaďovaní stavte na týchto 7 praktických tipov!
Zmestiť celý svoj svet do rozlohou menšieho bytu môže byť niekedy ťažké. Existuje ale pár trikov, ako z malého priestoru vytvoriť krásny domov, kde budete mať všetko, čo potrebujete a budete sa v ňom cítiť príjemne. Ako na to? Základné piliere malého bývania sú svetlé farby, kvalitné osvetlenie a zrkadlá. Aby stál výsledok za to, naberte odvahu, zapojte kreativitu a premena môže začať!

ZABUDNITE NA PRIEČKY A DVERE


Otvorená dispozícia je moderná a prispieva k pocitu vzdušnosti a priestrannosti. Vždy je lepšie mať jednu veľkú a dobre presvetlenú miestnosť, ako dve malé a tmavé. Pokiaľ chcete malý interiér zväčšiť, snažte sa ho preto čo najviac otvoriť. Pomyselné delenie skúste riešiť posuvnými stenami, paravánmi, knižnicami šikovne naaranžovanými do priestoru, textilnými zástenami, roletami alebo len pomocou farieb. Ideálne sú tiež presklené steny, ktorými prechádza svetlo do ďalších častí bytu. Dvere môžu byť v malom interiéri tiež veľký oriešok. Klasické otočné prekážajú a znižujú komfort užívania priestoru. V posledných rokoch sú obľúbené dvere posuvné, ktoré vôbec nezavadzajú.
Máte malý byt? Pri zariaďovaní stavte na týchto 7 praktických tipov!

SVETLÉ ODTIENE SÚ ZÁKLAD

Máte malý byt? Pri zariaďovaní stavte na týchto 7 praktických tipov!

Základná poučka pre voľbu farieb do malého interiéru bola už mnohokrát vyslovená – dávajte prednosť svetlým tónom a neutrálnemu základu. Výrazné a tmavé farby môžete do miestnosti zakomponovať pomocou jednotlivých kusov nábytku, doplnkov vrátane izbových rastlín, či zaujímavých detailov. Svetlé farby navyše lepšie odrážajú prirodzené svetlo a lepšie sa udržujú.

VYVARUJTE SA MASÍVNEHO A MOHUTNÉHO NÁBYTKU


Poctivý masívny nábytok je krásny a vnáša do bývania príjemnú atmosféru, ale v malom byte by vás doslova dusil. Do obývačky je preto lepšie si zaobstarať nízke otvorené skrinky či poličky vo svetlých odtieňoch, ktoré možno vyplniť farebnými krabicami alebo prútenými košíkmi, kam sa schovajú rozličné drobnosti. Nábytok na nožičkách priestor odľahčuje, a keďže je vidieť aj pod neho, opticky zväčšuje. Poobzerajte sa po multifunkčnom nábytku, ktorý zvláda viac funkcií naraz a vy ušetríte miesto.
Komoda BAROQUE 015/58

DOPRAJTE BYTU VEĽA SVETLA

 
Máte malý byt? Pri zariaďovaní stavte na týchto 7 praktických tipov!

Svetlo dokáže ozajstné divy, a tak ho využite v najvyššej možnej miere. Neschovávajte okná za ťažké závesy a nepriehľadné záclony. Miestnosť presvetlite dômyselným umiestnením svietidiel. Centrálny zdroj osvetlenia je dobré doplniť menšími lokálnymi v podobe bodových svetiel a lámp s rôznou intenzitou a dosahom. Tiež pomôže inštalácia zrkadiel, ktoré doslova vyčarujú naoko väčší priestor.

ZBAVTE SA ZBYTOČNOSTÍ A NEPORIADKU

Človek za život nazhromaždí až neuveriteľné množstvo vecí. Väčšinou máme niekde v hlave ukrytú myšlienku, že by sme svoje veci mali podrobiť nemilosrdnej revízii, ale až sťahovanie do nového bytu býva tým spúšťacím mechanizmom. A vítaný nie je ani neporiadok. V malom byte nie je priestoru nazvyš, a preto ho treba udržovať čistý a uprataný, aby nepôsobil preplnene a stiesnene.

ČO POD NOHY?


Správne zvolená podlaha pomôže malý interiér opticky zväčšiť. Zamerajte sa skôr na veľkoplošnú súvislú podlahu a odolajte drobným vzorom alebo mozaikám. Plochu nerozdeľujte použitím rôznych krytín. Ako pri maľbe stien, aj tu platí pravidlo, že svetlá farba je tým najlepším riešením.
Program FUTURA

POHODLNE A PRAKTICKY

Pohovka LINCOLN

Mať malý byt neznamená, že si v ňom nemôžete dopriať komfort a štýlovosť. Dnes ozaj nie je problém nájsť nábytok, ktorý by skĺbil požiadavky, ako sú krása, funkčnosť a pohodlie. Vyberať môžete teda nielen na základe vkusu, ale aj potrieb malého bývania. Rozkladacie pohovky, ktoré vám ponúknu lôžko navyše v prípade, že u vás prespí hosť, šatníky s posuvnými dverami, pri ktorých nemusíte myslieť na miesto potrebné pre otváranie dverí, vyklápacie postele, predsieňové lavice s úložnými priestormi na topánky, barové stoly s policami a barovými stoličkami do malých kuchýň, rozkladacie stoly – to všetko a omnoho viac je k dispozícii pre všetkých majiteľov malých obydlí, ktorí túžia po štýlovom bývaní a komforte, no zároveň potrebujú praktické riešenia zodpovedajúce dispozícii bytu.
Pri zariaďovaní menšieho bytu stačí dodržať pár základných pravidiel. Vneste doň hlavne čo najviac svetla, opticky priestor zväčšite pomocou svetlých farieb alebo zrkadiel, udržujte ho čistý a uprataný a radšej stavte na multifunkčný nábytok. Ak sa vám podarí vyčarovať z malého bývania štýlové kráľovstvo, kde máte zároveň všetko, čo potrebujete ku každodennému životu a svojmu pohodliu, môžete si byť istí, že ste odviedli skvelú prácu.

MAGAZÍN

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.
všetky články
Vyberáme si jednolôžkovú posteľ

Vyberáme si jednolôžkovú posteľ

Jednolôžkové postele sú zvyčajne súčasťou detských a študentských izieb, využitie však nájdu aj v hosťovských izbách, pracovniach či menších bytoch, ktoré obývajú sl…
Čítať ďalej
Oživte izbu geometrickými tvarmi

Oživte izbu geometrickými tvarmi

Geometrické tvary sú v interiérovom dizajne veľmi obľúbené. Kruhy, štvorce, obdĺžniky, trojuholníky, rôzne krivky a ich kombinácie v nespočetnom množstve farieb využ…
Čítať ďalej
Cookies Táto stránka používa cookies. Ďalším prehliadaním stránky vyjadrujete Váš súhlas. Viac informácií