Domov / MAGAZÍN / SKRÁŠĽUJEME / Stojany s kvetmi ozdobia každý byt

Stojany s kvetmi ozdobia každý byt

29. 04. 2020, SCONTO Nábytok
Izbové rastliny sa v poslednom období stali nesmierne populárnymi. Trend „urban jungle“ v interiéri je najviditeľnejší v mestách, kde ľudia cítia potrebu byť viac spojení s prírodou. Okrem vhodného výberu rastlinných druhov si dajte záležať aj na tom, akým spôsobom budú vaši zelení miláčikovia vystavení na obdiv.
Živé kvety vnášajú do interiéru energiu, osviežujú vzduch a vytvárajú kyslík. Okrem toho pozitívne vplývajú na psychiku. Izbové rastliny sú menej náročné ako tie v exteriéri, vyžadujú si však trocha vašej starostlivosti na týždennej báze. Vzorec je jednoduchý – zalievať, hnojiť, občas presadiť. V lete ich roste rozprašovačom a raz za čas osprchujte. Základom je poznať ich prirodzené prostredie a potreby. Jednoduché, nie?

STOJAN NA KVETY AKO OHNISKO PRIESTORU


Momentálne sú populárne rastliny, ktoré poznáte z fotiek škandinávskych interiérov a možno sa nájdu aj u vašich mám a babičiek – asparágus, fitónia, figovník, kalatea, zelenec, monstera či obyčajné sukulenty. Umiestnite ich do nádob rôznych veľkostí, aby ste vytvorili potrebný kontrast a takúto skupinku rastlín uložte do stojanov na kvety. Na trhu ich nájdete množstvo v rôznych štýloch. Zostáva už len vybrať si taký, ktorý zapadne do vášho interiéru a zvýrazní jeho jedinečnosť. Zoskupenie rastlín v stojane na kvety vytvorí ohniskový bod miestnosti. Kvet, kvetináč a stojan môžu spolu vytvoriť krásny dizajnový doplnok, preto ich vyberajte naozaj starostlivo.
Stojany s kvetmi ozdobia každý byt

ZELENÁ DŽUNGĽA AJ V MALOM PRIESTORE

Stojany s kvetmi ozdobia každý byt

Ak bojujete s nedostatkom miesta, použite ako stojan na kvety originálnu poličku v tvare rebríka. Zmestí sa všade tam, kde potrebujete. Osobitý stojan na kvety v koloniálnom štýle môžete využiť aj ako príručný stolík. Masívne drevo mangovníka a palisandra s patinou doplní interiér v štýle vintage, provence či shabby chic a vďaka ručnému opracovaniu bude každý kus originálom.

Ak dávate prednosť minimalistickému dizajnu, zamilujete si jednoduchý stojan na kvety z kovu. Ten môžete použiť aj na balkón alebo terasu. Zlaďte so stojanom aj vankúše a ostatné dekoratívne predmety v domácnosti a tešte sa zo svojej vlastnej zelenej džungle bez ohľadu na centimetre štvorcové!
Stojany s kvetmi ozdobia každý byt

TIP NA ZÁVER

Efektným stojanom na kvety sa pri troche fantázie môžu stať aj predmety pôvodne slúžiace iným účelom. Použiť možno napríklad staré bedničky, sánky či stoličky. Záleží len na tom, čo vizuálne ladí so štýlom vášho interiéru.
Stojany s kvetmi ozdobia každý byt
Stojany s kvetmi ozdobia každý byt

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Tapety aj obklady na stenách dodajú bytu šmrnc

Potrebuje váš byt zmenu a vy práve nemáte chuť maľovať? Tak oblečte steny do tapiet. Interiéru dodajú šmrnc, oživia ho a správne zvolené vzory sa dokážu dokonca opti…

Ako do moderného dizajnu obývačky včleniť čierny kov?

Pri navrhovaní interiéru obývačky sa ľudia čiernej farbe skôr vyhýbajú. Dôvodom sú neraz negatívne asociácie, ktoré sa s touto farbou spájajú. Viete však, že kovové …