Vážení zákazníci, z dôvodu štátneho sviatku budú dňa 1.11.2020 naše obchodné domy zatvorené. Na nákup neváhajte využiť náš e-shop.

Riešenie do malých kuchýň: barové pulty a stoličky

Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Riešenie do malých kuchýň: barové pulty a stoličky
Kuchyňu vnímame hlavne ako miestnosť na prípravu jedla, rovnako v nej však môžeme jedlo aj servírovať. Tradičný jedálenský stôl v malej kuchyni môže byť zastúpený barovým pultom. V kuchyni spojenej s obývacou izbou môže zároveň tieto dve zóny oddeľovať. Ako sa kráľovsky najesť aj za barovým pultom a aké stoličky si k nemu vybrať?
V malej kuchyni si človek naozaj dvakrát premyslí, čo skutočne využije. Ak bojujete s nedostatkom priestoru, je pre vás šikovným riešením barový pult. Barový pult je určený predovšetkým na rýchle raňajky a príležitostné krátke stolovanie počas dňa. Jeho štandardná výška býva 100 až 115 cm. V otvorenom priestore môže byť tvorený rozšírením pracovnej plochy kuchynskej linky, vtedy by jeho výška mala lícovať s výškou kuchynskej dosky. S cieľom maximálne využiť priestor sa môžete rozhodnúť aj pre skrinku pod pultom či iným úložným riešením, počítajte však s potrebným priestorom na nohy pri sedení. Na samotnú barovú stoličku postačí priestor hlboký 35 cm.
Barové stoly

AKÚ VYSOKÚ STOLIČKU SI VYBRAŤ?

Od výšky barového pultu sa odvíja výber barových stoličiek. Najrozšírenejšie sú barové stoličky na jednej nohe – sú vhodné pre rôzne výšky barových pultov. Výškovo nastaviteľné sedadlo ľahko prispôsobíte výške svojho barového pultu, zvyčajne je to v rozmedzí 58 – 86 cm. Barové stoličky na štyroch nohách sa vyznačujú stabilitou a vysokou nosnosťou, avšak výška sedadla je pevná. Obľúbenými sa stali aj „polovysoké stoličky“, ktoré kombinujú výhody bežnej jedálenskej stoličky s tou barovou. Výhodou niektorých modelov sú plastové klzáky na podnoži, ktoré stoličku pomáhajú vyvážiť aj na mierne nerovnom povrchu.
Riešenie do malých kuchýň: barové pulty a stoličky

PRE MAXIMÁLNE POHODLIE

Riešenie do malých kuchýň: barové pulty a stoličky

Na časté a dlhodobé používanie jednoznačne voľte barové stoličky s operadlom, ktoré umožní chrbtovým svalom uvoľniť sa. Pohodlné sedenie zaručí sedadlo barovej stoličky aspoň o 20 cm nižšie ako doska barového pultu. O maximálne pohodlie sa postarajú aj opierky na ruky. Barové stoličky bez operadla budú zasa v priestore pôsobiť subtílnejšie, navyše ich môžete schovať pod barový pult. Sú univerzálne pre rôzne postavy a poskytujú dostatok miesta na sedenie. 

Jednotlivé typy barových stoličiek majú svoje výhody aj nevýhody. Pri výbere sa riaďte nielen funkčnosťou, ale aj dizajnom – v malom priestore uprednostnite vzdušné konštrukcie, ktoré sa postarajú o štýlové posedenie „na vysokej nohe“.

NIELEN DO KUCHYNE

Vďaka tomu, že sú barové stoly a stoličky menej náročné na priestor, praktickým a pekným doplnkom môžu byť, samozrejme, aj v iných miestnostiach bytu. Dostupné sú rôzne materiálové a dizajnové prevedenia vrátane takých, ktoré sú vhodné dokonca aj na použitie v exteriéri. Ak teda hľadáte efektívne a efektné riešenie stolovania a posedenia, barové pulty a stoličky predstavujú ideálny nábytok do rôznych menších, ale i väčších priestorov.
Riešenie do malých kuchýň: barové pulty a stoličky
Riešenie do malých kuchýň: barové pulty a stoličky

MAGAZÍN

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.
všetky články
Vyberáme si jednolôžkovú posteľ

Vyberáme si jednolôžkovú posteľ

Jednolôžkové postele sú zvyčajne súčasťou detských a študentských izieb, využitie však nájdu aj v hosťovských izbách, pracovniach či menších bytoch, ktoré obývajú sl…
Čítať ďalej
Oživte izbu geometrickými tvarmi

Oživte izbu geometrickými tvarmi

Geometrické tvary sú v interiérovom dizajne veľmi obľúbené. Kruhy, štvorce, obdĺžniky, trojuholníky, rôzne krivky a ich kombinácie v nespočetnom množstve farieb využ…
Čítať ďalej
Cookies Táto stránka používa cookies. Ďalším prehliadaním stránky vyjadrujete Váš súhlas. Viac informácií